Vyhlašujeme nejlepší supermarket 2024: tady lidi nakupují nejraději

Foto: Midjourney.com

V dnešní uspěchané době hrají supermarkety klíčovou roli v našem každodenním životě. Nabízejí nám širokou škálu potravin, domácích potřeb a dalších výrobků pod jednou střechou, což nám šetří čas a energii. Shrnuli jsme základní kritéria a vybrali supermarket, který je podle naší redakce v roce 2024 nejlepší.

Vítěz roku 2024: Supermarket Lidl

Našim vítězem pro rok 2024 se stal Lidl. Proč jsme ho vyhlásili jako nejlepší a jaké nabízí oproti ostatním obchodům výhody či nevýhody? To si rozebereme v následujících řádcích.

Kvalita a čerstvost zboží

Lidl klade velký důraz na kvalitu a čerstvost svého zboží. Ovoce a zelenina jsou denně doplňovány, maso je vždy čerstvé a pečivo se peče přímo v prodejnách. Občasné stížností přicházejí na dostupnost čerstvého zboží v odpoledních a večerních hodinách, ale i přesto je standard vysoký.

Foto: Unsplash.com

Ceny a akční nabídky

Ceny v Lidlu jsou velmi konkurenceschopné a obchod pravidelně nabízí atraktivní slevy a akční nabídky, které zákazníci velmi oceňují. Lidl je vyhlášený nabídkou produktů svých privátních značek, které bývají obvykle levnější než jiné výrobky srovnatelné kvality.

Bohužel díky oblíbenosti této nabídky se velmi často stává, že akční zboží bývá rychle vyprodané a to zejména v menších prodejnách, kde nejsou příliš velké zásoby. I tak je však cenová nabídka ve srovnání s konkurencí velmi slušná.

Foto: Unsplash.com

Rozmanitost sortimentu

Lidl nabízí široký sortiment výrobků od základních potravin až po speciality z různých koutů světa. Zákazníky si získává na speciální týdny ve kterých nabízí tematické pochutiny z různých zemí.

Foto: Unsplash.com

Zákaznický servis

Personál v Lidlu je známý svou ochotou a profesionalitou. Prodejny jsou většinou čisté a dobře organizované, což přispívá k příjemnému nákupnímu zážitku. Občasně se objevují stížnosti zákazníků na dlouhé fronty ve frekventovaných pobočkách, není to však nic, v čem by Lidl zaostával za konkurencí.

Dostupnost a pohodlí

Lidl má dobře umístěné prodejny s dostatečným parkováním, což zákazníkům usnadňuje nákupy. Prodejny rozšířily svoji otevírací dobu a na většině poboček je otevřeno každý den od 8 do 22 hodin. To s sebou samozřejmě přináší negativa pro zaměstnance, kteří svoji pracovní směnu končí až v pozdních večerních hodinách, ale zákaznický komfort se tímto krokem určitě zvyšuje.

Zdroje: Autorský text – Adam Beran, https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/ceska-ekonomika/kdo-je-mezi-supermarkety-nejlepsi-mame-prvni-zebricek/r~i:article:670912/

89 Comments

 1. Lidl u nás v Ostravě Porubě ul.17. listopadu je POHROMA.Zelenina zvadlá,ovoce někdy shnilé.
  Výběr zboží základní,vše předražené.Zvadlá,hnijící bazalka 59,90!!! Čistota nic moc.Když chcete projet uličkou s vozíkem,musíte objíždět kolem KOŠŮ s krabicemi od vybaleného zboží.
  Prodavačky nevrlé.PENNY market je lepší i ALBERT.

 2. Lídl? Až doma někdy zjistím , že jsem nakoupil dráž , než bylo v letáku. Přehozené cedulky. Nebo napsán dodatek tak malý , že nejde přečíst. Ovoce někdy nahnilé v balíčcích .Něco levnější , něco předražené. Cedulka 99 , ale až doma zjistíte , že to není za kilo , ale za 80 deka. Pečivo vydrží od rána tak akorát do večera , Pak už není dobrý. maso v balíčcích nevzhledný , vypadá někdy staře

 3. Budte korektni a nelzete – v Lidlu se pecivo nepece, ale dopeka ze zmrazenych polotovaru, cerstveho je tam minimum a nikoliv primo z prodejny.

 4. Lídl???? :-)) . To za mne určitě ne! V Globusu je to pro mne nejlepší a obří sortiment. V Lídlu se sežene ani polovina toho co je v Globusu. I když chápu, že Globus není všude a tak jsou častokrát zákazníci odkázáni na nějaký primitivní Lídl!

 5. Lidl je nejhorší, vlastně všechny řetězce jsou špatné, někdy mě to připadá, jako by tím odpadem utrhli potraviny prasatům od tlamy……

  • Do Lidlu nechodím, jen když jiný obchod není poblíž. Jako třeba ve Františkových Lázních. Naštval mě již , když u nás začínal, tím kácením vzrostlých stromů kvůli jejich prodejnám. Také ta jejich značka Pilos mi vůbec nepřipadá dobrá, třeba jejich mléko smrdí. Nejlepší obchod mi připadá u nás Penny. Ten má skutečné slevy, neotravuje s nějakou apkou ani s automatickými pokladnami.

  • Lídl? Vždyť to je snad second hand i na potraviny! Kolik ho asi stála ta reklama zde zveřejněná? Pokud to bylo myšleno jako ironie, budiž.

  • Jj presne tak, neco by moje babicka nedala uz ani tem prasatum. A je jedno co to je za retezec. Lidl a jeho dcerinka Kaufland, jsou v tom ale prebornici

 6. Lídl Krnov – zlodějský obchod. Předražené zboží, často nekvalitní zelenina. Nyní asi 2-3 měsíce větší sortiment zboží, důvodem je nejspíš konkurence nového Penny marketu, kde se dá skvěle nakoupit.

 7. Lidl diskriminuje silnější ženy, již nejméně 2roky jsem nezaznamenala výrobky ve velikosti XXL všechno jenom na hubené kozy.

  • Na internetu jsou velice slušné e-shopy, kde nejenže tyto velikosti mají, ale i v dobré kvalitě a cenově solidní. Sice nemám /zatím/ velikost XXL, ale v Lidlu si vyberu z nabídky opravdu jen málokdy, je to sice levné, ale designově nic moc. Brala bych ještě věci na děti, které rychle rostou.

  • Ano, Lidl nemá v regálech oblečení na hrochy, ale na lidi 🙂 Tedy onen živočišný druh, který oplývá inteligencí a udržuje příjem potravy v rovnováze s výdejem energie.

  • Vidíte, a já mám pořadí Kaufland, Penny, Tesco, Albert a na posledním místě Lidl. Určitě i proto, že namám chytrý mobil, a tudíž ani aplikaci. A často jsem přehlédl, že něco je pouze s kuponem, takže Lidl nikdy. A kamarád má stejný názor.

 8. Lidl to jsou naštvané prodavačky, složitý systém slev , zboží v akci se musí často hledat a bývá ho poskrovnu ……

 9. Vítěz od roku 1988 do roku 2024 jsou farmy, komunitní zahrady, a pěstitelé kde je jasné kdo a co prodává. Nejlepší volba je vlastní zahrada s výběhem pro krůty, slepice, husy, strava přirozená a sběr vlastních produktů. Už 3 roky nekupujeme v obchodech skoro nic, od uzenin, mastných výrobků až po zeleninu, vakuovanou, mraženou sušenou a jinak upavenou na polotovary. To je to nejlepší co pro nás můžeme udělat, učíme to sousedy v nejširším okolí, kamarády a naše známé. KAždý dostane vždy odměnu a pochvalu za to, když navštíví farmu a kupuje od farmáře. Teď byl samosběr česneku, cibule, jahod, budou brambory, jablka atd atd. Čím víc lidí toto naučím, tím rychleji dospěje praces do konce. Čr nikdy nepotřebovala kupovat zvenčí, všeho bylo doma dost. Počet obyvatel je stále stejný, a tropické ovoce si mohou lidé koupit bez okolků. Podstatné ale je, aby lidé kupovali domácí produkty od našich zemědělců. Děkuji za rozšiřování této skvělé zprávy.

 10. Já Lídl již nemám rád. Jeho obchodní politika se neslučuje se slušným chováním, v podstatě se rovná chování ,,obchoních šmejdů“. Viz akce typu 500g hroznů za 19,90kč, ale pouze na 2. kus.1.kus tedy 69,90, 2. 19,90, celkem za 2 balení 89,80kč
  tzn.44,90/500g. A takhle stále dokola jen s jiným zbožím. Zajímavé je, že v Německu nebo v Rakousku tenhle druh podvodu nevidíte, protože by jim zkrátka neprošel! V naší ,,rozvojové zemi“ bez zákonů a pravidel projde vše.
  Další špatnost je aktivace kupónů pro získání slevy. Podstata je v tom, že na letáku se produkt tváří jako akční, ale slevu nezískáte a Lídl se naoko tváří jako poskytovatel obr slev. A je tam těch háčků mnohem více.

  • Ano, přesně tak to je. Jsou to chytráci a z lidí dělají blbce. Za mně nejlepší Globus. Sice trochu dražší, ale všude čisto, větší prostory, perfektní vyřizování reklamací, když se stane že něco z akcí dojde, což je málokdy, tak se dá objednat na infu. Taky se mi líbí pěkně upravené pulty s masem, uzeninami, sýry, čerstvými rybami atd. Velký výběr pečiva taky potěší. Radši jezdím 10 km do Globusu než 1 km do Lidlu. Jednou jsem v jakési soutěži vyhrála kromě ceny i exkurzi do jejich výrobních prostor….pečivo, uzeniny, bourárna masa aj. A musím říct že by se tam dalo jist z podlahy jak tam bylo čisto.

 11. Částečně se dá souhlasit, reklamu má výbornou to ostatní je nepoužitelné, přestali jsme tam chodit barnumská reklama šílené slevy a zboží není, Naštěstí tu máme rozumnější obchody třeba Albert, Hepermarket Albert, Billa i když malá, spolehlivá je tady Hruška která má nejlepší pečivo neočekávané slevy, když toho mají málo tak to v letáku není, seriozní přístup a pivo mají vždy. I Kaufland se občas dá i když kvalita bývá mizerná ale aspoň za nízkou cenu.

 12. Znechucen jsem marketem Lidl,přes rok sponzoruje cyklisty(až 4 loga na triku.I další sporty a nyní i ,,EURO,,hl.sponzor!On je jen prodejce tak zákaznici platí>přeplacené zboží až o 50% aby se,,ukázal“.Bez charakteru!!

 13. Lidl zrovna tuto sobotu.Šel jsem s vnukem nakoupit pár potravin.u pokladny paní markovala a pak se na mě podívala a řekla zda mám nějakou apku.Koukal jsem na ni jako že nerozumím o co jde.NO tohle a tohle i toto zboží je ve slevě jen když máte tu apku.CHvilku jsem na ni nevěřícně koukal a pak ze mě vypadlo TAK SI TO STRČTE VÍTE KAM a odešel jsem.Lidl už nikdy.

 14. Lidl je bezvadný. Téměř jinde nenakupuji. Lidl v Jaroměři je čistý a vše vždy čerstvé. Pečivo, ovoce i zelenina. Jsem senior, ale apku v telefonu zvládnu.

  • A všiml jste si, že většina pečiva je rozpékáná ze zmrazených polotovarů? A že nemají čerstvě nakrájené uzeniny, sýry, ani možnost porcovat maso? „Lídl je čerstvý“ je pouze manipulativní slogan.

 15. vyděračský market přes telefon a nákup nad 300 kč je mi z nich nablití už tam od té dobyco udělali slevy že musíte utratit 300 kč nechodím

 16. Do Lidlu už nechodíme rok , kašlem jim na APKU nikdo mi nebude diktovat čím se musím prokazovat abych si mohl nakoupit a ještě jim za to platil.

 17. V píseckém Lidlu se již v neděli ráno odstraňuje akční zboží, které v neděli večer končí. Myslím, že to není v pořádku.
  Naopak chválím kryté parkoviště a dva rozměry nákupních vozíků. Přivítal bych samoobslužné pokladny.

 18. Lidl,Ostrava Přívoz,u Lávky,něco neuvěřitelného,zásobovaní zboží velice špatné,pokud jsou akce,tak ty prostě na prodejně nejsou!,špína na podlaze,personál neochotný,vedoucí to samé-neochota!dlouhé řady u pokladen.
  Bylo by vhodné tuto prodejnu navštívit,ať si každý udělá obrázek.
  LIDL v Kravařích u Opavy,perfektní zásobovaní,zboží nádherně naskládané v regálech,usměvavý personál,prostě na 1!

 19. Poslední dva roky totálně zhoršená kvalita především zeleniny a ovoce!
  Balení výsekového masa v akcích a slanin či špeku ( velká váha ) nevhodná pro malospotřebitele! Ceny přemrštěné (př.loňský celer,porek atd.)O kartelových cenách mezi
  markety není pochyb!
  Nejhorší Lidl dle mého názoru je v Praze 4 u metra Budějovická! M.Č.

  • Nejhorší Lidl bezkonkurenčně Holýšov na domažlicku.Hodně věcí je tak předraženo proti minulému roku…čokoláda na vaření byla někde kolem 23.90kč dnes bez deseti haléřů 70kč.Zelenina, ovoce je cenově katastrofa.Melouny? udělejte so obrázek sami. Ale to hlavní,,obrovský bordel mezi regály je permanentní bez jakékoli nápravy už roky.Nemohu si pomoci ale tady v této prodejně jednoduše nefunguje manager o organizaci práce si mohou jenom zdát.Před lety slušný obchod , v současné době už tam nejezdíme, bezkonkurenční je Globus jezdíme jenom tam.Nejsem zaujatý vůči této prodejně ale možná jim tato kritika pomůže.

 20. Nakupuju v Globusu. Mam ho nejbliz. Maso perfekt. Ovoce a zelenina. Slusne. Nakup se scan a go super. Do Lidlu obcas zajdu. Ovoce a zelenina se mi tam libi. Pecivo je strasne. Veci na sebe bych tam nikdy nekoupila. Pilos a ten druhy vyrobce….. nechutna mi to. I obycejna sunka je divna. …. ale ty italske dny jsou dobre. Tam se da vybrat.

 21. Levné a kvalitni nářadí, průmyslové
  zboží,oblečení, boty, na vše záruku tři roky a žádný problém s výměnou, nebo s vrácením. Reklamace do tři let řeší výměnou za stejné zboží, pokud se již nevyrábí vrácením peněz.

 22. Na základě čeho došla redakce k takovému výsledku? Kdyby se mě někdo ptal, tak ze sedmi supermarkerů, které navštěvuji, Lidl řadím na páté místo. Výrobky Pilos jsou vyloženě nechutné, akční zboží téměř nikdy není v regále, umístění cenovek je matoucí, aplikací nelze skenovat a nemá ani jiné výhody. Lépe lze hodnotit jen drogerii, nářadí a sportovní oblečení.

 23. Penny Market je přesvědčivě lepší než Lídl. V cenách a jakosti zeleniny a ovoce.
  Chleba z Lídlu – dřevorubecký je bez chuti a malý, v Penny je vynikající.
  Mrkev z Lídlu po dvou dnech je zhnilá. Slevové akce jsou nepřehledné a vyžadují
  přihlášení kartou. Umístění zboží je chaotické a často se mění.

  • přesně, dřevorubecky z Lidlu je úplně jiný. Už si ho nekoupím!!!
   Aplikace jsou jen pro lidi s chytrým telefonem, beru to jako diskriminaci.

 24. Popravdě? Ze supermarketů působících v Česku (tedy jejich českých poboček) bych nevybral NIC. Je mi hanba a je to ostuda. Vidíte li nabídku běžných samoobsluh (markétu) v Itálii a vlastně kdekoliv za našimi hranicemi, je nám jen smutno (nepočítám Polsko a Slovensko – to je stejný, jen levnější brak a omezená nabídka). Chudost sortimentu a vysoká cena, uměle snižovaná tzv.“AKCEMI“…. Smutný pohled.

 25. Lidl není špatný , ale s tou rozmanitostí zboží teda nevím oblečení co mají v letáku v akcích jsem tam nikdy nekoupil a kolikrát zboží co mají v akci tam je v omezeném zboží nebo vůbec. Jdu třeba na pivo a oni tam mají dvě bedny co byly v akci a , když se jich optám zda nemají více řeknou, že více nedostaly. Ohledně množství zboží mě přijde nejlepší Kaufland a Penny. I s aplikací se mě hodně často stalo, že zboží co Lidl nabízí tam ani nemají.

 26. Bohužel vyhodnocení je absolutně zcestné.
  Výrobky v českých Lídlech jsou podprůměrné svou kvalitou oproti téměř všem ostatním supermarketům.
  Lídl je levný a nekvalitní, což bohužel chudí Češi akceptují 👎

 27. Vadí mi že cenovky zboží jsou někde nahoře, někde dole…člověk se lehko splete. Co mi vadí nejvíc je “bojovnost” Lidlu, který bourá vše v jeho okolí co mu vadí, kácí stromy kvůli výhledu na jejich obchod, porazí klidně vzácný strom v jeho blízkosti a když nedostal povolení od města, najal si na špinavou práci zločince, který strom porazil tajně v noci. Tento náš národní strom Lípa, krásný, vzrostlý, přežil hodně, ale Lidl nepřežil. No, je to německý obchod, české památky ho naprosto nezajímají. Jde jim jen o ten jejich kšeft. Pokud nějaké další město povolí Lidlu nastěhovat si ho do svého města, ať nejprve zváží co by mohlo Lidlu v jeho blízkosti vadit. Protože to zbourá s povolením i bez.

  • Přesně z tohoto důvodu já osobně Lidl ignoruju! Nikdy jsem do žádného nevkročil a ani nevkročím, ikdyby rozdávali zadarmo. To kácení udělal Lidl všude!

   • Tu krásnou Lípu porazili v Chomutově, byla velká a nikomu nevadila, jen jim. Teď koupili v jejich blízkosti budovu, je to taky památka. Město jim jí prodalo aniž by věděli proč mají opravdu o ní zájem. Pochopitelně jí chtějí taky zbourat aby byl víc vidět ten jejich objekt. Chomutovu se to teď nelíbí ale udělali chybu.

 28. Co mě ještě vadí kromě zmiňovanych APEK na levnější produkty jsou teď o nově rychlopokladny, které jsou jen na karty, takže hlavně po ránu, je zde spousta a řemeslníků, kteří musí s malými nákupy využívat kasu, protože rychlopokladny na hotovost zde vůbec nejsou. Pokud je problém na rychlopokladnách, tak prodavačka od pokladny je rychlopokladny a ta kasa je na hodnou chvíli paralyzována. To se L. opravdu nepovedlo.

 29. Absolutní chaos ve slevách. Neustále postaveny palety se zbožím napříč uličkami. Nelze projet s vozíkem. Zboží je rozhazene.Fronty u pokladen, to je standard. V provozu jsou dvě ostatní nefunguji. Ovoce a zelenina nepoživatelné, Ceny neustále stoupají.

  • Máte naprostou pravdu. Je fajn hledat akční zboží, které je pokaždé jinde….nakonec ho třeba najdu před kasami. Asi tam brzy přestanu chodit, levní zrovna nejsou. Mojí oblíbenou čokoládu např. dokázali během pár měsíců zdražit z 19,90 Kč na 49,00 Kč. To už je opravdu brulál zdražení. A další věci…..

 30. Lidl nesnáším od samého začátku co vstoupil na náš trh.Neumim v něm nakupovat.Cenovky tam kde by je zákazník nečekal.Akční zboží v regálech bez ladu a skladu. Takové malé vetešnictví.Textilni zboží nabízené v letáku člověk většinou nenajde.Nevim za co bych mohla chválit.Snad jen za vysoké platy zaměstnanců.To se chválí na bilboardech před každým Lidlem.

 31. nesouhlasím,že Lidl je nejlepší. zelenina a ovoce jsou v daleko horším stavu než v jiných supermarketech . Českého zboží pomálu.

 32. To je smutné.
  Ale nakonec kdo nechce chytrý mobil, ten se diskvalifikuje sám zcela dobrovolně, kdo na žádný nemá, je patrně v extrémně špatné finanční situaci a měl by možná spíš zkusit třeba pomoc od potravinových bank a místních charit… možná by od té charity mohl dostat i chytrý telefon.
  Nějaké starší ale stále použitelné modely z druhé ruky se přecejen dneska dají sehnat i kolem pětistovky.
  Kdo s ním neumí zacházet, to mi přijde jako podobná písnička. Bezplatných kurzů, které třeba seniory učí základům práce s moderní technikou, včetně telefonů a tabletů, je celá řada.

  • mám matku kterou učíme více jak oět let používat jednoduchý seniorský mobil,za tu dobu zvládla opravdu jen zvednout volání a vy tvrdíte že se to dá naučit….nedá

 33. Mrzímne, že je nutno použít APKU, pokud chci slevu na nějaké zboží, jsem starší a i když chytrý telefon mám, nechci v něm mít žádné Apky.

  • Ani já nehodlám nakupovat na apky,tak kašlu na všechny slevy a zjistila jsem o co méně nakuji nepotřebné zboží,takže ušetím více než s apkama

  • Mám to stejně, stačí mi plastové kartičky, nepotřebuji mít mobil zasekaný apkami. A že někteří senioři tuto techniku opravdu nezvládají, je pravda.

 34. Naprosto nesouhlasím. Ano, Lidl bývalještě před 2 lety společně s Kauflandem jedničkou na trhu. Hlavně dízkým cenám. To již ale není pravda. Nejnižší ceny nabízí Penny. Lidl naopak nemá již tak výhodné ceny. Kupónů v aplikaci Lidl plus je žalostně málo a výše slev je k smíchu.

 35. Zrovna minulý týden jsem si chtěl koupit gril klobásy pečivo, došel jsem k pokladně, kde bylo asi 10 lidí – nemám ani chytrý mobil ani kartu – zkrátka jsem to nechal v koši a odešel Pro pochopení – je mi 80 let a nechci ze sebe dělat žebráka. Zkrátka jsem zašel do Kaufu a bylo Lidl mě dlouho neuvidí.

  • Promiňte, ale přijde mi trochu úsměvné říct, že nemáte aplikaci, tak jste demonstrativně nechal nákup u kasy a šel raději do obchodu, který má slevovou mobilní aplikaci stejně jako Lidl a má i stejného vlastníka jako Lidl.

  • V drogerii potřebujete taky aplikaci, a nechce se mi pořád někde lovit telefon, tak jsem to vyřešila vytištěním čárového kódu z aplikace a používám ten. – typ, jak vyřešit aplikaci, stačí čárový kód na papíře a používat ten… Pokud máte v rodině nebo v okolí někoho, kdo bude rád za používání jeho „karty“…

 36. Lidl opět rozděluje lidi na untermenschen a ubermenschen – kdo nemá chytrý mobil (nebo ho nechce mít, nemá na něj peníze nebo s ním neumí zacházet, je diskvalifikován. Od té doby, co zavedli tzv. ,,apky“ už tam nenakupuji. A vím od pár lidí přímo z Německa, že to cítí stejně.

  • Máte pravdu, také tam nechodím. Nejvíc mě lezou na nervy ty jejich cenovky. V každém obchodě je vystavené zboží v regále a pod ním cena, jenom v Lidlu je to opačně. Na to si nezvyknu nikdy a proto tam nechodím.

    • Asi nepotěším, ale v Česku zejména Lidl a Kaufland dělají z nakupujících slušné hlupáky, cenami i kvalitou… škoda, že na to někteří zákazníci ještě nepřišli. Je tedy poněkud zvláštní napsat zrovna o Lidlu, že jsou „nejlepší“ supermarket.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*