Iveta Svobodová: Jako přízrak

Iveta Svobodová: Jako přízrak
Foto: Freepik

Kniha plná napětí, vyprávějící o současných kriminálních případech, sahajících až za hranice našeho státu.

Iveta Svobodová: Jako přízrak
Foto: nakladatelství Šulc – Švarc

Oblíbený vyšetřovatel autorky, Luboš Neumann, je sice v předčasném důchodu, ne však vlastní vinou. Prostě mu přestalo sloužit zdraví.

Jenže Luboš se nudí. Stále se snaží mít přehled o případech svých bývalých kolegů a taky jim tak trochu pomáhat. To vše k nelibosti své ženy, lékařky Aleny, která celé roky byla Lubošovi oporou, ale teď se bojí o manželovo zdraví a taky se už dlouho těší na dovolenou za kamarády do Švýcarska.

Přestože Luboš opět neodolá „svodům“ svých kolegů a novému případu, Alena je tentokrát neústupná, a tak se vydají do Bernu. Pryč od zločinu, vzhůru za štěňaty a kamarády do krásného prostředí.

Kamarád František, stejně jako byl Luboš, je švýcarský policejní komisař, který spolu s manželkou Gunillou je i šťastným majitelem několika psů a nyní také štěňat malých kavalírů. A právě v den příjezdu Neumannových dvě štěňata někdo ukradne ze zahrady Gunille téměř pod nosem.

Luboš a František brzy zloděje dopadnou, ale zároveň odkryjí síť obchodníků s heroinem a zbraněmi, která sahá až do Čech a do minulosti. Švýcarská a česká policie se snaží rozkrýt díky novým poznatkům několik let staré vraždy a vazby mezi podezřelými.

Nakolik se autorce povedl příběh plný napětí? Řekla bych, že na jedničku. Však posuďte sami.

Zdroj: redakce – Zdena Mášová (autorské dílo), sulc-svarc.cz

Další články z této rubriky

Lenka Špaček: Zdravě jístgutentor-overlay

Lenka Špaček: Zdravě jíst

Jíst zdravě a ještě si pochutnat? Oblíbená blogerka Lenka Špaček vás o tom snadno přesvědčí ve své kuchařce Zdravě jíst,…
Celeste Ng: Ohníčky všude kolemgutentor-overlay

Celeste Ng: Ohníčky všude kolem

Oceňovaná spisovatelka Celeste Ng (nar. 1980), jejíž rodiče se do USA přistěhovali z Hongkongu, patří k nejúspěšnějším americkým autorům. Proslavila…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*