Jaký automobil vybrat pro 60+?

Ptáte se nás, jak se orientovat v té spoustě značek a modelů, když je vám 60+ a kupujete automobil – ať už nový, nebo ojetý. O jakých vozech byste měli uvažovat? Nejčastější odpověď na otázku, jaké by mělo být auto pro starší generaci uživatelů, je zhruba následující: Mělo by mít spíš nižší nejen spotřebu, ale i celkově provozní náklady a mělo by být spolehlivé. Doporučujeme vybírat mezi těmito automobily:

Hyundai i20

Tato korejská značka se už před několika lety kvalitou zpracování vyrovnala evropským autům. V jedné české anketě dokonce vyhrála titul nejlepšího vozu pro seniory za rok 2019. Jedná se o spolehlivé, praktické auto s pětiletou tovární zárukou.

Dacia Duster

Původně jsme chtěli jsme napsat pár řádek o tom, jak se tento model v posledních letech zlepšil. Pak jsme ale viděli toto video

renomovaného odborníka Světa motorů, který se po roce, v němž žádná videa nepublikoval, rozhodl natočit video právě o tomto automobilu, jenž označuje za opravdu výjimečný.

Škoda Fabia

Nejoblíbenější malý vůz na českém trhu doporučujeme ve verzi s benzinovým motorem 1.4i o výkonu 63 kW. Pro běžnou jízdu bohatě postačí a je podstatně spolehlivější než třeba 1.6i.

Suzuki Ignis

Tento model berte s benzinovou třinácti i patnáctistovkou. S Ignisem nebývají problémy. U ojetin sice musíte počítat s povrzáváním plastů, vůlemi na přední nápravě a kratší životností tlumičů, ale jinak jde o velmi spolehlivý vůz s nízkými provozními náklady.

Suzuki Ignis – vemi spolehlivý vůz s nízkými náklady

Suzuki SX4

Toto Suzuki chtějte s benzinovým motorem, nejlépe 1.6 VVTi, je totiž výkonnější a má stále rozumnou spotřebu. Pokud volíte mezi SX4 a konkurenční Škodou Yeti, doporučíme vám Suzuki. Má sice horší zpracování interiéru, ale je obecně spolehlivější a pravděpodobnost jakýchkoliv starostí je tu výrazně menší.

Toyota Yaris

Jedná se o velmi oblíbený a spolehlivý vůz – ostatně Toyota je svou spolehlivostí proslulá. Rozhodně jej doporučíme se zážehovým motorem 1.33 VVT-i. Určitě vás potěší také kvalitní interiér tohoto vozu.

Citroen Berlingo

Možná si řeknete si, proč vám doporučujeme nějakou dodávku nebo tenhle pracovní pick-up. Jenže Berlingo se za poslední roky zásadně zlepšilo kvalitou zpracování, řízením apod. Naprosto parádní je zavazadelník neboli kufr, který vám udělá velkou radost. Ohromnou praktičnost a dobré jízdní vlastnosti se spotřebou pět litrů na sto kilometrů oceníte u naftového 1.5 BlueHDi.

Citroen Berlingo – Ohromnou praktičnost a dobré jízdní vlastnosti

Variant k výběru je opravdu hodně a dnes si každý přijde na své.  Napište nám do komentářů konkrétní otázku, kterou se při výběru vozu zabýváte, a budeme-li znát řešení, rádi odpovíme. Mnoho šťastných kilometrů přeje redakce aSenior.

Tip: Pro plánování výletů můžete použít aplikaci Mobilní turista, o které se více dočtete v našem článku – Nejlepší mobilní aplikace.

Další články z této rubriky

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*