Jak zabalit dárky tradičně i netradičně

Váoční balení dárků
Foto: Freepik

Inspirace, jak zabalit letos dárky Kouzlo rozbalování dárků patří o Vánocích k těm, na které se těší dárce i obdarovaný. Zabalit dárek vkusně a lákavě, to ovšem není jen tak. Důležité je hlavně to, že byl dárek vybírán i balen s láskou, krásný obal je pak jen příjemným bonusem.

Přírodní zdobení

Pro milovníky přírody a přírodního vzhledu doporučujeme využít klasický, obyčejný balicí papír, který se prodává v hnědých odstínech. Dárek v něm obalte, zalepte, ale ještě nekončete! Přichystejte si přírodniny, jako jsou šišky, větvičky s jehličím, sušené ovoce, tyčinky skořice nebo pevné květy, a vybrané kusy připevněte tavnou pistolí nebo uvázáním na zabalený dárek. Připevnit je můžete libovolně vedle sebe, nebo třeba z tyčinek skořice, naskládaných podle délky, od nejkratší po nejdelší, vytvořit stromeček, na jehož vršek připevníte hvězdu z pomerančové kůry. Na závěr balíček převázejte stuhou či provázkem a máte hotovo.

Zvířátka, kam se podíváš

Snad každý má v rodině nebo mezi přáteli milovníka nebo milovnici zvířat. Proč tedy tuto zálibu nepromítnout do balení dárků? Dárek zabalte do jednobarevného balicího papíru, ideální je obyčejný balicí papír, bez lesku či jiných povrchových úprav. Pro jednodušší práci je dobré použít krabici, která se lépe balí papírem a nemění tvar.

Namyslete si zvířátko, my pro představu zvolíme pejska. Na tvrdý, barevný papír namalujte oči, nos, uši, a pokud chcete být hodně tvůrčí, i packy a ocas. Jednotlivé části vystřihněte a pomocí lepidla nalepte na obalenou krabici tak, že uši a ocas mohou přesahovat okraje krabice, a packami podlepte krabici zespoda, aby tyto také přesahovaly okraj, takže pejsek bude na nožkách ležet. Takto vytvoříte jakékoliv zvířátko, jaké chcete.

Potištěný balíček

Další variantou, jak se dá vytvořit originální balení s klasickým balicím papírem, je tisk. Stačí vám obyčejný lepicí váleček s rukojetí (který se používá na odstranění nečistot z oblečení), pěnový papír, temperové barvy se štětcem a kousek provázku. Z pěnového papíru si vystřihněte požadované tvary jako stromečky či hvězdy a připevněte je na lepící váleček. Mezi tvary viňte provázek, který po otištění vypadá jako kopečky či vlnky. Váleček vyválejte v barvě nebo inkoustu a můžete tisknout! Na takto potištěný obal nemusíte po zabalení dárku přidávat ani stuhu nebo provázek, vypadá skvěle „jen tak“.

Tisk na přírodní papír.
Foto: Stocksnap. Další variantou, jak se dá vytvořit originální balení s klasickým balicím papírem, je tisk.
Zdroj: I.Sasaki Original Ukázka bylení dárků

Zdroj: redakce – Antónie Podhradská, Stocksnap

Další články z této rubriky

Kouzlo vody v zahraděgutentor-overlay

Kouzlo vody v zahradě

Již odedávna je v zahradách, které na vás dýchnou historií, zakomponována voda. Voda dodá zahradě nový rozměr, působí harmonicky.
Vypěstujte si malého zahradníkagutentor-overlay

Vypěstujte si malého zahradníka

Po pauze trvající několik desítek let objevuje mladá generace kouzlo zahradničení. A tak se ve městech budují komunitní zahrady, balkóny…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*