ZATOČTE S KAŠLEM, MÁME DOMÁCÍ TIPY!

Žena, která kašle.
Foto: Freepik

Abyste nemuseli v tomto podzimním čase hledat ty nejlepší recepty a tipy proti kašli, sepsali jsme  je do jednoho článku. Zatočte společně s námi s nepříjemným nachlazením.

Med – sladký zázrak

Možná jste to nevěděli, ale med je účinné přírodní antibiotikum, které uleví při mnoha zdravotních potížích. Posiluje obranyschopnost, zlepšuje funkci našich vnitřních orgánů, ale také pomáhá  při nepříjemném kašli. Konzumovat jej můžete samotný, takzvaně ,,na lžičku” nebo v kombinaci s dalšími  přírodními zázraky. Mezi nejoblíbenější patří med se zázvorem, citronem (mícháme, dokud se med “nepustí” lžíce), cibulí nebo s prolisovaným stroužkem česneku. Pokud chceme med dát přímo do čaje, musíme myslet na to, že se nesmí přidávat do horkých nápojů. Tak by totiž ztratil cenné látky. Čaj či mléko musíme nechat zchladnout alespoň na 40 stupňů.

Med a citrony
Foto: Freepik Mezi nejoblíbenější patří med se zázvorem, citronem

Léčivý sirup z cibule nebo mrkve

Už naše babičky znaly kouzelný sirup, který chutná i pomáhá. A ač se to mnohým nezdá, jeho hlavní složkou je cibule. Ta pomůže při kašli, rýmě i nachlazení. Sirup si vyrobíme nakrájením cibule na kousky. V misce nebo sklenici ji prosypeme cukrem a uzavřeme. Cibule pustí šťávu, kterou užíváme  při kašli 3x denně.

Dalším nositelem vitamínů je mrkev. Sirup z ní vyrobíme tak, že do půl litru mrkvové šťávy přidáme 4 lžíce medu. Směs vaříme, dokud nezhoustne. Sirup pomáhá na usazený hlen.  Jeho sladkou chuť mají rády děti.

Dívka krájí cibuli.
Foto: Freepik Už naše babičky znaly kouzelný sirup, který chutná i pomáhá.

Čaj z ořechových skořápek

Neobvyklý, ale účinný, nápoj ze skořápek vlašských ořechů, umí skvěle zbavit dráždivého kašle i nepříjemného zahlenění. Umyté skořápky necháme 12 hodin louhovat ve vodě. Druhý den výluh se skořápkami 30 minut povaříme.  Poté ho přecedíme přes jemné sítko. Ořechový čaj by se měl popíjet 3x denně. Dochutit jej můžeme medem.

Česnekový odvar

Pokud jste milovníky česneku, máme pro vás osvědčený recept, který není pro každého. Šest stroužků česneku najemno nakrájíme, zalijeme 250 ml vody a přidáme 8 lžic cukru. Vaříme asi 10 minut. Necháme zchladnout a scedíme.  Česnekový odvar uchováváme v ledničce. Užíváme 3× denně.

Další články z této rubriky

Detail chodítka.gutentor-overlay

Příspěvky na mobilitu a pomůcky

Dostáváme od vás otázky, jestli stát a zdravotní pojišťovny podporují to, aby se člověk déle udržel soběstačným a nemusel skončit…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*