Daruj si sám a budeš potěšen

Vánoční stromeček.
Foto: Pixabay.

Očekávání versus skutečnost. To je vždy největší úskalí vánočního nadělování. V nejlepší víře nakupujete druhým a oni v nejlepší víře nakupují vám. Ale ta radost, to tetelení v břiše při rozbalování dárků někdy ne a ne přijít. Dobrá zpráva je, že ještě máte čas to změnit.

Zapomeňte na chvíli na ty druhé a myslete na sebe. Co byste opravdu chtěli dostat, abyste se u stromečku cítili šťastní a obdarovaní? Po čem opravdu toužíte (a je to pro vás cenově dostupné)? Víte to? Tak si to kupte. Zabalte. A nadělte pod stromeček. Není na tom nic sobeckého, pokud jste dospělí, máte vlastní příjmy a stejně štědře a s láskou obdarováváte ostatní.

Kupte jeden dárek sami sobě.

Drahá kniha, o kterou se ostýcháte říct ostatním. Pěkný šperk, který vám nikdo jiný nevybere s takovým vkusem a citem. Nové nářadí, nad kterým manželka jen protočí oči v domnění, že stejných vercajků máte plnou dílnu. Něco, co udělá radost jen a jen vám. A pokud by po rozbalení dárku nastalo u stromku ticho a ve vzduchu visela otázka: Kdo ti to nadělil? vždycky můžete odpovědět: Ježíšek!

Když víte, že najdete, co si přejete, budete šťastní už předem.

V povznesené náladě. Příjemní na všechny kolem. A to je určitě investice, která se vyplatí. Protože co si budeme povídat, Štědrý den je krásný rodinný svátek, ale dožít se Štědrého večera v klidném rozjímání, to se podaří jen v málokteré rodině. Možná jen v té svaté. Už jsem v jednom starším blogu vzpomínala na dusno, když jsem pod stromeček rozbalila vysavač. Nebo kráječ na cibuli. Nebo jiný dárek, o kterém můj muž usoudil, že mi ulehčí práci v domácnosti či kuchyni.

Radost, velmi škodolibou, jsem projevila až v okamžiku, když se vysavač hned po vybalení pokazil. To jsem se v duchu smála, až jsem se za břicho popadala. Já nechci dostat vysavač ani žehličku ani ledničku.

Nejsem uklízečka ani kuchařka ani pradlena.

Vybavení společné domácnosti nepatří do vánoční nadílky.

Já vím, že Vánoce nejsou jen o darech a nechci, aby to vyznělo nějak materiálně. Protože mi jde o duši, o radost, o pocit, že nás někdo zná tak dobře, že nám nadělí něco báječného, úžasného, co jsme opravdu chtěli. Takže už neváhejte a běžte si to koupit. Nikdo jiný to za vás neudělá.

Daruj si sám a budeš potěšen

Vaše Bára (www.uzasnabara.cz)

Další články z této rubriky

Úklid pokračuje!gutentor-overlay

Úklid pokračuje!

Člověk, který vyjde z vězení, si prý se svou svobodou zpočátku neví rady. Je trochu ztracen. Podobně se cítím já,…
Zoufalá nebo úžasná?gutentor-overlay

Zoufalá nebo Úžasná?

Věrní čtenáři mého blogu si jistě vzpomenou, že původně jsem chtěla stránky Užaslá Bára, které by byly o nekonečném úžasu…
Nést svůj křížgutentor-overlay

Nést svůj kříž

Vzbudila jsem se uprostřed noci bolestí. To není nic příjemného a zná to každý z nás. První tři sekundy blaženého…
Ranní kávagutentor-overlay

Ranní káva

Každý z nás má své malé ranní rituály, které mu pomáhají začít den. Já, stejně jako miliony dalších, potřebuju kávu.
Jak vypadat úžasněgutentor-overlay

Jak vypadat úžasně

Dnešní mladé generaci se musí jedno nechat: umí se k tomu postavit. TÍM nemyslím něco tak povrchního jako je práce…
gutentor-overlay

Žehlení za drink

Při nedávném setkání s přáteli jsem slyšela od Habči zajímavou myšlenku. Nežehlí doma zadarmo.
Psychopati kolem násgutentor-overlay

Psychopati kolem nás

Mé životní číslo je 1. Slunce. Ze všech charakteristik čísla, které vypočítáte prostým součtem všech číslic ve vašem datu narození,…
Před malovánímgutentor-overlay

Před malováním

Jsou životní události, které rodinu spojují, jako sňatek nebo křtiny nebo pohřeb. Koupě nového domu. Pak jsou události, které mají…
Obrazy z venkovského životagutentor-overlay

Obrazy z venkovského života

Chcete-li strávit s někým zbytek života, zeptejte se ho, jakou doma poslouchali hudbu. Protože vzpomínky na dětství nevymažete, ani kdybyste…
Doma i se zavřenýma očimagutentor-overlay

Doma i se zavřenýma očima

Podle nosa poznáš kosa. A podle zvuků poznáš, jestli jsi doma. Schválně, vyzkoušejte si to!

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*