5 tipů jak si v době zdražování vylepšit rodinný rozpočet

Peněz není v době zdražování nikdy dost. Jak si snadno přivydělat?
Foto: Freepik

Inflace atakuje historická maxima a v obchodech se vše zdražuje. Máte také pocit, že vám peníze z peněženky mizí závratnou rychlostí?

Máme pár tipů, jak si v době zdražování vylepšit rodinný rozpočet tak, abyste se nestrhali, ale zároveň vás to bavilo.

Najděte si brigádu

Brigády a nejrůznější typy pracovních přivýdělků už dávno nejsou doménou studentů a mladých. Můžete se poptat v okolních obchodech, zda nepotřebují fyzickou výpomoc na pár hodin v týdnu. Uplatnění se dá najít i ve skladech e-shopů, na poště nebo v místních kulturních organizacích. Jestli si rozumíte s počítačem a internetem, můžete si nabídky brigád vyhledávat on-line (skvělý je třeba portál práce.cz), případně se nebojte zeptat tam, kam vy sami chodíte rádi jako zákazník.

Zbavte se nepotřebných věcí

Všichni tíhneme k hromadění věcí. V obchodě neodoláme a koupíme něco, co pak jen leží ve skříni. Nebo pár kilo přibereme či naopak shodíme, a tak část oblečení přestaneme nosit. Občas též dostaneme dárek, s jehož výběrem se dárce netrefil, ale je nám líto ho vyhodit. Našli jste se v jednom z příkladů? Může jich být samozřejmě mnohem víc, všechny ale mají jeden důsledek – plnou domácnost věcí, které jsme už dlouho nepoužili.

Právě teď je čas na pořádnou čistku. Proberte šatní skříně, kuchyňskou linku i sklep a na jednu hromadu vytřiďte věci, které jste minimálně rok nepoužili. Sami budete překvapeni, kolik jich je. Než abyste je sbalili a odvezli do kontejneru, v lepším případě na charitu, nafoťte je a prodejte. Skvělý je na to Facebook a jeho Marketplace, oblečení můžete prodat i prostřednictvím aplikace Vinted a ostatní se ujme na portálech sbazar.cz nebo bazos.cz.

Prodejte přebytky ze zahrádky

Máte zahradu a celé léto trávíte u plotny výrobou marmelád, zavařených okurek nebo sušeného ovoce? Nejspíš máte plný sklep nebo spíž svých dobrot a už dopředu víte, že je do příští sezóny nezvládnete sníst. I zde se nabízí možnost prodat je. Nadhoďte před sousedy a nejbližším okolím, že máte přebytky, určitě se pár lidí ozve, že by je od vás odkoupili. Anebo skleničky nafoťte, přidejte k nim popis a prodejte je stejně jako oblečení přes Facebook nebo sbazar.cz.

Hlídejte cizí děti

Je spousta mladých rodin, které nemají po ruce hlídací babičku a moc rády vezmou zavděk zkušenou paní milující děti. Jestli máte rádi děti a chcete s nimi trávit alespoň pár hodin času týdně, je to pro vás ideální příležitost. Registrujte se na portále hlidacky.cz nebo hlidacibabicka.cz, uveďte své zkušenosti s hlídáním dětí, připojte své časové možnosti a cenové požadavky.

Hlídat nemusíte jen děti. Poptávka je i po milovnících zvířat, kteří by chodili pravidelně venčit psy.

Předávejte své zkušenosti

Zužitkujte leta zkušeností ve svém oboru a předejte je dál. Možností je spousta: jako bývalý pedagog můžete doučovat mladé studenty, jako odborník nebo poučený laik se můžete dělit o své zkušenosti prostřednictvím přednášek na konkrétní témata. Skvělá je třeba platforma naucmese.cz, kam se jednoduše zaregistrujete a za malý poplatek si sami organizujete školení.

Zdroj: redakce – Petra Matějková (autorské dílo)

Další články z této rubriky

Kouzlo vody v zahraděgutentor-overlay

Kouzlo vody v zahradě

Již odedávna je v zahradách, které na vás dýchnou historií, zakomponována voda. Voda dodá zahradě nový rozměr, působí harmonicky.

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*