Nejhorší účesy pro starší dámy: příliš krátké střihy, nevhodné barvy a další 4 nevhodné styly

Foto: Unsplash.com

Vybrat správný účes pro starší dámy bývá někdy velmi náročné. Některé účesy mohou přidat roky navíc a nejsou vždy lichotivé. Zde jsou některé z nich, kterým by se starší dámy měly raději vyhnout.

Příliš krátké střihy

Příliš krátké střihy často vypadají přísně a nezdůrazňují jemnost a ženskost. Výsledkem může být vzhled, který působí tvrdě a neosobně, což není pro starší dámy ideální. Kromě toho krátké vlasy zvýrazňují vrásky kolem čela a očí, což přidává na věku. Starší dámy by měly zvážit střihy, které jsou o něco delší a mají více vrstvení, aby dodaly vlasům pohyb a měkkost.

Příliš dlouhé vlasy

Příliš dlouhé vlasy mohou přitáhnout pozornost k ochablým konturám obličeje a krku. Navíc, dlouhé vlasy bez života mohou vypadat unaveně a nepřidají na objemu, což je pro starší dámy často problémem kvůli nižší hustotě vlasů. Dlouhé vlasy také vyžadují více údržby a mohou být náročné na péči. Starší dámy budou většinou lépe vypadat s délkou, která končí kolem ramen nebo kousek pod nimi, což vytváří vyvážený a svěží vzhled bez zbytečného zatížení.

Foto: Unsplash.com

Rovné linie bez pohybu

Střihy s rovnými liniemi a bez pohybu mohou působit ploše a nezajímavě. Přirozený objem a pohyb vlasů je důležitý pro mladistvý vzhled, proto by účesy měly mít určitou dynamiku a strukturu. Vrstvy a jemné vlny mohou dodat účesu živost. Účesy bez jakéhokoli pohybu zvýrazňují ochabnutí pleti a nedostatek pružnosti.

Foto: Unsplash.com

Příliš tmavé barvy

Barvy vlasů, které jsou příliš tmavé, mohou zvýraznit vrásky a stárnutí pleti. Světlejší odstíny a jemné melíry dokáží přidat svěžest a rozzářit obličej.

Trvalá

Trvalá často vypadá nepřirozeně a staromódně. Kudrnaté vlasy jsou sice zajímavé, ale trvalá může poškodit vlasy a zvýšit lámavost, což je problém, který se s věkem zhoršuje. Přirozené vlny nebo jemné kudrlinky dosažené méně invazivními metodami jsou často lepší volbou. Trvalá také vyžaduje hodně údržby. Starší dámy by měly zvážit přirozenější způsoby, jak dodat vlasům objem a texturu bez chemického zásahu.

Příliš mnoho stylingu

Účesy s přehnaným stylingem působí nejen u starších dam nepřirozeně. Přirozený vzhled je klíčem k elegantnímu a svěžímu vzhledu, takže méně je často více. Účesy by měly být snadno udržovatelné a zdůrazňovat přirozenou krásu vlasů. Starší dámy by měly volit lehké a vzdušné účesy, které vypadají přirozeně a nevyžadují nadměrné množství stylingových produktů.

Zdroje: Autorský text – Adam Beran, https://www.glam.com/1563846/best-worst-hairstyles-older-women/

20 Comments

 1. Je mi 68 mám pevné husté vlasy a neuvěříte bez šedin. Nosím ježka a nespočítala bych kolik mladších žen mi účes pochválilo. Dokonce prosily o kontakt na kadeřnici. Jinak se obléká přiměřeně věku ale ježka si nechám. Kdo má patent na to co komu sluší.

  • Na krátké vlasy musíte mít hezky oblicejicek a malý nosík. S mým „ratafakem“ musím mít vlasy trošičku delší a krátké, nacesane trochu do obličeje. I kloboučky/ cepice musim mýt s krempou. Čili není to jen o věku, ale především o obličeji.

  • máte pravdu,mám několik zakaznic ve vašem věku a i starších které nosí ježka a není pravdu že krátké vlasy starším ženám nesluší.

 2. Jsem kadeřnice v důchodu,je mně líto že už dnes to není jako za mých mladých let, když šla žena od kadeřnice tak to bylo vidět, buď mněla nadělanou vodovou nebo foukanou a ještě příjemné voněla..dnes to nepoznáte že žena jde od kadeřnice a bohužel ještě tak vysoká cena.Nás učili že není důležité aby pršelo ,stačí když kape ,to znamená když je rozumná cena tak zákaznice se zase vrátí a když je ještě k tomu spokojená se svým účesem..škoda naše éra bohužel zanikla ,nám šlo o to aby zákaznice byla spokojená aby jí to slušelo,aby si to i doma uměla upravit,peníze byly na posledním místě a dnes?? Nechápu když 15 letý kluk který má krátké vlasy chce to jen zlehka zkrátit a zaplatí za to 265 kč.To se musí staří holiči a kadeřnice obracet v hrobě ,chápu dnes je vše drahé víc se vydělá ale stejně je to přehnané,kamarádka za to že chtěla melír na polodlouhý vlasy 2100 😯 a to jsme v malém městě .Jsem dnes ráda že už jsem v důchodu.Přeji všem kadeřnicím a kadeřníkům aby vytvářeli krásné a slušivé účesy aby jejich zákazníci byli spokojeni👍🙋🏼

  • člověk by měl chodit k holiči a kadeřnici,tak často, aby to nebylo vidět. Né, že jde jednou za rok ostříhat a pak, sedněte si všichni na zadek, byla jsem u kadeřnice. A vonět by měl každý ne v den velké slávy když jde od kadeřnice. To za mě.

  • paní Věro, váš komentář o cenách mne velmi pobavil. Dnes už opravdu nejde dělat za ceny levnější. Ty ceny co jste napsala jsou nejlevnější jaké mohou být, jinak děláte bez výdělku. Za tu dobu se zvedli zdravotní a sociální pojištění mockrát a to nemluvím o elektřině, plynu a vodě, nic není levné. A výdělky i důchody se zvedly, takže ceny služeb musí také, jinak to nejde. Zažila jsem také tu dobu co píšete, Střihavka jsem za šest korun a teď stříhám za 270,- levněji to opravdu nejde. Dnešní střihy nejsou za deset minut jako dříve.

 3. Kdo mi najde kadeřníka, který mi vlasy rozpohybuje? Stačilo by mi vytvořit perfektní střih.Tady v Brně takového odborníka nenajdete.Jsem seniora, když jednou za dlouhou dobu vyjdu z kadeřnictví, stydím se. Nejen za to jak vypadám, ale i za tu částku, kterou kadeřnice naúčtovala. Přirozený objem a pohyb vlasů je důležitý pro mladistvý vzhled, proto by účesy měly mít určitou dynamiku a strukturu. Vrstvy a jemné vlny mohou dodat účesu živost

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*