Zahrady a parky rozkvétají, vyrazte je obhlédnout. Tyhle akce by se vám teď mohly líbit

Zahrady a parky rozkvétají, vyrazte je obhlédnout.
Foto: Freepik

Jaro už o sobě dává vědět nejen na zahrádkách, své brány návštěvníkům otevřely i oblíbené parky, dendrologické zahrady nebo zámky. Vyrazte potěšit oči i duši rozkvetlou krásou.

Z hlediska množství rozkvetlých druhů jsou květen a červen nejpestřejší. Kochat se tak můžete i v městských parcích a na předzahrádkách, v oficiálních botanických zahradách a parcích u zámků je přece jen ale všechna ta krása koncentrovanější.

Červen plný růží a pivoněk

Královny květin se každoročně předvádějí v rozáriu v Olomouci. Letošní termín připadá na 10. a 11. června a těšit se můžete nejen na rozkvetlé růžové keře, ale také bohatý doprovodný program.

O něco později, od 17. června do 2. července, budou probíhat Dny otevřených dveří v rozáriu v Hradci Králové. Zde bude k vidění více než 200 kultivarů růží od čajových až po velkokvěté.

V průhonické botanické zahradě můžete v sobotu 3. června absolvovat od 14 hodin kurátorské provázení po bylinných pivoňkách. Sraz je u vstupu do botanické zahrady z Průhonického parku.

V červenci za karafiáty do Klatov

Od 8. do 9. července vyrazte do Klatov do výstavní zahrady u Vlastivědného muzea Dr. Hostaše. Vstupné je dobrovolné a už několikátý rok po sobě tu budete moci okukovat právě kvetoucí karafiáty. Roste jich tu bezmála 60 druhů a právě začátkem července budou v plném květu. Akce je součástí klatovské pouti, takže se můžete těšit i na spoustu jiného programu.

Srpen je zasvěcený zahradnickým výstavám

Dokoupit, co vám na zahradě chybí, od nářadí až po sazenice, a trochu se „nachytračit“ na přednáškách a workshopech můžete v srpnu hned na několika zahradnických výstavách. Tradičně jsou to letní výstava ve Věžkách od 4. do 6. srpna, necelý týden po ní následuje Floria v Kroměříži, která proběhne od 11. do 13. srpna, a na konci měsíce, od 24. do 29. srpna, můžete dorazit na tradiční Zemi živitelku v Českých Budějovicích.

Zdroj: redakce – Petra Matějková (autorské dílo), flora-ol.cz, rosaklub.cz, klatovynet.cz

Další články z této rubriky

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*