Nejlepší mobilní telefony pro seniory

Hana Vondráčková: Puberťačka před důchodem
Foto: Freepik

Pro nás starší generaci už nemusí telefon umět fotit se speciálními efekty, měřit výšku při skoku padákem nebo podporovat aplikace a nejnovější počítačové hry. My potřebujeme telefon, který má velká tlačítka klávesnice, dá se snadno ovládat, má čitelnou obrazovku a nouzové SOS tlačítko, je za slušnou cenu, snadno se na něm napíše zpráva a lehce se reguluje hlasitost.

Naše zkušenosti říkají, že v takovém případě je dobré se dívat po značkách Nokia, Aligator, CPA, Emporia nebo Evolveo. Ceny těchto mobilů se pohybují kolem jednoho tisíce korun.

Nokia 3310

Mnozí si na tento typ ovládání telefonu zvykli na přelomu tisíciletí. Výhodou je hlavně dlouhá výdrž baterie, nevýhodu představuje trochu menší písmo.

Aligator A670 Senior

Tento mobil se snadno ovládá, a má dokonce i FM rádio. Hlavní výhoda spočívá v dobré čitelnosti obrazovky, nevýhoda pak v trochu komplikovaném úvodním nastavování.

CPA Halo 11

Mezi hlavní výhody tohoto telefonu patří dlouhá výdrž baterie, možnost uložit si k telefonním číslům fotografie volajících, které pak snadno rozpoznáte, nebo třeba malá svítilna. Nevýhodu pak představuje ve venkovním prostředí hůře čitelná obrazovka telefonu.

Emporia Pure

Výhodou je dobrá hlasitost a jednoduché ovládání, nevýhodou snad to, že se občas podaří omylem v kapse stisknout nějaké tlačítko.

Evolveo Easyphone XD

Na tomto telefonu se nám nejvíc líbí velká tlačítka a hlasitý reproduktor. Jako nevýhodu někteří občas uvádějí obtížnější snímání zadního krytu v případě potřeby vyměnit baterii.

Ukázka mobilního teflonu Evolveo Easyphone XD

Za nás tedy jasné doporučení: zajděte si do nejbližšího obchodu s mobilními telefony a nechte si předložit těchto pět modelů. Vyzkoušejte si ovládání, stisk tlačítek, čitelnost obrazovky, napsání SMS zprávy nebo hlasitost telefonu a pak zvolte ten, který vám nejvíce „sedne“. Ostatně telefon má člověk v ruce několikrát denně, proto výběru věnujte pozornost, ať vás pak nějaká nevhodná maličkost neštve každý den. Držíme palce v dobrém výběru!

Další články z této rubriky

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*