Tipy na dárky pro malé školáky

Pastelky.
Foto: Pixabay.

Chystá se vaše vnouče nebo dítě v září poprvé do školy a vy mu chcete udělat radost? Přinášíme přehled praktických tipů, jak vybrat tu správnou věc do první třídy.

Penál nebo pouzdro

Nedílnou součástí výbavy školních dětí je pouzdro. Výběr je opravdu široký, od možnosti sladit pouzdro s aktovkou, přes výběr dle velikosti, až po tvar. Barevná varianta je individuální, ale pro koho je jaký typ vhodný? Penál by měl být předně pro malé děti přehledný. Tedy do první třídy nedoporučujeme pouzdro, v němž psací potřeby leží volně a nepřehledně. Důležité je dostatečné množství poutek nejen pro tužky, pastelky a pera, ale také pro gumu, ořezávátko a pravítko. Každá školní psací potřeba by měla mít své stále místo, aby školák věděl, kam pro ni při vyučování sáhnout. Praktická je průhledná kapsa uvnitř nebo vně penálu, kam si může prvňáček vložit rozvrh hodin nebo jiné poznámky. Penál by se měl prvňáčkovi líbit, proto pokud neznáme jeho vkus, raději můžeme vybírat společně s ním.

Pastelky

Mohlo by se zdát, že na výběru pastelek není co zkazit. Pokud ale chceme usnadnit našemu prvňáčkovi školní povinnosti, je ideální pořídit tlusté trojhranné. Trojhranné pastelky pomáhají správnému úchopu a měly by provázet prvňáčka po celou první třídu. Na pastelkách doporučujeme nešetřit, protože levné pastelky se často lámou a neustálé ořezávání není příliš žádoucí. Lámavé pastelky zaměstnají rodiče, děti i paní učitelku. Jakmile si dítě osvojí správný úchop a nabere jistotu, přechází na pera a tenké trojhranné pastelky.

Hobliny z pastelek.
Foto: Pixabay. Lámavé pastelky zaměstnají rodiče, děti i paní učitelku.

Psací pero

Jednou z hlavních pomůcek pro prvňáčka je bezesporu psací pero, na které se těší již od prvního školního dne. Výběr je široký a v nabídce je několik typů psacích potřeb: bombičková pera, jednorázová pera, různé velikosti trojhranného úchopu, různé barvy. Někdy škola zadá, jaké pero se má školákovi zakoupit, ale pokud se tak nestane, můžeme si vybrat. Ideální je vyzkoušet, jaké se prvňáčkovi dobře drží. Záleží také, kolik chceme investovat. Nejlevnější variantou je jednorázové pero, které bývá zmizíkovatelné a po dopsání se vymění za nové. Moderní je rovněž tzv. gumovací pero, které ale není v oblibě u učitelského sboru. U tohoto pera jednoduše chybu školák smaže a může psát znovu. Poslední námi zmíněnou variantou, dnes asi nejoblíbenější, je pero s plnicí náplní. Vydrží dlouho a inkoust je lehce zmizíkovatelný, v případě potřeby. Vždy bychom měli brát v potaz, jestli je školáček levák nebo pravák, jaké požadavky má škola, aby pero nedělalo kaňky a neklouzalo z ruky.

Další články z této rubriky

Kam na výlet: Lipová-lázně a okolígutentor-overlay

Kam na výlet? Lipová-lázně a okolí

Oblíbenou destinací v Jeseníkách je obec Lipová-lázně. Sjíždějí se sem nejen návštěvníci lázní, ale také nadšenci horské turistiky. Na co…
5 tipů proti klíšťatůmgutentor-overlay

5 tipů proti klíšťatům

Sezóna klíšťat je v plném proudu. Podívejte se s námi na tipy, jak se před klíšťaty chránit a tím se…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*