Liane Moriarty: Šílené výčitky

recenze

LIane Moriarty: Šílené výčitky.
Foto: Pixabay.

Trochu psychologie, trochu napětí, hodně souznění se stávajícím světem, byť v prostředí nám vzdáleného zámořského světa. To vše přináší kniha Liane Moriarty.

Liane Moriarty: Šílené výčitky.
Foto: Knižní klub.

Dvě kamarádky od dětství. Opravdu kamarádky? Na to nám odpoví příběh v knize Liane Moriarty, v níž jsou hlavními hrdinkami Erika a Clementine. Dvě ženy, každá jiná. Erika je účetní, šťastně vdaná, ale bezdětná. Clementine – umělkyně, violoncellistka, matka dvou dcer. Jedna plná lásky ke kamarádce a své rodině, druhá „zakletá“ v přátelství, do kterého ji vmanévrovala její matka.

Přestože každá tu druhou vnímá vnitřně rozdílně, navenek jsou dobré kamarádky, které se stýkají i se svými rodinami a vytvářejí zdárný dojem blízkého přátelství.

To vše změní jedna pozvánka na grilování. Eričin soused pozve obě kamarádky s partnery a dětmi na zahradní party. Během grilování se však stane něco, co přivede zúčastněné k pochybám o sobě, o jiných, o tom, čí to byla vina.

Je třeba si na knihu udělat čas. To platilo u mne a této knihy dvojnásob. Musela jsem se s postavami postupně sžívat. Nahlédnutí do životů minulých i současných, propletenec vztahů, to vše bylo z počátku dost náročné. Postupně jsem knihu četla stále snáz, až jsem najednou zjistila, že kniha končí. Přeji pěkné čtení.

Další články z této rubriky

Lenka Špaček: Zdravě jístgutentor-overlay

Lenka Špaček: Zdravě jíst

Jíst zdravě a ještě si pochutnat? Oblíbená blogerka Lenka Špaček vás o tom snadno přesvědčí ve své kuchařce Zdravě jíst,…
Celeste Ng: Ohníčky všude kolemgutentor-overlay

Celeste Ng: Ohníčky všude kolem

Oceňovaná spisovatelka Celeste Ng (nar. 1980), jejíž rodiče se do USA přistěhovali z Hongkongu, patří k nejúspěšnějším americkým autorům. Proslavila…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*