Aleš Cibulka: Koho mi nadělil Tobogan

Aleš Cibulka: Koho mi nadělil Tobogan
Foto: Freepik

Stále usměvavý Aleš Cibulka (nar. 1977), oblíbený moderátor, publicista a spisovatel, převzal po legendárním Tomáši Slámovi moderování nejdéle vysílané a nejsledovanější rozhlasové talk show Tobogan, s níž ho pojí téměř dvě desítky let.

Aleš Cibulka: Koho mi nadělil Tobogan
Foto: se svolením nakladatelství Radioservis, a. s.

Rozhlasový pořad Tobogan inicioval a navrhl dramaturg redakce zábavy Ivan Rössler pro rozhlasového publicistu a novináře Tomáše Slámu, který ho úspěšně uváděl od listopadu 1990 až do své smrti roku 2004. Ještě téhož roku po něm převzal mikrofon Aleš Cibulka s Petrem Jančaříkem, jehož po dvou letech na tři měsíce zastoupil Jaroslav Dušek. Od ledna 2007 moderuje Aleš Cibulka Tobogan již sám. Bez přestávky se vysílá již třicet tři let a posluchači díky němu poznávají zajímavé osobnosti, jak je dosud neznali. Roku 2015 se jeho jubilejní tisící díl velkolepě oslavoval ve vyprodané Lucerně.

Autor popisuje, jak se dostal k uvádění pořadu, jenž pro něj znamenal splnění všech jeho moderátorských snů. Postupem doby mu vtiskl i nové podoby, jako Tobogan v pyžamu, kdy zval populární hosty k sobě do bytu v pradědečkově pyžamu, či Tobogan na vodítku, v němž navštěvuje známé osobnosti s jejich pejsky.

Ve 33 krátkých vzpomínkách oživuje, co nevšedního a humorného při vysílání pořadů zažil, čím jej hosté vtipně překvapili, kdy zaskočil on je a co vše se může při vysílání Toboganu přihodit.

Aleš Cibulka se především zmiňuje o hostech pořadu, s nimiž se rád setkal a zažil nejednu úsměvnou příhodu. Vyznává se z platonické lásky k Petře Janů, s humorem líčí své krátké angažmá v Divadle Semafor Jiřího Suchého, vzpomíná na setkání s Ájou Vrzáňovou, Evou Pilarovou, kamarádkou Yvonne Přenosilovou, která spadla do Taxisova příkopu, nebo s Arnoštem Lustigem, o němž tvrdí, že byl jako neřízená střela. S respektem prozrazuje, proč na Karla Gotta myslí vždy před autogramiádou. Čtenáře překvapí způsob, jakým se seznámil s Dagmar Havlovou, jež pak s manželem Václavem Havlem bývala hostem v jeho pořadu. Prozrazuje také, že ho Dagmar Pecková málem uškrtila a proč ho rozbolí hlava, když vidí Pavla Kožíška. Pobaví, čím nachytal Radima Uzla nebo jak jim Petr Janda zahrál za řízek a pivo. Se stejným nadšením líčí oslavu devadesátin Jiřiny Bohdalové v Toboganu i nevšední zážitky s dalšími umělci včetně mimořádného setkání se zpěvačkou Céline Dion. Budete překvapeni, co všechno a jaké báječné hosty mu Tobogan nadělil!

„Tahle knížka si neklade většího cíle než vás pobavit. Přimět vás k úsměvu, nebo jen tak zpříjemnit chvíle vašeho odpočinku. V zákulisí Toboganu jsem totiž zažil neskutečné množství veselých i napínavých historek. A byl by hřích nechat si některé z nich pro sebe.

Tobogan pro vás vysíláme 33. rokem, a proto jsem pro vás vybral právě tolik nejzajímavějších a nejzábavnějších příběhů z natáčení. O slavných českých hvězdách se díky nim dozvíte to, co jste možná ještě netušili. A o mně vlastně taky…“

Aleš Cibulka: Koho mi nadělil Tobogan
Foto: Freepik

Zdroj: redakce – Dana Vondrášková (autorské dílo), radioteka.cz     

Další články z této rubriky

Život začíná po přechodugutentor-overlay

Život začíná po přechodu

Populární spisovatelka Marcela Mlynářová vydala dvacet jedna zábavných knížek o tom, jak se dají životní starosti zvládat.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*