5 důvodů, proč si domů pořídit kočku

5 důvodů, proč si domů pořídit kočku
Foto: Pixabay

Uvažujete o tom, že byste si pořídili mazlíčka? Jestli hledáte parťáka, který nevyžaduje příliš péče, ale zároveň vás zahrne láskou, popřemýšlejte o kočce.

I když jsou Češi národem pejskařů (některé průzkumy uvádí, že psa má každý pátý Čech), koček v tuzemských domácnostech také není málo. Podle dat veterinářů jich je u dvounožců kolem milionu. A proč je kočka někdy lepší než pes?

 • Je to geniální antistresová pomůcka

O tom, že je na naši psychiku vyvíjen stále větší tlak, se mluví často. A také existuje spousta rad, jak se „hodit do pohody“. Od doplňků stravy (hořčík) přes pohyb (procházky na čerstvém vzduchu) po pravidelný denní režim (naspat denně alespoň 8 hodin). Ale o tom, že by řešením mohla být kočka domácí, se mluví minimálně. Přitom když se vám kočka stočí na klíně do klubíčka a začne vrnět, jakmile jí zajedete prsty do kožíšku, stres a napětí z vás pomalu, ale jistě odchází. Nevěříte? Zkuste to nejdřív na návštěvě, kde mají kočku.

 • Nepotřebuje vás

Zatímco pes potřebuje několikrát za den vyvenčit a když ho necháte doma samotného, trpí, s kočkou je to přesně naopak. Venčit nepotřebuje a od vás si naopak ráda odpočine. Kočky rozhodně nejsou tak společenské jako psi a člověka pro svou pohodu nepotřebují. Jestli žijete aktivně a někdy býváte celý den pryč, kočka na vás trpělivě počká.

 • Není drahá na „provoz“

Když na to přijde, vystačí si kočka s kvalitními granulemi, kočičí toaletou s „kočkolitem“ a pravidelnou veterinární péčí. Na rozdíl od psa za ni neplatíte obecní poplatek, místo pelíšku jí stačí útulná papírová krabice a jídla sní také výrazně méně než on.

 • Naučí vás uklízet

Všechny kočičí dámy i pánové mají velmi citlivý nos, a tak jim neuniknou žádné zbytky jídla ponechané na kuchyňské lince. Jestli jste byli doteď zvyklí nechávat zbytky od večeře nebo polévku na zítra na sporáku, kočka vám dokáže, že je lepší všechno jídlo a špinavé talíře uklidit.

 • Žijí dlouho

Někteří lidé se bojí pořídit si domácího mazlíčka proto, že se předem obávají jeho odchodu. Výhodou koček je jejich dlouhověkost. V průměru se dožívají 13 let, ale když té své dáte dobrou péči, může s vámi být klidně i 20 let.

Zdroj: redakce – Petra Matějková, wikipedia

Další články z této rubriky

Dětem to nejlepší!gutentor-overlay

Dejme dětem opravdu to nejlepší!

Dětští lékaři a vzdělaní a znalí „výživáři“ bijí na poplach! Výživa dětí je sice hodně bohatá, někdy až příliš, ale……

1 Comment

 1. 5 důvodů, proč si domů pořídit kočku – korekce a doplnění
  Sousedi si pořídili 2 kočky.
  1) Jsou to geniální antistresové pomůcky. Zatím jsem si ověřil, že to jsou naopak velmi stresové pomůcky.
  2) Nepotřebují vás. To je pravda, devastaci zahrady zvládají samy.
  3) Nejsou drahé na „provoz“. To pravda není, jen odstraňování způsobených škod jde do tisíců.
  4) Naučí vás uklízet. S tím souhlasím. Co jiného mně zbývá, když nechci šlapat v jejich výkalech.
  5) Žijí dlouho. Potěš pánbůh.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*