Káva a citron: může tato kombinace skutečně pomoci zhubnout?

Káva a citron
Foto: Freepik

Řada z nás by chtěla mít o pár kilogramů méně. Ať už z důvodu estetického nebo zdravotního. A mnohdy hledáme nějaký jednoduchý návod, jak zhubnutí dosáhnout. Nejlépe takový, za který nebudeme nuceni zaplatit nehorázný obnos. Ovšem pozor! Na co? Abychom se nedali nachytat na „zaručené tipy“, které nebudou fungovat.

Určitě jste už alespoň jednou od někoho známého slyšeli, jak je užitečné začít ráno sklenicí teplé vody s citronovou šťávou. Údajně vám pomůže zhubnout a zbavit se toxinů. V poslední době se na sociálních sítích aktivně propaguje další recept – káva s citronem. Tvrdí se, že tento nápoj vás zázračně zbaví kil navíc.

Ale je tomu skutečně tak?

Britská odbornice na výživu Rhiannon Lambertová označuje tvrzení, že káva s citronovou šťávou pomáhá hubnout, za mýtus. Doporučuje být obecně kritickými k tvrzením, že některé „superpotraviny“ čistí organismus a vyplavují vše škodlivé.  

Podle ní má voda s citronovou šťávou nesporné výhody, od hydratace organismu až po zvýšení pocitu sytosti. Všechny tyto výhody však přináší voda. Citronová šťáva sice obsahuje vitaminy a antioxidanty, ale několik lžiček zjevně nestačí k tomu, aby měla zásadní účinek, natož aby se takto dalo zhubnout. 

A co nějaký jiný levný nápoj na zhubnutí?

Žádný zázračný nápoj na hubnutí neexistuje, jak nám odborníci na výživu neúnavně připomínají. Důležitý je holistický přístup, změna stravy a životního stylu. Pokud chcete zhubnout, v první řadě snižte množství cukru ve stravě, začněte jíst více čerstvé zeleniny, snažte se být fyzicky aktivní. V neposlední řadě je důležité vyhýbat se stresu.

Co tedy od pití kávy s citronem můžeme vlastně čekat?

Káva obsahuje živiny a citron je na ně ještě bohatší. Neexistuje však žádný prokázaný důkaz, že kombinace těchto dvou produktů má nějaké „supervýhody“.

Zdroj: redakce – Milan Dobrovský, thespruce.com

Další články z této rubriky

Proč nepijeme dost?gutentor-overlay

Proč nepijeme dost?

Když dostatečně pijeme, umožnujeme celému organismu optimálně fungovat. Podporujeme metabolismus, trávení, hubnutí i kvalitu pleti, pozitivně ovlivňujeme také psychiku.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*