Boo Walker: Španělský úsvit

Boo Walker: Španělský úsvit
Foto: Pixabay

Sympatický spisovatel z Jižní Karolíny Boo Walker (nar. 1979) promítl i některé osobní zkušenosti do čtivé novely Španělský úsvit. Stejně jako její hlavní představitel i on skládal písně a hrál v Nashvillu, než ho toulavé boty zavedly i do Španělska, kde se zásadní část děje odehrává.

Boo Walker: Španělský úsvit
Foto: se svolením nakladatelství Euromedia Group, a. s.

Před třemi lety zemřela za tragických okolností Sofie, manželka Baxtera Shawa. S její smrtí se ještě nevyrovnal, ale snaží se být nejlepším otcem jejich osmileté dcerce Mie. Opustil místo hlavního zpěváka a kytaristy ve své kapele a začal pracovat v prosperující firmě, aby je finančně zabezpečil. Mie maminka hodně chybí, prospěch ve škole se zhoršuje a trápí ji noční můry.

Sofie pocházela ze Španělska, odkud se s adoptivními rodiči přestěhovala do Ameriky. Nedlouho před svou smrtí se od své náhradní matky dozvěděla, že ji přijala z kláštera v Madridu, kde její manžel působil jako americký diplomat. Sofie hned začala po svých biologických rodičích pátrat, ale bez úspěchu. Teprve po její smrti přišla na mail zpráva od Ester Arroyové, hledající dceru, již kdysi dala v Madridu k adopci.

Baxter se s Ester spojil, aby se ubezpečil, že je skutečně matkou jeho ženy. Zprvu odolával jejímu pozvání do Španělska, ale nadšené naléhání dcerky bylo natolik silné, že se za babičkou brzy vypravili. Přijala je na své farmě a Mia se velmi brzy s novou rodinou sžila. Právě probíhala sklizeň oliv, z nichž lisovali vynikající olej, a Mia také s chutí pomáhala. Byla tu šťastná, noční můry byly tytam. Dokonce i Baxter zapomněl na starosti, když se poznal s novou rodinou a s Almou, sestrou své zemřelé ženy. V mnohém si byly podobné. Každý den s Miou poznával něco ze španělské kultury, zvyků i kuchyně. Otevíral se jim nový pohled na život a Baxter si tu začal uvědomovat, že ještě není pozdě začít znovu žít.

Čerstvá zpráva o prodeji farmy však Baxtera zaskočila. Když se dozvěděl, že se k tomu Ester odhodlala, nemohl pochopit proč, když pro generace jejich rodiny tolik znamenala. Důvod, který před nimi babička tajila, poznal náhle a nečekaně. Nebyl však tak jednoznačný, jak se mohlo jevit, situace byla mnohem složitější a nastal čas konečně říct skrytou pravdu. Pak se najde i způsob, jak věci napravit. Baxter byl připraven v tom rodině, do níž i s Miou již patřil, pomoci, i když to nebude tak jednoduché. „Nech plavat věci, na nichž nezáleží, a věnuj se těm správným“, říkal si, když se rozhodl pro cestu, na jakou se chce s Miou vydat a s kým ji sdílet…

V přitažlivé a čtivé knize se mísí smutek z bolestné osobní ztráty s nově nabytým štěstím a svítající nadějí na nový život. Zbývá odhalit dávná rodinná tajemství a skutečnou pravdu, jež dosud bránila prožívat naplno život s otevřeným srdcem a v pevném rodinném poutu.

Zdroj: redakce – Dana Vondrášková (autorské dílo), euromedia.cz

Další články z této rubriky

Půlstoletí s Cimrmanemgutentor-overlay

Půlstoletí s Cimrmanem

Proslulé divadlo Járy Cimrmana milují generace diváků. U příležitosti svého padesátiletého výročí se představuje i ze strany za oponou, která…
Valérie Perrinová: Třigutentor-overlay

Valérie Perrinová: Tři

Francouzská spisovatelka Valérie Perrinová (nar. 1967), jejíž knihy se prodávají po celém světě v miliónech výtisků, vydala roku 2021 svůj…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*