Být tetou Bá

Být tetou Bá
Foto: Pixabay

Vším, čím jsem, jsem ráda. Každý z nás hraje v životě spoustu rolí, dobrovolných i povinných, krátkodobých nebo celoživotních. Také já jsem žena, matka, manželka, sestra, dcera, kolegyně, kamarádka, majitelka, zaměstnankyně, podnikatelka, občanka, cestovatelka, čtenářka a tak dále. Nejzábavnější ze všeho je být tetou Bá.

Už ani nevím, kdy to vzniklo, určitě v té vlně našich dětí. Hlavně mezi přáteli, do rodiny se to dostalo až později.

Jsou tety normálních jmen a předvídatelného, zodpovědného chování, a pak je teta Bá.

Ani jako dítě jsem si neuměla normálně hrát, utíkala jsem do světa své bohaté fantazie a šedivou, nezáživnou realitu jsem si dobarvovala ve své hlavě. A to mi zůstalo. Nesnáším deskové hry, nesnáším míčové hry, vlastně nesnáším hry celkově. Ale ráda si hraju s dětmi po svém, mimo pravidla, neinvazivně. Někdy stačí jenom být, ony se zabaví samy. A ze všeho nejvíc mě baví mazlení se, tulení, lechtání, u bezbranných kojenců i jemné pusinkování na čelíčko. A s těmi většími spřádáme plány, čím vším v životě být a jak přesvědčit rodiče, že je to fakt dobrý nápad odjet na druhý konec světa nasbírat zkušenosti a zážitky. Říct o ženě, že je to taková teta, nezní moc lichotivě. Ale já nejsem žádná tetina. Jsem teta Bá. Je vám to jasný, ano?

Dnes k nám dorazila Divilkovic smečka. Tři kluci jako buci a laskavá Světlanka, která má i po třech dětech křehkou dívčí postavu a nervy ze železa. Užili jsme si báječný den s výletem na Hostýn, svezla jsem kluky svojí Ježurou a oni byli nadšení, že si můžou klikou sami otevírat okýnka a nikdo jim je nemůže zavřít. Náš dům označili za nejlepší na světě, protože se jím dá probíhat kolem dokola a zabere to dost času. No uznejte, kdo by je nemiloval? Když máte jedináčka, jste zvyklí, že ho máte pořád za patama, protože přirozeně nechce být sama. Zato smečka se dá do pohybu a nezastaví se, dokud nebude na stole zmrzlina nebo se při hře na schovávanou někdo neschová tak dobře, že se sám nemůže najít.

Závěr dnešního dne je zcela zřejmý. Je skvělé mít děti. A když nemůžete mít svou vlastní smečku, je ještě skvělejší být nezávislou tetou Bá, která vás nakrmí, pomačká a dá vám k dispozici celý dům, abyste si mohli hrát, a nediví se vůbec ničemu. Ani tomu, co najde večer ve sprchovém koutě. Ale psst, to je naše tajemství. Rodičům ani muk, slibuju na holý pupek!

Vaše Bára

Zdroj: redakce – Barbora Janečková (autorské dílo), www.uzasnabara.cz

Další články z této rubriky

Úklid pokračuje!gutentor-overlay

Úklid pokračuje!

Člověk, který vyjde z vězení, si prý se svou svobodou zpočátku neví rady. Je trochu ztracen. Podobně se cítím já,…
Zoufalá nebo úžasná?gutentor-overlay

Zoufalá nebo Úžasná?

Věrní čtenáři mého blogu si jistě vzpomenou, že původně jsem chtěla stránky Užaslá Bára, které by byly o nekonečném úžasu…
Nést svůj křížgutentor-overlay

Nést svůj kříž

Vzbudila jsem se uprostřed noci bolestí. To není nic příjemného a zná to každý z nás. První tři sekundy blaženého…
Ranní kávagutentor-overlay

Ranní káva

Každý z nás má své malé ranní rituály, které mu pomáhají začít den. Já, stejně jako miliony dalších, potřebuju kávu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*