Tipy na vánoční dárky pro zahradníky

Tipy na vánoční dárky pro zahradníky
Foto: Freepik

Máte kolem sebe zahradního nadšence, co se pořád rýpe v hlíně, a tápete, čím ho překvapit pod stromečkem? Třeba vám s výběrem správného dárku pomůžou naše tipy.

Zbytečností a nevhodných dárků máme doma všichni na rozdávání, a tak by to letos chtělo trefu do černého. Zeptali jsme se několika zahradníků, co by jim o Vánocích udělalo radost. A protože letos všichni obracíme každou korunu, zaměřili jsme se na drobnější dárky do 500 Kč.

Ruční nářadí

Neobejde se bez něj žádný zahradník a jeho trvanlivost je většinou jen na pár let. Vybíráte-li dárek pro někoho blízkého, určitě tušíte, s čím pracuje nejčastěji a v jakém stavu jeho nářadí je. Jestli takový přehled nemáte, určitě nesáhnete vedle sázecí lopatkou, klasickými drápky nebo japonskou motyčkou. Ve výběru se zaměřte na nářadí z kalené oceli s dřevěnou rukojetí, vydrží déle.

Zahradnický diář

Nadšení, ale méně zkušení zahradníci ocení malou nápovědu: na co je na zahradě právě teď čas? Na trhu najdete pár zahradnických diářů, které provedou zahradníky celou sezónou. Některé jsou řemeslně zpracované. Při výběru se zaměřte nejen na tipy pro zahradničení, ale také na dostatek prostoru pro zápisky, nákresy a poznámky týkající se výsevů. Jestli tenhle dárek zafungoval, poznáte podle toho, jak špinavý sešit s poznámkami bude. Zahradnický diář pro stažení zde:

Zahradnická zástěra

Stejně jako zástěra pro kuchaře slouží i ta zahradnická k tomu, abyste se při práci venku tolik neumazali. Zároveň bývá vybavena šikovně přizpůsobenými kapsami, do kterých se vejde nejen mobilní telefon, ale i zahradnické nepostradatelnosti – malé nářadí, provázek, blok s tužkou…

Podložka pod kolena

Nejmladší ročníky se nad touto pomůckou pousmívají, středněvěcí už tuší, že by se mohla hodit, a starší generace ví, že je to nutnost. Téměř nikdo nevydrží obdělávat záhonky vestoje nebo v podřepu, mnohem lépe se pracuje vkleče. Jenže pak člověka trápí otlačená a špinavá kolena.

Krmítko pro ptáky nebo hmyzí hotel

Lákat na zahradu hmyz a ptáky je pro její zdraví dost důležité, protože jsou to užiteční pomocníci, kteří si za trochu pozornosti rádi vezmou na starost boj se škůdci. Krmítko nebo hmyzí hotel je přiláká a radost z nich budou mít i „nezahradníci“. Jde totiž o skvělou podívanou.

Zdroj: redakce – Petra Matějková, Petrazahradnici.cz

Další články z této rubriky

Tipy na vánoční pletené dárkygutentor-overlay

Tipy na vánoční pletené dárky

Vánoce jsou ideální příležitostí k výrobě ručně pletených dárků pro své blízké. Pletené dárky nejen že přinášejí osobní dotek, ale…
Jak si udržet tělo a mysl v kondicigutentor-overlay

Jak si udržet tělo a mysl v kondici

Zlepšení fyzické kondice a duševního zdraví je klíčem k vyváženému a spokojenému životu. Prozkoumejte různé možnosti, jak zůstat ve formě…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*