Na skok za zvířátky do zoo v době pandemie: Tentokrát z českého prostředí

Vysílání živě, online přenosy ze zoo.
Foto: Pixaby

Jak jsme slíbili, navazujeme na předcházející článek, v němž jsme se věnovali on-line kamerám v zahraničních zoo. Nyní se pojďme podívat na česká zvířátka. I na stránkách jednotlivých zoologických zahrad v naší zemi totiž můžeme téměř po celý den sledovat dění ve výbězích a odreagovat se pohledem třeba na lvy.

Zoo Brno

Brněnská zoo nabízí čtyři živé streamy: z výběhu lvů konžských, z dění v africké vesnici, z expozice ledního medvěda a z výběhu lva kamčatského. Nespornou výhodou je i to, že většina z těchto živých přenosů je uzpůsobená i k přenášení během noci, kdy mohou být některá ze zvířat aktivní.

Živé vysílání .z brněnské ZOO
Foto: pixabay Živé přenosy z brněnské ZOO

Zoo Hodonín

Odkazy na kamery najdete také na stránkách hodonínské zoo, která slibuje pohledy do ptačího pavilonu, na lví a tygří výběhy i ubikace, do pavilonu opic nebo do akvária. Bohužel, načítání těchto kamer trvá poměrně dlouho a nám se nepodařilo přenos zprovoznit. Zkuste to ale sami, třeba budete mít víc štěstí.

online Zoo Hodonín.
Foto: Pixabay

Zoo Praha

Na stránkách pražské zoo můžete nakouknout, co právě dělají sloni. Pokud jsou zrovna mimo záběr, nezoufejte. Pod videem najdete čísla celkem osmi kamer i plánek, kde jsou umístěny, a můžete proto prozkoumat celý jejich pavilon i výběh. Stejně jako v brněnské zoo i tady počítají s tím, že někteří z nás chtějí zvířátka sledovat i v noci – přenos je tomu uzpůsoben, takže v nočním vidění můžete spatřit i v jednu ráno překvapivě aktivní tlustokožce.

Na stránkách pražské zoo můžete nakouknout, co právě dělají sloni.
Foto: Pixabay Na stránkách pražské zoo můžete nakouknout, co právě dělají sloni.

Zoo Ústí nad Labem

Ústecká zoo by měla na svých stránkách živě přenášet dění u tuleňů, ve venkovním výběhu slonů a v horních výbězích. Sledujte je ale přes den – v nočních hodinách nejsou přenosy dostupné.

Ústecká zoo by měla na svých stránkách živě přenášet dění u tuleňů, ve venkovním výběhu slonů a v horních výbězíc
Foto: Pixabay Ústecká zoo by měla na svých stránkách živě přenášet dění u tuleňů.

Zoo Chleby

Tato zoo, která se nachází nedaleko Nymburka, nabízí tři kamery, které snímají prostory, v nichž jsou ubytováni languři duk, jedny z nejpestřeji zbarvených opic. I v tomto případě se vyplatí sledovat je spíše ve dne – nočním viděním je vybavena pouze kamera snímající venkovní prostor.

Krmítko na konci Brd

V našem výčtu rozhodně nesmí chybět živý přenos z krmítka v Mítově, který najdete na stránkách Mall.tv. V tomto případě však nejde o přenos ze zoologické zahrady, ale o počin nadšence, který si na zahradě zkonstruoval několik krmítek, jež se mezi ptáky staly rychle oblíbenými. Na videu proto můžete spatřit například různé druhy sýkorek, sojku, žlunu, strakapouda nebo straku, ale i třeba veverky. Také tohle video sledujte spíše přes den, ačkoliv je možné si záznam posunout o několik hodin zpět.

Pokud se vám podaří během sledování zachytit nějakou vtipnou nebo dojemnou situaci ze života zvířat, budeme rádi, když se o ni s námi a s ostatními čtenáři podělíte tady v komentářích, nebo na našem Facebooku.

Další články z této rubriky

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*