Zoufalá nebo Úžasná?

Zoufalá nebo úžasná?
Foto: Pixabay

Nikdy nemůžu ty tvoje stránky najít. Pořád hledám Zoufalou Báru, napsala mi nedávno kamarádka Bára. Narážela tak na mé stránky Zoufalcovy zápisky, které jsem měla dříve. Vlastně je ještě stále mám, ale už na ně moc nepřispívám. Nechtěla jsem být jen Zoufalá, chtěla jsem se vydat vstříc své úžasnosti. Ale dodnes si to lidi, a často i já, pletou.

Věrní čtenáři mého blogu si jistě vzpomenou, že původně jsem chtěla stránky Užaslá Bára, které by byly o nekonečném úžasu ze života. Ovšem díky překlepu jsem si koupila jinou doménu, a tak jsem se vydala jinou cestou. Úžasná Bára se stala hlavní stránkou, která odkazuje i na mé starší Zoufalcovy zápisky. Ty byly hlavně z cest po světě a na nich si na rozdíl od Úžasné žádné servítky vůči svému okolí neberu. Jak se správně obává můj oblíbený cestovatelský parťák Aleš před naší další cestou, to zas bude blog dva týdny jen o tom, co jsem udělal nebo neudělal. Samozřejmě, že ano. A jak jsem mu vysvětlila, měl by si to považovat za čest! Jiní lidé usilují léta, aby si jich Zoufalec všiml.

Janinka, duše něžná a křehká, mi kdysi přiznala, že název Zoufalcovy zápisky ji odrazuje od čtení. Že jí to věstí něco nepříjemného, dramatického, že s tím nechce nic mít. Úžasnou Báru čte pravidelně, jak jí to čas dovolí. Ovšem, čte, nečte. Kdyby tento blog četl opravdu každý, kdo mi to tvrdí, měl by Google Analytics mnohem více práce. Paradoxem je, že Zoufalcovy zápisky lidé stále čtou v hojné míře, i když tam žádné nové příspěvky nepřibývají. Tak pak se v tom vyznejte.

Není na světě blogger ten, aby se zavděčil čtenářům všem.

Upřímně, moje skutečná povaha je blíže Zoufalcovi. Ironie, sarkasmus, jmenovitá osočování a líčení všech trablů na cestách, to je moje. Možná, že Výzva #365 ukáže hlavně to, že být Úžasná vlastně vůbec není mým cílem. Mou přirozeností. Že chci chodit světem dál jako Zoufalec. Ber, nebo nechej být. Anebo ne. Třeba najdu v hledání úžasnosti a laskavosti v sobě zalíbení. Kdoví? Jsem stále na cestě a kdy ubíhají neuvěřitelnou rychlostí. Zatím žádnou velkou změnu neregistruju a začínám být z toho malinko nervózní.

Závěr dne s číslem #302 zní: Kdo hledá, najde. Ale může být překvapen tím, že najde to, co už měl.

Vaše Bára

Zdroj: redakce – Barbora Janečková (autorské dílo), www.uzasnabara.cz

Další články z této rubriky

Romeo a tři Julie III.gutentor-overlay

Romeo a tři Julie – výlet

Když jsme ráno odjížděli serpentýnami z Corniglie napřed dlouho nahoru a potom dlouho dolů na pobřeží, modlili jsme se v…
Romeo a tři Julie II.gutentor-overlay

Romeo a tři Julie – už neprší

Hybaj rovno! To je heslo dnešního druhého dne výpravy Jarda Tour, cestovní společnosti pro vyvolené a zvláště otrlé jedince.
Romeo a tři Julie I.gutentor-overlay

Romeo a tři Julie – celý den v autě

Velikonoční svátky trávím letos mimo domov. Žádný jarní úklid, pečení, vaření, zdobení, obsluha koledníků. Odjíždím s Jarda Tour do Itálie.
Zachraňte Úžasnou Báru VI.gutentor-overlay

Zachraňte Úžasnou Báru VI.

Po čem se mi bude stýskat po odjezdu z Prahy? Po přehršli možností, kam jít, co vidět a co zažít.
Zachraňte Úžasnou Báru V.gutentor-overlay

Zachraňte Úžasnou Báru V.

Smetana, nebo Dvořák? Pro mě vždycky Antonín Dvořák. Vždycky. Ale musím říct, že v průběhu svého pražského macerování v kultuře…
Zachraňte Úžasnou Báru IV.gutentor-overlay

Zachraňte Úžasnou Báru IV.

Tak jsem se dnes chystala do divadla, které je na programu až zítra. Naštěstí jsem to zjistila včas, když jsem…
Zachraňte Úžasnou Báru III.gutentor-overlay

Zachraňte Úžasnou Báru III.

To si tak sedíte ve žlutém ušáku ve své dočasné laskavé pražské rezidenci, pracujete a za oknem najednou stíhačky. Napřed…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*