Dva tipy: Za pár kaček do lázní nebo k moři? Jde to!

Dnes pro vás máme dva zajímavé tipy, jak si pohodlně užít termální lázně, nebo dokonce moře, a to nejen v cenově dostupné (i pro nás seniory) výši, ale především poměrně bezpečně i v této koronové době. V obou destinacích, které vám doporučíme, je totiž nyní situace lepší než u nás.

Prvním tipem jsou skvělé maďarské termální lázně Flexumthermal v Mosonmagyarováru, jejichž návštěva vás může včetně cesty vyjít na něco málo přes pětistovku! Nevěříte? U žlutého dopravce Regiojet si koupíte jízdenku na vlak Praha–Mosonmagyarovár, který staví i v Pardubicích, Brně nebo Břeclavi. Ráno vyjedete, pět a půl hodiny se koupete v léčivých termálních lázních a večer jste zpět doma. A to celé vás se slevou pro seniory nad 65 let vyjde přesně na 511 korun. Pokud si chcete při cestování užít ještě větší pohodlí, za druhou nejvyšší třídu Relax si připlatíte zhruba 300 korun. Na palubě si dáte kávu zdarma, dort za deset korun nebo pivo za dvacku. Cesta z Prahy není krátká, takže vlak vyjíždí v 5.20 a vrátíte se zhruba ve 22.30. Pokud jste z Brna, odjedete až v 7.45 a zpátky budete už ve 20 hodin.

Říkáte si, že je to na vás na jeden den na otočku moc a že si radši připlatíte za přespání? Proč ne, na www.booking.com si v Mosonmagyarováru najdete ubytování už kolem pětistovky za noc, pokud vezmete i někoho s sebou do dvoulůžkového pokoje. Takže takové tři dny v lázních vás tímto způsobem budou stát i se stravou do dvou tisíc korun. Tři dny v léčivé vodě s cestou, ubytováním a jídlem za tuto cenu nezní vůbec špatně!

Ráno vyjedete, pět a půl hodiny se koupete v léčivých termálních lázních a večer jste zpět doma. A to celé vás se slevou pro seniory nad 65 let vyjde přesně na 511 korun.

Náš druhý tip, který jsme pro vás připravili, je dovolená u moře za tři tisíce. Že je to nesmysl? Ale není. Zmiňovaný dopravce totiž na září připravil opravdu výhodnou nabídku na své nové přímé sezonní lince do Chorvatska, o které už jste možná slyšeli. Žádné mačkání v autobuse ani kolony na dálnicích. Pěkně přes noc v lůžkovém vlaku, několik dnů u moře i s polopenzí a zpět, a to celé jen za tři tisíce. Myslíme, že to je přijatelná částka i pro nás seniory.

Před polednem se ubytujete, strávíte tři dny s polopenzí u moře, poslední den po páté odpolední vyrazíte opět nočním vlakem zpět.

Vlak vyjede v 17.20 z Prahy, na cestu si můžete předobjednat sushi nebo chlazené saláty za lidové ceny s donáškou až k vašemu sedadlu, k dispozici je rovněž občerstvení z kavárny. Od půlnoci do rána ve vlaku nastává noční klid a po deváté ráno přestoupíte na připravený autobus, který vás doveze posledních pár kilometrů do hotelu. Před polednem se ubytujete, strávíte tři dny s polopenzí u moře, poslední den po páté odpolední vyrazíte opět nočním vlakem zpět a další den dopoledne jste v Praze. Při odjezdu z Pardubic je cesta v každém směru o hodinu a z Brna o dvě a půl hodiny kratší.

Nejen že jsou podle nás obě nabídky finančně opravdu dobré, ale především u nich neřešíte různá přesedání a nevystavujete se riziku, že vám ujede následný spoj a vy skončíte někde v půli trasy: Regiojet totiž zajišťuje cestu od startu až do cíle. Tak proč nezkusit prásknout bičem do koní a vyrazit takto za rozumné peníze do dobrých léčivých lázní, nebo dokonce k moři?


Další články z této rubriky

2 Comments

  1. Má dotaz, vztahují se na Vámi popisované ceny. Mohou se vztahovat na invalidního důchodce lll. stupně?
    Děkuji za info.

    • Dobrý den, ano. Ceny pro Chorvatsko uvedené v článku jsou podle Regiojetu jednotné. V případě výletu do maďarských lázní jsou ceny dopravy pro kategorii senior 65+ a kategorii ZTP/P. Pěkný večer

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*