Nový trend v krmítkách, znáte jej?

Nový trend v krmítkách, znáte jej?
Foto: Freepik

Nebudete se moct přestat smát, až budete pozorovat jejich roztomilé návštěvníky

Možná je brzy chystat krmítko pro ptáky, ale znáte nový typ krmítka, u kterého se budete nejen usmívat, ale mnohdy se budete komickým kouskům jeho návštěvníků i hlasitě smát?

Možná už tušíte, o čem to dnes bude…

Ano, mluvíme tu o krmítku pro veverky.

Víte, že veverky můžete přilákat i na svoji zahradu? Pokud je chcete pozorovat, určitě jim jedno takové krmítko pořiďte. Veverky se naučí do něj chodit a stanou se pravidelnými návštěvníky vaší zahrady. Krmítko pro veverky se liší od toho ptačího svojí konstrukcí a stříškou, která je průhledná a zároveň zavírací, aby byla potrava uvnitř vidět a přitom aby byla nedostupná pro ptáky, kteří obvykle veverkám na běžných krmítkách vše snědí.

Stříška a její otevírání je uzpůsobené tak, aby nikdy nezůstala otevřená. Do krmítka tak nikdy nenaprší, potrava zůstane suchá a nebude se vlivem počasí kazit. Krmítko se také díky stříšce dobře čistí. Před krmítkem je prkénko pro větší pohodlí veverek. Ty se velmi rychle naučí, jak se dá krmítko otevřít, mnohdy jsou jejich kousky a dovádění u krmítka velmi komické. Ke krmítku můžete pořídit i pítko, které se k němu dá jednoduše připevnit.

Nový trend v krmítkách, znáte jej?
Foto: Freepik


Kam krmítko pro veverky umístit? 

U krmítek pro veverky se můžete řídit i tím, kam dáváte krmítko pro ptáky. Ideálně je umístění v takové výšce od země, aby na veverky nemohli psi. Veverky jsou sice rychlé, ale u země velmi zranitelné, a ohrožují je právě zejména psi. Ideálně umisťujeme krmítko na kmen stromu, který sousedí s dalšími stromy. Dobré je volit stinné místo, krmení tak v krmítku déle vydrží.

Nový trend v krmítkách, znáte jej?
Foto: Freepik

Proč mít krmítko pro veverky?

Veverky jsou roztomilá stvoření. Pokud bydlíte v oblasti, kde se veverky alespoň občas vyskytují, je možné je nalákat na krmítko a těšit se pozorováním jejich dovádění. Můžete jim podstrojovat během celého roku, nejvíce však vaši pomoc ocení v zimě, kdy mohou mít nedostatek potravy, jejich mláďata se rodí už v únoru. Pro veverky lze koupit přímo namíchané směsi, které jsou určené přesně pro ně. A pokud jim do krmítka dáte podle svého výběru oříšky, budou vděčné i za ně.

Zdroj: youtube – Veverka na krmítku

Zdroj: redakce – Justýna Malásková, Priroda,cz

Další články z této rubriky

Kouzlo vody v zahraděgutentor-overlay

Kouzlo vody v zahradě

Již odedávna je v zahradách, které na vás dýchnou historií, zakomponována voda. Voda dodá zahradě nový rozměr, působí harmonicky.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*