Nejlepší mobilní aplikace pro seniory

Asenior - magazín pro každý den

Doba tlačítkových telefonů pomalu mizí a stále více z nás už používá tzv. chytré, dotykové mobilní telefony. Objevujeme tak postupně kouzlo různých aplikací, které se v nich dají používat a mohou nám přinést zajímavé informace nebo usnadnit život.

Pojďme se spolu podívat na ty, které by podle našeho mínění měl mít ve svém mobilu každý z nás, kteří dotykový telefon používáme nebo si ho právě pořizujeme. Aplikace se do telefonu stahují z obchodu firem Apple (pokud používáme mobil iPhone) nebo Google (pokud máme jinou značku mobilního telefonu).

Všechny aplikace, o kterých dnes bude řeč, jsou ZDARMA. Pokud s tím, jak takovou aplikaci do telefonu stáhnout, nemáte zkušenost, určitě vám rád poradí někdo z blízkých nebo přátel, kteří už nějaké aplikace v telefonu používají.

Záchranka

Tuhle aplikaci by měl mít opravdu každý. Na dvě stisknutí (takže se nemusíte bát omylu náhodného stisknutí v kapse apod.) přivoláte záchranku přímo na místo, kde jste, protože telefon odešle záchrance i svoji polohu. Pokud se vám udělá špatně, může být obtížné vytočit telefonní číslo nebo mluvit s operátorkou, proto je tato aplikace pro situace, v nichž jde o život, nejlepší.

Aplikace Záchranka

U lékaře

Aplikace vás propojí s lékaři. Prostřednictvím lékařské poradny se můžete ptát na problém, který vás trápí, a přiložit i výsledky svých vyšetření. Dále si můžete vyhledat odpovědi lékařů na problém, který řešili jiní. Jejím prostřednictvím se můžete objednat ke specialistovi nebo si přečíst řadu aktuálních informací z oblasti zdraví. Vyzkoušejte!

Aplikace U lékaře

GoogleMaps

Nejlepší aplikace pro případ, že se chcete přepravit z jednoho místa na druhé. Vyberete si způsob (pěšky, na kole, veřejnou dopravou nebo autem) a aplikace vám ukáže trasu včetně aktuálních zpoždění. Je napojena na všechny jízdní řády, ví o aktuálních uzavírkách, kolonách apod., proto hned vidíte dopravní spojení nebo trasu.

iVysílání

V aplikaci najdete archiv pořadů České televize, můžete si sestavit svůj vlastní program nebo se zpětně podívat pořad, který jste zmeškali nebo si ho chcete pustit ještě jednou.

iRadar

Aplikace vám ukáže snímek republiky z meteorologického radaru včetně. K čemu je to dobré? Přiblížíte si místo, kde aktuálně jste, a vidíte, jaké bylo počasí hodinu a půl zpět, a jaké bude za půl hodiny. Snadno tak zjistíte, jestli bude opravdu pršet a jak asi dlouho, čemuž můžete přizpůsobit své plány pobytu na zahradě, ve městě nebo v přírodě.

BigLauncher

Pokud máte horší zrak nebo méně obratné prsty, bude se vám hodit tato aplikace, která přes celou obrazovku jednoduše ukáže šest velkých základních tlačítek jako zprávy, volání nebo fotoaparát. Snadno se tak dostanete k funkci, kterou chcete použít.

Oscar Senior

Jednoduchá aplikace pro udržování kontaktu s rodinou, sdílení fotek nebo pro poznámky, nač nezapomenout.

Mobilní turista

Chodíte nebo jezdíte rádi na výlety? V této aplikaci si vyberete, do jakého místa, města, kraje apod. chcete jet, a aplikace vám zobrazí různé tipy na výlety, turistické trasy, fotografie… Pro plánování výletu je výborný pomocník.

Mobilní turista – aplikace na plánování výletů

Spendee

Chcete mít přehled o svých financích, a přitom si vše nezapisovat na papírky nebo do sešitu – prostě mít informace na jednom místě, které je přehledné, umožní různě filtrovat a tak podobně? K této aplikaci můžete připojit i svůj bankovní účet, zapisovat si své výdaje podle jejich typu, a mít tak dlouhodobě perfektní přehled.

Youtube

Portál sdružující videa nahraná uživateli. Vyhledáte svůj oblíbený pořad, zpěváka, místo apod. a můžete si hned poslechnout své oblíbené písně, vidět něco z míst, kam se nemůžete podívat, nebo si prostě udělat radost u pořadu, který vás baví, a dozvědět se něco zajímavého. Toto jsou naše tipy na aplikace, které doporučujeme mít v mobilu a jež vám usnadní každodenní život. Napište nám do komentářů, jakou zkušenost s nimi máte vy nebo jaké další aplikace byste ostatním doporučili. Budeme se těšit na vaše reakce.

Zdroj: redakce – Milan Dobrovský, play.google.com


Další články z této rubriky

Podvody, které mohou ohrozit vaše penízegutentor-overlay

Nové typy podvodů na seniory

Na žádné nabídky zasílané do e-mailu nebo telefonáty z neznámých čísel, nezasílat své osobní údaje. …

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*