Barvou roku 2022 je „Very Peri“

Barva roku 2022, Veri Peri
Foto: Pantone Color Institute

Každý rok přichází americká společnost Pantone Color Institute s jednou (výjimečně více) barvou, která dostane označení „barva roku“. Pro letošek dokonce vznikl úplně nový odstín fialové barvy nazvaný Very Peri.

Co vlastně barva roku je?

Každoročně je odborníky vybrána barva, která odráží aktuální náladu ve společnosti a dění ve světě. Celých 23 let, co se barva roku určuje, byla vždy vybrána některá z existujících. Roku 2022 byl poprvé vymyšlen odstín na míru, a to už je co říct.

Barva roku 2022 Veri Peri
Foto: Vyprodejpovelceni.cz Nebojte se tento napohled sytý levandulový odstín pustit do svého života.

Byť se na první pohled může zdát, že Very Peri je obyčejnou fialovou, podle vyjádření autorů nové barvy se jedná o dynamický brčálový odstín s fialově červeným podtónem. Spojuje v sobě věrnost a stálost modré barvy s energií a vzrušením červené. Vlastně by nám měla pomoci vyplout z měsíců, které jsme strávili uzavřeni v pandemickém sevření a podpořit nás v kreativitě.

Nebojte se tento napohled sytý levandulový odstín pustit do svého života. Jestli je příliš zářivý na to, abyste si jej oblékli, pořiďte si alespoň pár bytových doplňků nebo dekorací. Působí velmi uklidňujícím dojmem, přitom je hravá a dynamická. 

Barva roku 2022 veri peri

Jestli je příliš zářivý na to, abyste si jej oblékli, pořiďte si alespoň pár bytových doplňků nebo dekorací. Působí velmi uklidňujícím dojmem, přitom je hravá a dynamická.

Foto: Scandishop.cz – světle fialová karafa 

Pokud přeci jen se odhodláte do Veri Pery zahalit, doporučují ji odborníci kombinovat s odstíny sytě žluté, smaragdově zelené nebo ji ladit tón v tónu. Jestli se na barevnou divočinu necítíte, klidně si pořiďte v této nové barvě jen jeden kousek a kombinujte ho s usedlejšími barvami ve svém šatníku. Vždy bude vypadat skvěle a téměř okamžitě vám zvedne náladu.

Zdroj: redakce – Petra Matějková, Pantone Color Institute. Vyprodejpovelceni.cz

Další články z této rubriky

Ptačí svět na dosah rukygutentor-overlay

Ptačí svět na dosah ruky

Ptačí budka je kouzelným prostředkem pro pozorování ptačího života, který snad nikdy nepřestane svoje diváky bavit. Pokud vás tedy unavuje…
Jarní věnec.gutentor-overlay

Inspirace – jarní věnec na dveře

Nemusí být Vánoce nebo Velikonoce, abychom si mohli ozdobit vstupní dveře. Můžeme mít také věnec, který bude připomínat aktuální roční…
Když už vás nebaví muškátygutentor-overlay

Když už vás nebaví muškáty

Řekli jste si někdy na jaře, že ty muškáty už jsou okoukané? Že by to chtělo změnu? Máme pro vás…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*