Od přírody k inovaci – jak ozon může pomoci vašim očím

Od přírody k inovaci – jak ozon může pomoci vašim očím
Foto: Freepik

Ozon ve službách oční péče: objevte sílu ozonizovaných rostlinných olejů a zjistěte, jak mohou přispět k lepšímu zdraví vašich očí.

Ozon a jeho přínos pro naše oči

Už jste někdy slyšeli o ozonu mimo kontext ozonové díry nebo čističek vzduchu? Plyn složený ze tří atomů kyslíku dokáže totiž udělat mnohem více, než si mnozí z nás uvědomují. Ano, chrání nás před škodlivým UV zářením, ale má také schopnost účinně brzdit růst a ničit bakterie, viry a plísně. Dokonce se ukázalo, že může inaktivovat i vir SARS-CoV-19.

V době, kdy je rezistence bakterií na antibiotika stále větším problémem, přichází ozon jako možné řešení. S narůstajícím počtem bakteriálních kmenů odolných vůči antibiotikům hledají vědci alternativní způsoby léčby infekcí. A právě ozon může být klíčem k budoucnosti léčby infekčních nemocí.

Ozonizované rostlinné oleje – přírodní a inovativní řešení

V léčbě očních nemocí a také v kosmetice se často využívají ozonizované rostlinné oleje, obzvláště slunečnicový a olivový. Proces ozonizace těchto olejů vytváří zásobník ozonu, který se pak postupně uvolňuje do tkání na místě aplikace.

Jednou z hlavních výhod těchto olejů je jejich schopnost hydratovat tkáně, což zvyšuje účinnost léčby očních problémů a poskytuje očím potřebnou úlevu.

Oční kapky s oleji

Specifická formulace ozonizovaných olejů pro oční použití využívá lipozomy, což jsou částice složené z fosfolipidů, hlavních složek buněčných membrán. Díky této formě jsou oleje snadno kompatibilní s oční rohovkou a jsou mimořádně šetrné.

Oční kapky, založené na této technologii, byly aplikovány více než půlmilionkrát bez zaznamenání jakýchkoli vedlejších účinků spojených s používáním tohoto produktu.

Pro koho jsou kapky ideální? Mohou být použity při akutních zánětech oka, opakujících se očních infekcích, problémech se slzením, dále také po očních operacích nebo při poranění a mohou je používat dospělí i děti všech věkových skupin.

Samozřejmě je ideální konzultovat jejich užívání s lékařem nebo lékárníkem.

Zdroj: Justýna Malásková, medicalnewstoday.com

Další články z této rubriky

Čas a řečigutentor-overlay

Čas a řeči

Stále se kolem nás mluví o prevenci a vlastní zodpovědnosti za své zdraví a já jen čtu, naslouchám a čekám.…
Jak zpomalit stárnutí pletigutentor-overlay

Jak zpomalit stárnutí pleti

Stárnutí pokožky závisí na mnoha věcech: na celkovém stavu těla, na tom, co jíme, jak dobře spíme, na fyzické aktivitě,…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*