Co je SOS tlačítko pro nemocné a starší

Foto: Pikwizard

Pokud máte zdravotní obtíže nebo jen chcete mít jistotu, že si budete moci zavolat pomoc kdykoliv a velice jednoduše, máme pro vás TIP! Nemusíte s sebou nosit telefon na každém kroku, nemusíte si pamatovat telefonní čísla nebo je složitě hledat v seznamu… Stačí vám jediné tlačítko, které vám může dokonce zachránit život. SOS tlačítko vám poskytne pocit bezpečí i jistoty a podpoří vás v samostatnosti.

    Možná jste o SOS tlačítkách už slyšeli, možná jste je i viděli u přátel nebo u někoho z rodiny, protože se jedná o stále oblíbenější součást života nejen seniorů. SOS tlačítka si dnes můžete pořídit v několika formách (náramky, závěsná tlačítka, příslušenství k telefonu) a cenových relacích (od několika set až po tisíce korun). Stejně tak si můžete vybrat, jestli chcete v případě obtíží kontaktovat někoho blízkého, nebo specializovanou firmu.

Výhodou kompletního servisu od jednotlivých firem je služba 24 hodin denně a odborná pomoc či zhodnocení situace.

Foto: Pixabay

 

Výhodou kompletního servisu od jednotlivých firem je služba 24 hodin denně a odborná pomoc či zhodnocení situace. Ideální je tehdy, pokud nemáte ve své blízkosti nikoho, kdo by mohl v případě potřeby okamžitě jednat, nebo pokud se chcete spolehnout na kvalifikovanou asistenci. Tato služba je ovšem placená, na což je třeba myslet, byť částky nejsou nijak závratné a zapůjčení zařízení bývá zdarma v rámci paušálu.
    Pokud propojíte tlačítko s blízkou osobou, musíte počítat s vyšší počáteční (pořizovací) investicí, ale následně je provoz v podstatě bez nákladů nebo jen podle míry využití. Většinou se dá navolit i několik kontaktů, takže nemusíte mít strach, že byste se nedovolali pomoci včas.
    Obě varianty mají svá pro a proti, ale výsledek je stejný: okamžitě přivolaná pomoc bez zbytečné a často zásadní prodlevy.

SOS tlačítka dnes můžete koupit ve formě náramků nebo závěsných tlačítek. Obě varianty fungují v základním principu stejně.

Foto: Pikwizard

     SOS tlačítka dnes můžete koupit ve formě náramků nebo závěsných tlačítek. Obě varianty fungují v základním principu stejně. V případě pádu, nevolnosti nebo jiné potřeby akutní pomoci stisknete tlačítko, které vyšle signál nebo zavolá na určené číslo: buď pověřené lince první pomoci, nebo jinému zvolenému kontaktu (např. rodinnému příslušníkovi). V podstatě přes „tlačítko“ zavoláte, a to osobě na druhé straně pomůže zjistit akutnost situace a adekvátně reagovat. Některá tlačítka slouží dokonce jako detektor pádu: při takovém vyhodnocení spustí alarm sama a vy máte jistotu, že se vám dostane pomoci i v případě bezvědomí při pádu.

Pokud chodíte na vycházky, jezdíte na výlety v případě obtíží si vás pomoc najde, oceníte GPS lokátor, který je součástí některých typů zařízení.

Foto: Shutterstock

Pokud chodíte na vycházky, jezdíte na výlety nebo jste fyzicky zdatní, ale zažíváte výpadky paměti, ataky paniky nebo ztrátu orientace, nicméně i přesto chcete nadále žít svůj běžný život a mít jistotu, že v případě obtíží si vás pomoc najde, oceníte GPS lokátor, který je součástí některých typů zařízení.

Jak zůstat samostatným, a přitom mít jistotu, že v případě obtíží je přivolání pomoci doslova na jeden dotek – sos tlačítko.

Foto: Pixabay

Výhodou tlačítek oproti s mobilním telefonům je jejich jednoduchost, diskrétnost a praktičnost. Jedná se o příjemnou a jednoduchou možnost, jak zůstat samostatným, a přitom mít jistotu, že v případě obtíží je přivolání pomoci doslova na jeden dotek…

Další články z této rubriky

Lékař měří krevní tlak.gutentor-overlay

Zachovejme si zdravé srdce

Také se vám až rozbušilo srdce? Tak s tím bušením zase opatrně. Pro uchování zdravého srdce můžete v…
Muž a smějící se žena se objímají.gutentor-overlay

Pojďme se trochu víc smát

Už to slyším. Smát se teď, v dnešní době? Asi se zbláznila… Tak nezbláznila, ale chci nám všem nabíd…


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*