Kostky a kostičky, kam oko dohlédne

Kostky a kostičky, kam oko dohlédne…
Foto: Freepik

Pojďme se podívat na možnost ubytování v hotelu plném Lega – jediném svého typu v naší republice. Pro všechny milovníky této stavebnice přinášíme rozhovor s Vendulou Koplíkovou, manažerkou hotelu, a zároveň pozvání k návštěvě tohoto hotelu plného kostiček Lega a Dupla.

Kostky a kostičky, kam oko dohlédne…
Foto: Muzeum Lega

Když se řekne Lego hotel, řadě z nás, kteří známe Lego, se vybaví stavba postavená z kostiček Lega. Představila bys nám váš hotel?

Hotel Muzeum Lega najdete v Kutné Hoře v Sedlci. Není to pouze hotel, jeho součástí je Muzeum Lega, kde se nachází jedna z pěti expozic největší soukromé sbírky stavebnic Lega na světě, jejímž majitelem je Miloš Křeček.

K hotelu patří také zahrada, plně vybavená prodejna a bistro. Ve všech zmíněných částech není o kostičky této stavebnice nouze.  A ačkoliv náš Hotel Muzeum Lega není celý postavený z Lego kostiček, určitě mu to na kráse neubírá. Lego je tady doslova na každém kroku.

V nabídce máme 13 pokojů. Každý z nich je vybaven velkou krabicí plnou kostiček naší oblíbené stavebnice, Lego nám zdobí zrcadla, květináče, šuplíky, dokonce i povlečení je s Legem – v tomto případě jsme ovšem pro komfortní spánek zvolili motiv Lega pouze na potisku.

Kostky a kostičky, kam oko dohlédne…
Foto: Muzeum Lega

Pokoje jsou vybaveny samostatnou koupelnou, televizí i připojením k wifi. V hotelu mohou návštěvníci používat společnou kuchyňku, kde je k dispozici mikrovlnná trouba, lednice, varná konvice i nádobí. Pro nejmenší děti jsou zde připraveny jídelní židličky, přebalovací pult a na pokoje lze po domluvě nachystat dětskou postýlku i nočník.

K pobytu je možné přikoupit si snídani nebo brunch s nápojem, který Vám připraví obsluha bistra. Naše bistro určitě nepřehlédnete. Je součástí hotelu a otevírací dobu má každý den od 10:00 do 17:00 (v letní sezóně do 18:00). Kromě dobré kávy, kterou zde vychutnáte v klidu v pohodlných barevných křeslech, můžete si i tady zkrátit dlouhou chvíli stavěním Lega. Nenechte se odradit několika nepřehlédnutelnými „štamgasty“, kteří si naše prostředí natolik oblíbili, že se rozhodli setrvat navždy… – ale nebojte se, jejich složení je zase z Lega!

Kostky a kostičky, kam oko dohlédne…
Foto: Muzeum Lega

A to je samozřejmě jen začátek: na společné hotelové chodbě najdete plně vybavený Lego koutek, kde si mohou malí i velcí stavitelé užít kostiček do sytosti a pokud by ani to nestačilo – přímo v hotelu se nachází Muzeum Lega, které je pro ubytované hosty přístupné 24 hodin denně, a tak si každý může prohlížet modely a dozvědět se zajímavosti o historii i po zavírací době. K muzeu patří také dětská hernička a na rozlehlé zahradě je spousta klasických herních prvků a v neposlední řadě – co jiného nežli Lego 😊.

Proč jet do vašeho hotelu? Řada rodičů, kteří jedou na pobyt s dětmi, namítne, že si krabici s hračkami bere s sebou. Co nabízíte navíc?

Pokud se rozhodnete pro pobyt v našem hotelu, určitě si Lego s sebou brát nemusíte. Do ušetřeného místa v zavazadlech ovšem doporučujeme přibalit obuv s pevnou podrážkou, protože u nás jsou Lego a Duplo kostičky prakticky všude a pokud jste skalní fanoušci, víte, co znamená na tyto kostičky šlápnout – nedej bože – bosou nohou 😊.

Součástí muzea je navíc i exkluzivní prodejna, kde můžete zakoupit sety od Lego Dupla pro nejmenší až po ty sběratelské, které stále rostou na hodnotě, ale také další „Legové“ zboží, jako jsou klíčenky, hrnky, propisky… Pokud chcete přivézt někomu dárky, s jejich výběrem Vám ráda poradí naše proškolená obsluha, která má přehled o všech stavebnicích a veškerém zboží, které nabízíme. Navíc sledujeme novinky a jsme schopni vám pomoci orientovat se v nabídce, pokud zvažujete koupit něco pro vaše blízké, ať už se jedná o suvenýry, nebo s předstihem v klidu již teď vybrat dárky na Vánoce. A pokud byste náhodou nenašli kýženou stavebnici v naší prodejně, můžete využít našeho e-shopu.

Kostky a kostičky, kam oko dohlédne…
Foto: Muzeum Lega

Je možné si sebou vzít domácího mazlíčka?

Bohužel náš hotel není pro mazlíčky vybaven, a tak není možné se s nimi ubytovat.

Jedinou výjimkou je bistro – pokud k nám zavítáte pouze na kávičku, pak vašim čtyřnohým miláčkům obsluha ráda připraví misku s vodou.

Kostky a kostičky, kam oko dohlédne…
Foto: Muzeum Lega

Jaká jiná zajímavá místa mohou vaši hosté v Kutné Hoře navštívit?

U nás je spousta krásných památek, některé z nich jsou i na seznamu UNESCO. Jedna z významných pamětihodností s hotelem sousedí, a to Kostnice, dále určitě nemůžu nezmínit Chrám svaté Barbory a kostel Nanebevzetí Panny Marie.

 V blízkosti centra se nachází GASK – Galerie Středočeského kraje, nebo Muzeum čokolády.

Pro milovníky adrenalinu je v Kutné Hoře motokárová hala a také nejdelší bobová dráha v naší republice, druhá nejdelší v Evropě.

Romanticky založené návštěvníky by mohla nadchnout návštěva zámku Kačina – objektu, který je často využíván i našimi filmaři a nachází se nedaleko Kutné Hory. A těm, kteří se chtějí rozhlédnout po krajině, vřele doporučuji rozhlednu Kaňk, na niž můžete vystoupat po 144 schodech, ale je zde i možnost vyjet na vyhlídkový ochoz výtahem.

Nudit se tady určitě nebudete!

Paní Křečková, manželka majitele největší sbírky lega na světě

Jak se žije s Legem

Exkluzivně pro náš magazín poskytla rozhovor Lenka Křečková, manželka Miloše Křečka, majitele největší sbírky stavebnic…
Číst dále

Jaký pobyt je ve vašem hotelu nejvýhodnější?

Možností pro ubytování je spoustu – pro velké skupiny máme v nabídce apartmány, které vyjdou cenově levněji.

Při dlouhodobém pobytu také nabízíme našim hostům výhodné ceny. Tyto se pochopitelně liší, pokud chcete u nás využít pobyt mimo sezónu a svátky.

Kostky a kostičky, kam oko dohlédne…
Foto: Muzeum Lega

Navíc při návštěvě muzeí nebo zakoupení Lego setu ve všech našich prodejnách, které kromě Kutné Hory najdete v Praze, Poděbradech, Špindlerově Mlýně nebo v Jeseníku, určitě nevyhazujte účtenky! – máte na nich kód pro 10% slevu na ubytování v našem hotelu.

U nás je navíc možné ke každému pobytu výhodně přikoupit „trojvstupenku“ do zmíněných památek, Lego balíček s voucherem na nákup libovolné Lego stavebnice za 1.000 Kč a spoustu dalších výhod. Další plus je, že všichni ubytovaní hosté mají vstup do našeho muzea zdarma po celou dobu pobytu. Hotel je především vhodný pro rodiny s dětmi, ale využívají jej i zájemci o krátkodobé pracovní pobyty. Děti jsou u nás vítané a dospělí se zde na chvíli vrátí do dětství. Rodinná atmosféra je v našem Lego hotelu na prvním místě.

Kostky a kostičky, kam oko dohlédne…
Foto: Muzeum Lega

Pokud už teď plánujete náš hotel navštívit, tak neváhejte! Termíny se rychle plní.

Těšíme se na Vaši návštěvu, Legu zdar! 😊

Jménem redakce i našich čtenářů děkujeme za tip na výlet a přejeme hodně spokojených návštěvníků.

Zdroj: redakce – Olga Skálová (autorské dílo), se svolením Muzea Lega, foto: Muzeum Lega

Další články z této rubriky

Arboretum Sofronka v Plznigutentor-overlay

Arboretum Sofronka v Plzni

Plzeňské Arboretum Sofronka s cennou sbírkou druhů Pinus, vypěstovaných ze semen borovic z celého světa, založil v roce 1956 uznávaný…
Kam na výlet: Lipová-lázně a okolígutentor-overlay

Kam na výlet? Lipová-lázně a okolí

Oblíbenou destinací v Jeseníkách je obec Lipová-lázně. Sjíždějí se sem nejen návštěvníci lázní, ale také nadšenci horské turistiky. Na co…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*