Objevte krásné zahrady Anglie a Walesu. Z bezpečí a pohodlí domova

Virtuální prohlídka Velké Británie. Anglické soukromé zahrady online.
Foto: Garden Scheme

Přednedávnem tu moje kolegyně Antónie psala o tom, jaké zahrady v naší republice byste rozhodně měli navštívit. Já vám dnes představím způsob, jak z bezpečí a pohodlí vlastního domova prozkoumat nádherné zahrady v zahraničí.

Koronavirová pandemie nám toho sice mnoho vzala, ale také nám ledasco dala. O možnosti sledovat záznamy operních představení světoznámé newyorské Metropolitní opery už jsem vám říkala. Dnes se podíváme do přírody, a přitom nevytáhneme paty z domu. Protože díky koronaviru (ano, díky, ne kvůli) vznikla speciální stránka, na které se můžete virtuálně projít více než 180 soukromými zahradami Anglie a Walesu a načerpat inspiraci pro vlastní zahradu.

Virtuální prohlídka Velké Británie. Anglické soukromé zahrady online.
Foto: Garden Scheme Garden Scheme sdružuje vlastníky téměř 4 000.

Nahlédněte spolu s námi do soukromých zahrad

Společnost National Garden Scheme sdružuje vlastníky téměř 4 000 soukromých zahrad ve zmíněných zemích Velké Británie a zpřístupňuje tyto zahrady veřejnosti. Vydělané peníze pak věnuje na dobročinné účely. Pandemie koronaviru přivedla vlastníky těchto zahrad a celou společnost k nápadu některé zahrady natočit a videa umístit na internet.

Vy se proto nyní můžete kochat tulipánovými zahradami, historickými zahradami nebo zahradami městskými.

Návod jak se do zahrad podívat

Virtuální prohlídky najdete na této adrese: https://ngs.org.uk/virtual-garden-visits/. Nelekejte se, že jsou v angličtině. Když sjedete trochu níž, naleznete jednotlivé rubriky: Gardens & Health (zahrady a zdraví), Designer’s Gardens (zahrady, které byly navrhnuty zahradními architekty), VIP Supporters (zahrady VIP podporovatelů zmíněného projektu), Cotswolds Gardens (zahrady v oblasti Cotswoldu), Cottage Gardens (zahrady s chatami), Expansive Country Gardens (venkovské zahrady, které jsou velmi rozlehlé), Gardens in Wales (zahrady ve Walesu), Group Gardens (komunitní zahrady), Historic Gardens (historické zahrady), Plantsmen & Plantswomen’s Paradises (ráje pěstitelů), Small or Surburban Gardens (malé nebo příměstské zahrady), Transformations (o tom, jak majitelé vytvářejí zahrady svých snů), Tulips & more (tulipány a jiné) a Urban Retreats (městská zákoutí). Následují zahradní tipy a návody, které jsou opět doplněny o videa, takže i při neznalosti angličtiny vám mohou pomoci obrazem.

Jak spustit video:

U každé rubriky najdete žluté tlačítko „Watch now“, tedy „sledovat“, které vás přenese na seznam jednotlivých zahrad v dané kategorii. Zde si vyberete zahradu, která vás zaujala, a po kliknutí najdete v článku fotogalerii a video z dané zahrady, které obvykle trvá několik minut.

Řekněte nám, která zahrada se Vám líbí!

A jestli se vám povede na této stránce najít nějakou překrásnou zahradu, o kterou by ostatní čtenáři určitě neměli přijít, budeme rádi, když nám odkaz na ni necháte v komentářích!

Další články z této rubriky

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*