Jak si poradit v ložnici, když je zima 

Jak si poradit v ložnici, když je zima
Foto: Pixabay

Zima klepe na dveře a vaše postel ještě není na ni připravena? Máme pro vás pár tipů, co by vám v ložnici nemělo chybět.

Velkou roli během chmurných měsíců hraje nejen správný výběr přikrývky. Obklopte se hřejivými materiály. Váháte, jestli vybrat celoroční, nebo tu zimní? Víte, co je mikroplyš či flanel? Pojďme se podívat na to, co by vám opravdu v zimě v ložnici nemělo chybět.

Jak si poradit v ložnici, když je zima
Foto: Vyprodejpovleceni.cz Největší výběr přikrývek a polštářů najdete na Vyprodejpovelceni.cz

Přikrývky a deky

Plnohodnotný spánek je klíčem ke zdraví. Ideální teplota pro spánek je 17 až 20 °C. Teplotní komfort zajišťuje mimo jiné kvalitní přikrývka. Ta by měla být lehká, prodyšná, ale zároveň dostatečně hřejivá. V ideálních podmínkách by se měla přizpůsobit teplotě těla a okolí. Jakou ale vybrat? Celoroční přikrývku, nebo raději dvě – jednu letní a jednu zimní?

Největší roli při vašem výběru může hrát prostor na uskladnění přikrývek. Protože pokud budete mít letní a zimní, musíte vždy vyřešit, kam s tou, kterou zrovna nepoužíváte. Dobrou variantou je pak celoroční přikrývka. Doporučujeme volit tu vyrobenou z dutého vlákna. Duté vlákno tvoří drobná syntetická vlákna s dutým vnitřkem. Díky tomu je velice nadýchané. Někdy se označuje jako náhrada peří. Vyznačuje se lehkostí, skvělými izolačními vlastnostmi a nemačká se. Gramáž celoročních přikrývek se pohybuje v rozmezí 250 g/m2 – 400 g/m2. Tento typ přikrývek se přizpůsobí vašemu tělu a reguluje teplotu během celého roku.

Jak si poradit v ložnici, když je zima
Foto: Vyprodejpovelceni.cz Největší výber hřejivých dek v různých dekorech najdete na webu Vyprodejpovelceni.cz

Hřejivé deky

V ložnici je dobré mít alespoň jednu deku na přikrytí. Někdy se stane, že je vám třeba v noci díky horšímu prokrvení nohou zima na chodidla. Pak oceníte, když v dosahu leží právě hřejivá deka.  Novinkou pro letošní zimu jsou fleecové deky s beránkem a mikroplyšové deky. Ty najdete v obchodech i na internetu nejen v klasických, ale i v pastelových barvách. Můžete si je tak vyladit s interiérem vašeho bytu. Nyní před Vánoci jsou k dostání i deky s vánočním motivem nebo svítící deky pro děti. Hřejivou deku oceníte během lenošení v obývacím pokoji, při čtení knihy ve vašem oblíbeném křesle nebo při sledovaní televize.

Jak si poradit v ložnici, když je zima
Foto: Vyprodejpovelceni.cz Exklusivně najdete tyto deky na webu Vyprodejpovelceni.cz a Scandishop.cz

Povlečení

Při výběru nového povlečení myslete nejen na použitýmateriál, ale také barvu. Víte, že barevné odstíny dokáží ovlivnit náladu, ale i pocitové teplo? Letos v zimě sáhněte po hřejivých pastelových tónech, odstínech hnědé či šedé. Vedle nešlápnete ani s tmavě modrou, která navozuje pocit relaxace. Při výběru materiálů doporučujeme na zimní období zvolit flanelové nebo mikroplyšové povlečení. Tyto materiály jsou samy o sobě krásně hřejivé. Mikroplyš je nadýchaný a lehký, protože jej tvoří krátký jemný vlas, bonusem bude pro vás u tohoto povlečení snadná péče. Mikroplyš se nemusí žehlit a po vyprání schne velmi rychle. Mnozí si pamatují z dětství flanelové povlečení. Jeho nevýhodou může být jeho váha, která je způsobena hustě tkanou bavlnou s úpravou zvanou „počesání“, kdy vznikne na povrchu nízký hebký vlas. Flanel je nenáročný na údržbu, výborně udržuje teplo a je savý, můžete jej prát jen při teplotě 40 °C.

Jak si poradit v ložnici, když je zima
Foto: Vyprodejpovelceni.cz Více jak 50 druhů povleční za nízké ceny najdete na Vyprodejpovelceni.cz

Zdroj: redakce – Justýna Malásková (autorské dílo), Vyprodejpovelceni.cz