Na skok za zvířátky do zoo (ze světa) v době pandemie

Více kamer, které snímají například medúzy, piraně, běluhy, život na korálovém útesu, tučňáky nebo dokonce lachtany.
Foto: Pixabay

Vzhledem k tomu, kolik stresu se na nás v poslední době valí v souvislosti s koronavirem, si myslíme, že je vhodné připomenout pět let staré studie, které prokázaly, že sledování příjemných videí, v nichž hlavní roli hrají zvířátka, může zásadním způsobem zlepšit náladu. Pandemie tomuto způsobu trávení času velice nahrává, neboť mnohé zoo díky ní umístily na svoje webové stránky živé přenosy ze svých výběhů. V tomto článku se zaměříme na světové zoo, takže při sledování zvířátek počítejte s časovým posunem.

Pandy v Atlantě

Na webových stránkách zoo v americké Atlantě najdete přímý přenos z výběhu pand . Video ale občas zlobí, proto je lepší se z jejich stránek prokliknout přímo na YouTube, a to stejnojmenným tlačítkem umístěným v pravém dolním rohu videa. (odkaz zde)

Na webových stránkách zoo v americké Atlantě najdete přímý přenos z výběhu pand .
Foto: Pixabay Na stránkách zoo v americké Atlantě najdete přímý přenos z výběhu pand .

Piraně, tučňáci a medúzy z Georgie

Také na stránkách akvária v americké Georgii  naleznete živý přenos. Tentokrát se jedná o více kamer, které snímají například medúzy, piraně, běluhy, život na korálovém útesu, tučňáky nebo dokonce lachtany. Počítejte s trochu delší dobou, než se video načte, ale pohled potom stojí za to a přenosy jsou vskutku kvalitní. (odkaz zde)

Více kamer, které snímají například medúzy.
Foto: Pixabay Více kamer, které snímají například medúzy.

Houston: Od mravenců po slony

Houstonská zoo nabízí celkem sedm živých přenosů ze svých výběhů. A ačkoliv se to nezdá jako úplně vysoké číslo, na své si zde přijdou jak milovníci hmyzu (video z terária mravenců), tak ti, kteří milují barevné plameňáky. Stejně tak zde můžete sledovat každodenní život goril a šimpanzů, krmení žiraf nebo slony. Důležité je ovšem upozornit na to, že tyto kamery jsou v běhu pouze v době od 7 do 19 hodin tamějšího času, což je v přepočtu na naše hodiny od 1.00 do 13.00. Zároveň lze některé kamery ovládat – například u žiraf po najetí na okno s videem vidíte v pravém dolním rohu druhou ikonku zprava ve tvaru křížku se šipkami. Když na ni kliknete, budete si moct po chvilce kliknutím na ikonku oka – tentokrát v pravém horním rohu – vybrat konkrétní pozici, kterou má kamera zaměřit. (odkaz zde)

Hroši, tygři a lední medvědi v San Diegu

Ještě více webových kamer naleznete na stránkách zoo v San Diegu. Stejně jako v dříve zmiňovaných můžete i zde sledovat lidoopy, slony, žirafy, pandy a tučňáky, ale krom toho také sovy, kondory, hrochy, koaly, ptakopysky, lední medvědy a tygry. Opět i v tomto případě počítejte s pomalejším načítáním videa, pohled na dovádějící tučňáky ve vaší bezprostřední blízkosti za to však jistě stojí. (odkaz zde)

Ještě více webových kamer naleznete na stránkách zoo v San Diegu.
Foto: Pixabay Ještě více webových kamer naleznete na stránkách zoo v San Diegu

Žraloci a vydry z Kalifornie

Kalifornská zoo v Monterey se veřejnosti úplně uzavřela, ale rovněž zpřístupnila na svých stránkách živá videa svých chovanců. I v tomto případě musíte počítat s časovým posunem – u každé webové kamery je uvedeno, v jakou dobu je živý přenos k dispozici. Od uvedených údajů si odečtěte zhruba osm hodin, abyste je mohli přepočítat na náš čas. K videům navíc hraje příjemná hudba a třeba záběr z korálového útesu je snímán z takové blízky, že můžete doslova počítat každou šupinku. Oproti dříve jmenovaným zde najdete také vydry a žraloky. (odkaz den)

A živé přenosy zvířátek od nás najde v článku: Na skok za zvířátky do zoo v době pandemie: Tentokrát z českého prostředí

Kalifornská zoo v Monterey se veřejnosti úplně uzavřela, ale rovněž zpřístupnila na svých stránkách živá videa žraloků a vydry.
Foto: Pixabay Kalifornská zoo v Monterey se veřejnosti úplně uzavřela, ale rovněž zpřístupnila na svých stránkách živá videa žraloků. Oproti dříve jmenovaným zde najdete také vydry

Další články z této rubriky

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*