Jak si usnadnit pohyb? Ukažme si možnosti

Seniorský pár s chodítkem.
Foto: Pixabay.

Zajímá vás, jaké jsou dnes v této oblasti možnosti? Jak si usnadnit život, pokud je pro vás pohyb čím dál komplikovanější a dokonce bolestivější? Čtěte dál – přinášíme vám přehled osobních kompenzačních pomůcek.

Když chůze není jako bývala

Jestliže máte problém s chůzí, naleznete na internetu plno specializovaných obchodů s takto zaměřenými kompenzačními pomůckami. Z mnoha druhů holí, berlí nebo chodítek si každý vybere podle své potřeby.

Vozík, chodítko, berle.
Foto: PixabayZ mnoha druhů holí, berlí nebo chodítek si každý vybere podle své potřeby.

Znovu se snadno obléknout

Podobně je tu i řada různých podavačů a pomůcek k oblékání: od oblékačů ponožek, kalhot nebo punčoch, přes prodloužené lžíce k nazouvání bot, zapínače knoflíků a zipů až po elastické tkaničky do bot.

Postup oblékání ponožek pomocí oblékače.
Foto: Pixabay. Pořídit si můžete například praktický oblékač ponožek.

Pomůcky pro osobní hygienu

Pokud se vám hůře usedá do nižší polohy, poohlédněte se po nástavcích na WC prkénka. Do koupelny pak můžete pořídit madla a sedátka do vany včetně protiskluzových podložek. Při hygieně se vám budou hodit i prodloužené mycí houby nebo meziprstní houby na nohy s kartáčkem či kartáč na vlasy s prodlouženou rukojetí.

Sedátka do vany.
Foto: Pixabay. Do koupelny pak můžete pořídit madla a sedátka do vany.

Co pomoc v kuchyni? Ale jistě!

Nejen v kuchyni využijete pomůcky pro zvedání předmětů ze země, které vám samozřejmě mohou pomoci i při snímání věcí z takové výšky, kam nedosáhnete, tedy např. z vyšší poličky. Dále můžete pořídit multiotvíráky, s kterými i při horší citlivosti a pohyblivosti prstů otevřete všechny uzávěry, víčka atd. Rovněž vhodné jsou ergonomické příbory nebo nádobí.

Různé druhy ergonomických příborů.
Foto: Pixabay. Vhodné jsou ergonomické příbory nebo nádobí.

Aby pohyb bolel méně

Pokud máte jakékoliv problémy s určitým pohybem, který musíte každý den vykonávat, poohlédněte se po vhodné kompenzaci a takovou denní činnost si usnadněte. Pro eliminaci bolesti v pohybu se vám mohou výborně hodit různorodé zahřívací pomůcky, elektrické dečky pro různé části těla, dále ergonomické polštáře a v autě třeba dodatkové zpětné zrcátko, abyste se nemuseli tolik otáčet.

Zdroj: redkace – Milan Dobrovský, Thespruce.com

Další články z této rubriky

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*