Zimní pomůcky pro seniory – znáte je?

Žena se prochází po hřebeni zasněženého kopce.
Foto: Pexels.

Zima je v plném proudu, ačkoliv to tak na mnoha místech zatím nevypadá. I tak se ráno můžeme setkat s náledím, jinde nás provází bílá pokrývka na každém kroku, nebo nás pravé zimní podmínky ještě čekají. Každopádně štěstí přeje připraveným, pojďte s námi tedy zjistit, jak si můžete pobyt venku v zimě zpříjemnit!

Dnes si můžeme život usnadnit v mnoha věcech a jednou z nich jsou různé pomůcky, které nám pomáhají v běžném životě. Někdy i zdánlivá maličkost dokáže člověku pomoct si užít den zase o trochu více, tak proč nevyužít, co nám dnešní doba nabízí. Sepsali jsme pět tipů, které patří mezi oblíbené pomůcky nejen seniorů.

Nesmeky na obuv

Zvláštní název, který je ovšem naprosto vypovídající. Tyto protiskluzové návleky zajišťují stabilitu i na největším náledí či ušlapaném sněhu. Stačí si je nazout na zimní obuv a můžeme vyrazit s pocitem bezpečí před uklouznutím. Výrobců je mnoho, dnes je nejjednodušší zakoupit nesmeky na internetu, jejich cena není vysoká a vydrží i několik let.

Nesmeky.
Foto: Insportline. Tyto protiskluzové návleky zajišťují stabilitu i na největším náledí či ušlapaném sněhu.

Protiskluzový nástavec na hole

Ať jsme vlastníky hůlek, nebo berlí, není v zimě příliš příjemné se spoléhat na jejich stabilitu s klasickým gumovým zakončením. Pro tyto případy existuje protiskluzový nástavec, který je zakončen hroty, jež nám dodají jistotu při chůzi ve sněhu i na náledí. Stojí pár desítek korun a nasazení i odstranění je jednoduché a rychlé.

Nástavec na hůl.
Foto: Unizdrav. Protiskluzový nástavec je zakončen hroty, jež nám dodají jistotu při chůzi ve sněhu i na náledí.

Vyhřívané vložky do bot

Protože tepelný komfort našich nohou je při pobytu venku opravdu zásadní, můžeme si jej zajistit i rychlejší a příjemnější cestou, než jsou tlusté ponožky. Tato pomůcka patří mezi dražší, ale nabízí maximální tepelné pohodlí. Ovládá se ovladačem, stélka je vyjímatelná a teplo i jeho intenzita jsou nastavitelné. Pokud tedy patříte mezi zmrzlíky, investice se vyplatí.

Vyhřívané vložky do bot.
Foto: Lidl. Tato pomůcka patří mezi dražší, ale nabízí maximální tepelné pohodlí.

Chránič kyčlí

Pokud jste po operaci kyčlí nebo jen nechcete riskovat následky uklouznutí v zimních měsících, mohl by vás oslovit chránič kyčlí. Jedná se vlastně o takovou helmu na kyčle, která eliminuje riziko zlomeniny v kyčli, protože při pádu absorbuje náraz a rozprostře sílu do okolních měkkých tkání. Používání chrániče je diskrétní záležitostí: chránič se vkládá do speciálního prádla, které máme umístěné na klasickém spodním prádle. Pořízení vyjde do tisícikoruny.

Chránič kyčlí.
Foto: Zboží.cz. Používání chrániče je diskrétní záležitostí.

Čepice se světýlkem

Může se zdát, že se jedná o vtipnou položku na našem seznamu, ovšem čepice se světýlkem plní svou funkci svědomitě a kvalitně. Čepice má světýlko umístěné v přední části a při zapnutí imituje čelovou svítilnu. Díky světlu je jeho majitel dobře viditelný při brzké ranní cestě na nákup či k lékaři, a to i za sychravého počasí, při jízdě na kole nebo chůzi po silnici. Čepici se všitým světlem zakoupíte od pár desítek až po několik set korun.

Čepice se světýlkem.
Foto: Zboží.cz. Čepice se světýlkem plní svou funkci svědomitě a kvalitně.

Zdroj: Redakce – Antonie Podhrabská, Zbozi.cz, Lidl, Unizdrav

Další články z této rubriky

Psaní adresy na balíček.gutentor-overlay

Jak levně poslat balíček

Dnes více než dříve nakupujeme on-line a přemýšlíme, jakou službu k dodání zboží využít. Rovněž často využíváme služby dopravců pro…
Zásady správného zavařovánígutentor-overlay

Zásady správného zavařování

Nastal čas, kdy zahradníci ve velkém sklízejí úrodu a snaží se ji uschovat na zimu. Co je potřeba dodržet, abyste…
Přírodní ochrana před klíšťatygutentor-overlay

Přírodní ochrana před klíšťaty

Klíšťata patří k nepříjemným letním společníkům. Ať člověk dělá, co dělá, někdy není úplně jednoduché jim zabránit, aby se do…
Jak správně pečovat o trávníkgutentor-overlay

Jak správně pečovat o trávník

Kdo má zahradu, má nejspíš minimálně pár metrů čtverečních trávníku. Jak o něj pečovat, aby i v největších vedrech vypadal…
Jízdní kolo s košíkem.gutentor-overlay

Vybíráme kolo pro seniory – jak na to?

Kolo je výborný prostředek k redukci nadváhy. Jízda na něm pomáhá okysličovat celý organismus, prokrvit tkáně, zlepšit fyzickou kondici –…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*