O Veverčákovi, který se bál

O Veverčákovi, který se bál
Foto: Pixabay

Katie O´Donoghue je uměleckou psychoterapeutkou, akreditovanou Irskou asociací výtvarných terapeutů. Je oblíbenou autorkou a ilustrátorkou dětských knih, které laskavým a inspirativním způsobem rozvíjí samostatnost dětí a podobně jako Veverčáka je učí pracovat i s pocity strachu.

O Veverčákovi, který se bál
Foto: se svolením nakladatelství Ocelot

V příběhu o plachém Veverčákovi se spolu s ním a jeho kamarády děti dozví, jak čelit strachu, stresu a také jak pěstovat přátelství. Strach, který občas přepadne děti, dospělé a také zvířátka, je v knížce pojat jako poznání, že mu nemusíme propadat, když použijeme jednoduché techniky, které ho pomáhají mírnit nebo se ho docela zbavit.

Bojácný Veverčák jen nerad opouští teplo útulného hnízdečka v dutině stromu. Je už podzim, ale on stále váhá s obstaráváním zásob potravy na zimu. Má strach. Strach z míst, která už dlouho nenavštívil. Bojí se seběhnout ze stromu, opustit bezpečný pelíšek a vydat se do lesa.

Svěří se s obavami malé ptačí kamarádce Střízličce, která slíbí, že ho bude na cestě doprovázet. Navštíví spolu další kamarády – ježka Čmuchala, králíka Šediváka, moudrého pana Lišáka, starého jezevce Kmeta, až dojdou k hrdému, vznešenému Velejelenovi. Ti všichni Veverčákovi přiznávají, že i oni někdy zažívají strach, ale naučili se s ním umět vyrovnat. Každý na to má svůj jednoduchý, avšak účinný způsob.

Veverčák všechny rady bere vážně a má příležitost je vyzkoušet. Pozná, že je díky tomu mnohem klidnější a nenechá se jen tak vylekat a ohromit strachem. Už se nebojí pohybovat se po lese, kde získal několik nových věrných kamarádů, s nimiž se teď cítí mnohem jistěji a spokojeněji. Ví, že jsou ochotni mu kdykoli opět pomoci.

Krásná pohádka potěší a empatickým způsobem poučí děti i dospělé. Je vskutku kouzelná, neboť dokáže laskavým způsobem proměnit obavy a strach v klid a také posílit sebedůvěru.

Tato líbezná dětská kniha pro první čtenáře si u dětí, stejně jako u jejich rodičů a prarodičů, získala velkou popularitu. Poutavý příběh je členěn do kratších kapitol, aby udržel dětskou pozornost, a bohatě ho zdobí autorčiny půvabné barevné ilustrace.

Zdroj: redakce – Dana Vondrášková (autorské dílo), ocelot-publishing.cz

Další články z této rubriky

Půlstoletí s Cimrmanemgutentor-overlay

Půlstoletí s Cimrmanem

Proslulé divadlo Járy Cimrmana milují generace diváků. U příležitosti svého padesátiletého výročí se představuje i ze strany za oponou, která…
Valérie Perrinová: Třigutentor-overlay

Valérie Perrinová: Tři

Francouzská spisovatelka Valérie Perrinová (nar. 1967), jejíž knihy se prodávají po celém světě v miliónech výtisků, vydala roku 2021 svůj…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*