Lisa Levitt Gainsley: Kniha o lymfě

Lisa Levitt Gainsley: Kniha o lymfě
Foto: Freepik

Postupy sebepéče pro posílení imunity, zdraví a krásy

Lisa Levitt Gainsley z Los Angeles je odbornou lymfoterapeutkou s pětadvacetiletou praxí. Propaguje na základě ověřených vědeckých metod blahodárné účinky lymfatické automasáže, jež ulevuje od některých nemocí, podporuje imunitu a je výbornou prevencí zdraví.

Lisa Levitt Gainsley: Kniha o lymfě
Foto: se svolením nakladatelství Anag

Lymfatický systém plní v našem organismu důležitou úlohu při transportu živin a obranných mechanismů těla. Pokud je tok lymfy v těle blokován, může se to projevit zdravotními obtížemi, například chronickou únavou, poruchami trávení, ekzémy a akné, otoky, bolestmi hlavy, premenstruačním syndromem. Aby lymfa mohla plnit svoji funkci, je třeba o ni pečovat. Vhodnou stimulací ji lze opět rozproudit a umožnit optimální fungování.

Lisa Levitt Gainsley se o lymfatický systém začala zajímat, když pomáhala své onkologicky nemocné matce se sebeléčbou. Věnovala se studiu celostního zdraví, jógy i antropologie a zjišťovala, jak různé kultury přistupují k léčbě nemocí. Nakonec ji zaujala jemná technika manuální lymfodrenážní masáže, díky níž se jí zlepšily zažívací potíže a zmizelo akné.

Již přes dvacet let pracuje Lisa jako certifikovaný specialista terapie lymfedému, podporující zdraví, snižující zánět v těle a usnadňující rekonvalescenci po zranění či operaci. Mezi jejími klienty byli také onkologičtí pacienti, jimž lymfomasáž pomáhala k rychlejšímu uzdravení. Jak zjišťovala od klientů, kteří se řídili jejími radami a denně prováděli tří až pětiminutové automasážní sekvence, jejich zdravotní potíže se rychle zlepšovaly. Lépe spali, nebyli tak často nachlazení nebo stresovaní apod. To ji motivovalo k napsání průvodce, aby si každý mohl dopřát léčivou terapii i v domácích podmínkách.

Nabízí v něm jednoduché, jemné způsoby, jak automasáž lymfy praktikovat. Pravidelné provádění pomáhá odstraňovat z těla toxiny, brání jejich hromadění a poškozování tělních systémů. Metoda vychází z vědeckých poznatků, jež jsou vyzkoušené, prověřené dlouhodobou klinickou praxí a „přinášejí téměř stejné uvolnění jako den strávený v lázních,“ jak autorka potvrzuje.

Kromě poznatků o lymfě popisuje praktické návody, jak provádět automasáže zaměřené na odstranění příznaků nachlazení, podporu zdravého zažívání nebo pro krásu či psychickou vyrovnanost. Jednotlivé postupy jsou srozumitelně znázorněny na kresbách. Užitečné rady se týkají také zdraví žen, zejména v péči o prsy, zmírnění premenstruačního syndromu a v obdobích těhotenství, po porodu a menopauzy. Další lymfomasáže pomohou při chronických onemocněních, k zotavení po sportovních zraněních, v předoperační péči i rekonvalescenci, a také v případě zjizvené tkáně.

V poslední kapitole se autorka zabývá prostředky a postupy pro posílení toku lymfy. Doporučuje vhodnou stravu, péči o hydrataci těla i pěstování dostatečného tělesného pohybu.

„Ať už si chcete zlepšit pleť, nebo imunitní systém, vyrovnat hladiny hormonů nebo srovnat náladu, kniha poslouží všem vašim potřebám,“ ujišťuje.

Závěr tvoří slovníček pojmů a rejstřík. Vítanou praktickou příručku přeložila z anglického originálu Ing. Martina Brunnerová.

Zdroj: redakce – Dana Vondrášková (autorské dílo), Anag.cz

Další články z této rubriky

Rotraut Susanne Bernerová: Důmgutentor-overlay

Rotraut Susanne Bernerová: Dům

Cenami ověnčená německá malířka Rotraut Susanne Bernerová (nar. 1948 ve Stuttgartu) patří k nejuznávanějším a nejoblíbenějším ilustrátorům dětských knih v…
Sestry pod vycházejícím sluncemgutentor-overlay

Sestry pod vycházejícím sluncem

Heather Morrisovou z Nového Zélandu přitahují silné příběhy pozoruhodných lidí, kteří v životě projevili odvahu překonávat mezní situace. Vydala o…
Každý den je Valentýngutentor-overlay

Každý den je Valentýn

Nová kniha Anety Kollerové Maškové Každý den je Valentýn slibuje čtenářům humorný a něžný příběh, jehož hlavním motivem je láska.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*