Zoufalá nebo Úžasná?

Zoufalá nebo úžasná?
Foto: Pixabay

Nikdy nemůžu ty tvoje stránky najít. Pořád hledám Zoufalou Báru, napsala mi nedávno kamarádka Bára. Narážela tak na mé stránky Zoufalcovy zápisky, které jsem měla dříve. Vlastně je ještě stále mám, ale už na ně moc nepřispívám. Nechtěla jsem být jen Zoufalá, chtěla jsem se vydat vstříc své úžasnosti. Ale dodnes si to lidi, a často i já, pletou.

Věrní čtenáři mého blogu si jistě vzpomenou, že původně jsem chtěla stránky Užaslá Bára, které by byly o nekonečném úžasu ze života. Ovšem díky překlepu jsem si koupila jinou doménu, a tak jsem se vydala jinou cestou. Úžasná Bára se stala hlavní stránkou, která odkazuje i na mé starší Zoufalcovy zápisky. Ty byly hlavně z cest po světě a na nich si na rozdíl od Úžasné žádné servítky vůči svému okolí neberu. Jak se správně obává můj oblíbený cestovatelský parťák Aleš před naší další cestou, to zas bude blog dva týdny jen o tom, co jsem udělal nebo neudělal. Samozřejmě, že ano. A jak jsem mu vysvětlila, měl by si to považovat za čest! Jiní lidé usilují léta, aby si jich Zoufalec všiml.

Janinka, duše něžná a křehká, mi kdysi přiznala, že název Zoufalcovy zápisky ji odrazuje od čtení. Že jí to věstí něco nepříjemného, dramatického, že s tím nechce nic mít. Úžasnou Báru čte pravidelně, jak jí to čas dovolí. Ovšem, čte, nečte. Kdyby tento blog četl opravdu každý, kdo mi to tvrdí, měl by Google Analytics mnohem více práce. Paradoxem je, že Zoufalcovy zápisky lidé stále čtou v hojné míře, i když tam žádné nové příspěvky nepřibývají. Tak pak se v tom vyznejte.

Není na světě blogger ten, aby se zavděčil čtenářům všem.

Upřímně, moje skutečná povaha je blíže Zoufalcovi. Ironie, sarkasmus, jmenovitá osočování a líčení všech trablů na cestách, to je moje. Možná, že Výzva #365 ukáže hlavně to, že být Úžasná vlastně vůbec není mým cílem. Mou přirozeností. Že chci chodit světem dál jako Zoufalec. Ber, nebo nechej být. Anebo ne. Třeba najdu v hledání úžasnosti a laskavosti v sobě zalíbení. Kdoví? Jsem stále na cestě a kdy ubíhají neuvěřitelnou rychlostí. Zatím žádnou velkou změnu neregistruju a začínám být z toho malinko nervózní.

Závěr dne s číslem #302 zní: Kdo hledá, najde. Ale může být překvapen tím, že najde to, co už měl.

Vaše Bára

Zdroj: redakce – Barbora Janečková (autorské dílo), www.uzasnabara.cz

Další články z této rubriky

Dvanáct do tuctugutentor-overlay

Dvanáct do tuctu

Věřím tomu, že když si něco opravdu přejete, ono se vám to splní. Možná ne cestou, kterou očekáváte, možná ne…
Úklid pokračuje!gutentor-overlay

Úklid pokračuje!

Člověk, který vyjde z vězení, si prý se svou svobodou zpočátku neví rady. Je trochu ztracen. Podobně se cítím já,…
Zoufalá nebo úžasná?gutentor-overlay

Zoufalá nebo Úžasná?

Věrní čtenáři mého blogu si jistě vzpomenou, že původně jsem chtěla stránky Užaslá Bára, které by byly o nekonečném úžasu…
Nést svůj křížgutentor-overlay

Nést svůj kříž

Vzbudila jsem se uprostřed noci bolestí. To není nic příjemného a zná to každý z nás. První tři sekundy blaženého…
Ranní kávagutentor-overlay

Ranní káva

Každý z nás má své malé ranní rituály, které mu pomáhají začít den. Já, stejně jako miliony dalších, potřebuju kávu.
Jak vypadat úžasněgutentor-overlay

Jak vypadat úžasně

Dnešní mladé generaci se musí jedno nechat: umí se k tomu postavit. TÍM nemyslím něco tak povrchního jako je práce…
gutentor-overlay

Žehlení za drink

Při nedávném setkání s přáteli jsem slyšela od Habči zajímavou myšlenku. Nežehlí doma zadarmo.
Psychopati kolem násgutentor-overlay

Psychopati kolem nás

Mé životní číslo je 1. Slunce. Ze všech charakteristik čísla, které vypočítáte prostým součtem všech číslic ve vašem datu narození,…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*