Není důležité vyhrát, ale bojovat

Lyzar na bezkách na horách
Foto: Pixabay

Vnímaví čtenáři blogu již dávno pochopili, že můj vztah ke sportu je ambivalentní. Zpocení svalnatí lidé mě děsí, míčové hry nesnáším od dob vybíjené, kdy mě letící balon zezadu narazil do hlavy, má hlava se pohnula vpřed a narazila na žebřiny, které se pohnout odmítly. Jízda na kole s úzkým sedlem a řídítky proklatě nízko je čirým utrpením a úplně nejhorší jsou všechny sportovní činnosti, spojené se sněhem, ledem, zimou. Brrr! Takže zbývá běh a chůze, při níž se stačím kochat okolní přírodou. Pěkně zlehka.

Na druhou stranu, jako fanoušek se vydržím dívat na spoustu sportovních utkání a úplně se do toho položit. V televizi je sportování fajn, občas při ležení na gauči kmitám nohama, abych šla také vstříc zdravému životnímu stylu. Umím poradit prakticky každému trenérovi a je jejich škoda, že mě neposlouchají. A v cílové rovince naše borce povzbuzuju z plných plic, protože nemáme sousedy, u kterých bych zrovna na hlasitost zvuku musela brát ohled. Přišla jsem na chuť téměř všemu, i curlingu. Jen pohled na dva lidi, kteří si v ringu dělají z obličeje řešeto a krev stříká až k nám domů, to fakt nemusím.

Závěr dne s číslem #330 zní: Není důležité vyhrát, ale bojovat až do konce. Ve sportu i v životě.

A hlavně nezapomeňte zhluboka dýchat.

Vaše Bára ( www.uzasnabara.cz)

Zdroj: redakce – Barbora Janečková (autorské dílo)

Zdroj: YouTube: Holduj tanci, pohybu (Ranní ptáče dál doskáče) – píseň od Jana Wericha

Další články z této rubriky

Romeo a tři Julie III.gutentor-overlay

Romeo a tři Julie – výlet

Když jsme ráno odjížděli serpentýnami z Corniglie napřed dlouho nahoru a potom dlouho dolů na pobřeží, modlili jsme se v…
Romeo a tři Julie II.gutentor-overlay

Romeo a tři Julie – už neprší

Hybaj rovno! To je heslo dnešního druhého dne výpravy Jarda Tour, cestovní společnosti pro vyvolené a zvláště otrlé jedince.
Romeo a tři Julie I.gutentor-overlay

Romeo a tři Julie – celý den v autě

Velikonoční svátky trávím letos mimo domov. Žádný jarní úklid, pečení, vaření, zdobení, obsluha koledníků. Odjíždím s Jarda Tour do Itálie.
Zachraňte Úžasnou Báru VI.gutentor-overlay

Zachraňte Úžasnou Báru VI.

Po čem se mi bude stýskat po odjezdu z Prahy? Po přehršli možností, kam jít, co vidět a co zažít.
Zachraňte Úžasnou Báru V.gutentor-overlay

Zachraňte Úžasnou Báru V.

Smetana, nebo Dvořák? Pro mě vždycky Antonín Dvořák. Vždycky. Ale musím říct, že v průběhu svého pražského macerování v kultuře…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*