Daruj si sám a budeš potěšen

Daruj si sám a budeš potěšen
Foto: Pixabay.

Očekávání versus skutečnost. To je vždy největší úskalí vánočního nadělování. V nejlepší víře nakupujete druhým a oni v nejlepší víře nakupují vám. Ale ta radost, to tetelení v břiše při rozbalování dárků někdy ne a ne přijít. Dobrá zpráva je, že ještě máte čas to změnit.

Zapomeňte na chvíli na ty druhé a myslete na sebe. Co byste opravdu chtěli dostat, abyste se u stromečku cítili šťastní a obdarovaní? Po čem opravdu toužíte (a je to pro vás cenově dostupné)? Víte to? Tak si to kupte. Zabalte. A nadělte pod stromeček. Není na tom nic sobeckého, pokud jste dospělí, máte vlastní příjmy a stejně štědře a s láskou obdarováváte ostatní.

Kupte jeden dárek sami sobě.

Drahá kniha, o kterou se ostýcháte říct ostatním. Pěkný šperk, který vám nikdo jiný nevybere s takovým vkusem a citem. Nové nářadí, nad kterým manželka jen protočí oči v domnění, že stejných vercajků máte plnou dílnu. Něco, co udělá radost jen a jen vám. A pokud by po rozbalení dárku nastalo u stromku ticho a ve vzduchu visela otázka: Kdo ti to nadělil? vždycky můžete odpovědět: Ježíšek!

Když víte, že najdete, co si přejete, budete šťastní už předem.

V povznesené náladě. Příjemní na všechny kolem. A to je určitě investice, která se vyplatí. Protože co si budeme povídat, Štědrý den je krásný rodinný svátek, ale dožít se Štědrého večera v klidném rozjímání, to se podaří jen v málokteré rodině. Možná jen v té svaté. Už jsem v jednom starším blogu vzpomínala na dusno, když jsem pod stromeček rozbalila vysavač. Nebo kráječ na cibuli. Nebo jiný dárek, o kterém můj muž usoudil, že mi ulehčí práci v domácnosti či kuchyni.

Radost, velmi škodolibou, jsem projevila až v okamžiku, když se vysavač hned po vybalení pokazil. To jsem se v duchu smála, až jsem se za břicho popadala. Já nechci dostat vysavač ani žehličku ani ledničku.

Nejsem uklízečka ani kuchařka ani pradlena.

Vybavení společné domácnosti nepatří do vánoční nadílky.

Já vím, že Vánoce nejsou jen o darech a nechci, aby to vyznělo nějak materiálně. Protože mi jde o duši, o radost, o pocit, že nás někdo zná tak dobře, že nám nadělí něco báječného, úžasného, co jsme opravdu chtěli. Takže už neváhejte a běžte si to koupit. Nikdo jiný to za vás neudělá.

Daruj si sám a budeš potěšen

Vaše Bára

Zdroj: redakce – Barbora Janečková (autorské dílo), www.uzasnabara.cz

Další články z této rubriky

Romeo a tři Julie III.gutentor-overlay

Romeo a tři Julie – výlet

Když jsme ráno odjížděli serpentýnami z Corniglie napřed dlouho nahoru a potom dlouho dolů na pobřeží, modlili jsme se v…
Romeo a tři Julie II.gutentor-overlay

Romeo a tři Julie – už neprší

Hybaj rovno! To je heslo dnešního druhého dne výpravy Jarda Tour, cestovní společnosti pro vyvolené a zvláště otrlé jedince.
Romeo a tři Julie I.gutentor-overlay

Romeo a tři Julie – celý den v autě

Velikonoční svátky trávím letos mimo domov. Žádný jarní úklid, pečení, vaření, zdobení, obsluha koledníků. Odjíždím s Jarda Tour do Itálie.
Zachraňte Úžasnou Báru VI.gutentor-overlay

Zachraňte Úžasnou Báru VI.

Po čem se mi bude stýskat po odjezdu z Prahy? Po přehršli možností, kam jít, co vidět a co zažít.
Zachraňte Úžasnou Báru V.gutentor-overlay

Zachraňte Úžasnou Báru V.

Smetana, nebo Dvořák? Pro mě vždycky Antonín Dvořák. Vždycky. Ale musím říct, že v průběhu svého pražského macerování v kultuře…
Zachraňte Úžasnou Báru IV.gutentor-overlay

Zachraňte Úžasnou Báru IV.

Tak jsem se dnes chystala do divadla, které je na programu až zítra. Naštěstí jsem to zjistila včas, když jsem…
Zachraňte Úžasnou Báru III.gutentor-overlay

Zachraňte Úžasnou Báru III.

To si tak sedíte ve žlutém ušáku ve své dočasné laskavé pražské rezidenci, pracujete a za oknem najednou stíhačky. Napřed…
Zachraňte Úžasnou Báru II.gutentor-overlay

Zachraňte Úžasnou Báru II.

Když přijedete z malého města do velkoměsta, počet pošuků na metr čtvereční se výrazně zvýší. Jsem stále ve střehu.
Zachraňte Úžasnou Báru I.gutentor-overlay

Zachraňte Úžasnou Báru I.

Stačí pár šedých zimních měsíců bez většího povyražení a slunečního svitu a cítím, že uvadám. Jak vtipně poznamenala moje dcera,…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*