Jak snížit cholesterol přírodní cestou

Jak snížit cholesterol přírodní cestou
Foto: Pixabay

Publikace aspirující – stejně jako ostatní v této edici – na bestseller, je dílem tří renomovaných odborníků na výživu a nutriční medicínu. Nabízejí jednoduchý a příjemný způsob, jak snížit vysokou hladinu cholesterolu přírodní cestou, pohybem a vhodnou stravou.

Jak snížit cholesterol přírodní cestou
Foto: se svolením nakladatelství Kazda

Vysoký cholesterol se stal obávaným strašákem, který může zhoršit průchodnost tepen a ohrozit průtok krve, činnost srdce i cév, způsobenou jejich kornatěním – aterosklerózou. To představuje riziko mozkové mrtvice či infarktu myokardu, které bývají v České republice bohužel i nejčastější příčinou úmrtí.

Kniha renomovaných autorů je vítaným průvodcem pro širokou veřejnost, poskytujícím potřebné informace a rady, jak snížit cholesterol, ochránit cévy, eliminovat riziko arteriosklerózy nebo infarktu a zkvalitnit životní styl, abychom si udrželi zdraví.

Cholesterol se v krvi přenáší díky částicím (lipoproteinům), jimiž je obalen. Existují dva typy – lipoprotein LDL (označovaný za „špatný“), jež může vést k hromadění plaků v tepnách, a HDL (známý jako „dobrý“), jehož vysoké hladiny jsou prevencí před cévními a srdečními chorobami. Dobrý cholesterol lze posílit a LDL naopak snížit už jenom tím, jak žijeme a stravujeme se. Je známé, že zdraví neprospívá nadváha, nedostatek pohybu a fyzické aktivity ani kouření nebo konzumace potravin s vysokým obsahem nasycených tuků.

Specializovaní lékaři radí, jak vhodnou úpravou životosprávy, pohybem, sportem i dalšími způsoby jednoduše a bez potíží získat ideální váhu. Objasňují význam cholesterolu, charakter lipidů a funkci metabolismu cholesterolu, znázorněnou také na obrazové ukázce. Jasně a srozumitelně popisují práci srdce a tepen ve zdravém těle a poukazují na rizikové faktory, které způsobují změnu cévních stěn – arteriosklerózu.

Pokud touto nemocí trpíte anebo jí chcete předejít, v knize se dozvíte, jak lze hladinu cholesterolu snížit. Autoři vysvětlují, proč je dobré vyhnout se transmastným kyselinám (jsou to např. tuky na pečení, listové těsto, pečivo, koláče, smažená jídla atd.) a nahradit je nenasycenými mastnými kyselinami, jejichž klasickým dodavatelem jsou olivový nebo řepkový olej, avokádo, ořechy či semena. Vítaná jsou i osvědčená doporučení k získání a udržení si optimální váhy.

Změnu stravy oceníte, vyzkoušíte-li některý ze šedesáti chutných a přitažlivých receptů. Látky snižující hladinu cholesterolu jsou mj. obsaženy také v brokolici, kakaovém prášku a čokoládě, ořeších, mandlích, sušeném ovoci, sojových produktech a rybím oleji, obsahujícím žádoucí omega-3 mastné kyseliny. Podle nejnovějších výzkumů již není třeba vyhýbat se vejcím, polykat kapsle s artyčokovým nebo česnekovým výtažkem, užívat prášek z hub ani běhat maratony.

Užitečné zásady a tipy pro zdraví, jež tato skvělá příručka nabízí, pomohou zbavit se poruch krevního oběhu, podpoří zdraví cév, sníží riziko kardiovaskulárních onemocnění a přispějí k delšímu, zdravému životu. Je psána motivujícím způsobem a podněcuje chuť více se zajímat o posílení zdraví a dobrou fyzickou i duševní kondici. Text doplňuje množství barevných fotografií.

„Díky zdravému stravování můžete výrazně snížit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Ukážeme vám schůdné způsoby, jak se můžete stravovat zdravě a vědomě a bez léků na cholesterol – nikoliv však zcela bez cholesterolu. Zkuste to s námi. Protože lépe jíst znamená lépe žít,“ vybízejí autoři, špičkoví nutriční specialisté.

Zdroj: redakce – Dana Vondrášková (autorské dílo), www.knihykazda.cz

Další články z této rubriky

Rotraut Susanne Bernerová: Důmgutentor-overlay

Rotraut Susanne Bernerová: Dům

Cenami ověnčená německá malířka Rotraut Susanne Bernerová (nar. 1948 ve Stuttgartu) patří k nejuznávanějším a nejoblíbenějším ilustrátorům dětských knih v…
Sestry pod vycházejícím sluncemgutentor-overlay

Sestry pod vycházejícím sluncem

Heather Morrisovou z Nového Zélandu přitahují silné příběhy pozoruhodných lidí, kteří v životě projevili odvahu překonávat mezní situace. Vydala o…
Každý den je Valentýngutentor-overlay

Každý den je Valentýn

Nová kniha Anety Kollerové Maškové Každý den je Valentýn slibuje čtenářům humorný a něžný příběh, jehož hlavním motivem je láska.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*