Nejlepší dárky jsou často skoro zadarmo

Vánoční dárky
Foto: Unsplash

V jedné české písničce se zpívá, že „ty nejlepší dárky jsou zadarmo“ a my s tím naprosto souhlasíme. Vlastnoručně vyrobený dárek má totiž neopakovatelné emoční kouzlo.

Narozeniny, jmeniny, Vánoce, ale i obyčejná návštěva kamarádky. Příležitostí k obdarování blízkých je víc než dost. A když jim místo koupeného překvapení něco vyrobíte, dáváte tím najevo, že jste do jeho dárku investovali víc než peníze ze své peněženky.

Domácí sušenky

Neexistuje člověk, který by neměl rád sladké. Tedy až na pár výjimek. A domácí sušenky z poctivých surovin jsou ideální pozorností, kterou můžete rozbalit ke kávě.

Smíchejte 275 g hladké mouky s 200 g změklého másla, přidejte 2 žloutky, 2 lžíce medu a lžičku vanilkového cukru. Z těsta vytvářejte malé kuličky, každou z nich při přesunutí na vymaštěný plech stlačte vidličkou. Vytvoříte tak pěkně vroubkované kolečko. Upečte ve vyhřáté troubě a po vychladnutí zabalte do sáčků a převažte lýkem. Podle možností můžete dozdobit sušenými květinami, dekorací v podobě koupené ozdoby nebo doma vyrobené kartičky se vzkazem.

Foto: Freepik Sušenky jako dárek

Kávový peeling

Jestli máte doma automatický kávovar, který produkuje spoustu lógru, můžete ho využít dál. Nejdřív je potřeba kávovou sedlinu nechat pořádně proschnout: rozdrobte ji na plech nebo do široké mísy a za občasného promíchání nechte pár dní na vzduchu větrat. Až bude vše suché, zalijte rozpuštěným kokosovým olejem (použít ale můžete i olivový nebo jiný rostlinný olej) tak, aby se vytvořilo na pohled tužší těstíčko. Přendejte do dekorativní sklenice, ozdobte podle fantazie a máte hotovo.

Kávový peeling je lepší skladovat v lednici, aby káva nezačala plesnivět.

Foto: Freepik Kávový peeling

Zápichy k rostlinám

Originální zápichy vyrobíte i z obyčejných korkových špuntů od vína. Průběžně si je schraňujte a až jich budete mít víc, stačí je napíchat na špejle (dírku uděláte třeba pomocí kovové jehly na špízy) a lihovou fixou napsat názvy rostlin, ke kterým mají přijít.

Kvetouci jahoda v kvetináči

Úžasný dárek

Desítky let jsem dostávala na narozeniny velké růže, přestože miluju luční kvítí či pestrobarevné jarní…
Číst dále

Kousek přírody na zdi

Jestli chodíte rádi na procházky do přírody, určitě zaznamenáváte tu nádhernou barevnou hravost na všem zeleném v průběhu roku. Posbírejte si na podzim pár barevných listů, vylisujte je a pak z nich vyrobte netradiční obraz. Stačí k tomu koupit rám na obraz se sklem a listy do něj naaranžovat. Stejnou parádu uděláte i s nasušenými květy.

Zdroj: redakce – Petra Matějková

Další články z této rubriky

Jak zabezpečit online nákupy seniorůgutentor-overlay

Jak zabezpečit online nákupy seniorů

Tento článek přináší návod, jak pomoci seniorům bezpečně realizovat online nákupy a chránit se v digitálním světě. Představíme praktické kroky…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*