Kalendář – nepostradatelný pomocník zahradníka

Zahradnická diář, kalendář, Petra Matějková
Foto: redakce - Petra Matějková

Kdo si má pamatovat všechny termíny pro práce na zahradě a výsev semínek? Chvíle pro papriky nastává v únoru, rajčata chtějí do země v březnu, cukety až v dubnu. Aby se v tom čert vyznal…

Samozřejmě není od věci roztřídit si hned na začátku sezóny semínka podle doby, kdy mají přijít do země a ve správnou chvíli pak sáhnout do správného pytlíčku nebo přihrádky. Jenže pak přijede dětská návštěva nebo narychlo něco hledáte a semínka jsou rázem pomíchaná. Spásou může být speciální kalendář pro zahradníky, kterých už je k dispozici celkem dost.

Klasický stolní kalendář pro zahradníky

Ať milujete květiny nebo dáváte přednost zelenině či bylinkám, stolních kalendářů zaměřených na vaše téma najdete dost a dost. Kromě zahradnických tipů načasovaných na správnou chvíli, si do nich můžete dělat vlastní zápisky a mít je stále na očích.

Zahradnický diář

Týdenní, denní, datovaný nebo bez datumu. Variant zahradnických diářů existuje tolik, že si mezi nimi zaručeně vyberete. Místa pro vaše poznámky je v nich dost, nemusíte se bát vzít ho třeba i na zahradu, kde získá patinu používání. A za rok začnete zase s čistým štítem.

Elektronický kalendář pro zahradníky, co jdou s dobou

Doba jde stále dopředu a většina z nás už neudělá ani krok bez mobilu v ruce nebo denně zapnutého počítače. A přesně proto vznikl elektronický zahradnický kalendář, který můžete mít pořád u sebe. Sice neobsahuje pěkné fotografie, ale autorům umožňuje průběžně ho aktualizovat podle toho, jak se vyvíjí aktuální sezóna. Vy tak máte v počítači nebo v mobilu vždy ty nejčerstvější zahradnické tipy. Ten najdete na webu: www.Petrazahradnici.cz. Na tomto webu najdete jak funguje i ukázky.

Tip redakce: za nás tento elektronický kalendář na rok 2022 je TOP

Nástěnný zahradnický kalendář

Není nad to mít na očích pohled na ty nejkrásnější zahrady Čech nebo světa. Přesně takový požitek vám dopřeje nástěnný kalendář, ve kterém bývá jedna velká fotografie a v menší míře nechybí políčka se zahradními tipy. Tento druh kalendářů je spíš pěkný na pohled, místa na poznámky v něm moc není, ale i tak vám připomene, že je čas se zvednout a jít zabořit ruce do hlíny.

Zdroj: Elektronický zahradní kalandář najdete zde

Další články z této rubriky

Co se dá vysévat v létěgutentor-overlay

Co se dá vysévat v létě

I když se letní měsíce nesou ve znamení sklizně, je spousta zeleniny, kterou můžete vysévat. Prodloužíte si tak zahradnickou sezónu…
Tajemství správné letní zálivkygutentor-overlay

Tajemství správné letní zálivky

Léto je v plném proudu, úroda ze zahrady pomalu dozrává a nastává období, kdy je potřeba zemi dodávat vláhu. Spousta…
Z manažera kovářemgutentor-overlay

Z manažera kovářem

Nedaleko Klatov v obci Mlýnec najdete kovářství, které plní sny. Komu? Všem, kteří touží po kvalitně zpracovaném uměleckořemeslném kousku do exteriéru…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*