Jak potěšit oko a pohladit duši, aneb ruční práce na vzestupu

Hledali jsme někoho, kdo splní přání dospělého, sny dítěte a nároky rodiny. Našli jsme! Natrefili jsme na zajímavou tvůrčí osobu, která si říká „Regule“.
Foto: U regule

Dnes, kdy na nás z obchodů koukají tisíce různých výrobků, u kterých si často nejsme jisti ani kvalitou, ani vzhledem, čím dál více saháme po věcech na míru, podle našich představ a přání. Ať už je to dárek pro někoho nebo pro nás samotné, originalita a myšlenka se cení. Co zaujalo nás?

Doba se vrací k dřívějšímu standardu, což je šití doma. Ale ne každý je tak šikovný, má na šití čas nebo energii. Trendem je dnes podpořit výrobu „domácí“, tedy pocházející z naší republiky. Hledali jsme někoho, kdo splní přání dospělého, sny dítěte a nároky rodiny. Našli jsme! Natrefili jsme na zajímavou tvůrčí osobu, která si říká „Regule“. Co vše můžete najít na jednom místě?

Látkové adventní kalendáře

Látkové adventní kalendáře jsou za nás naprostá bomba. Nejen, že je můžete využít opakovaně, ale taky skvěle vypadají. Někdo má rád „ponožky“, do kterých skryje různé dobroty nebo překvapení, jiný preferuje okénka, tedy českou klasiku. V látkové verzi je možné obojí a radost dětí se nemusí míjet s naším vkusem. Osvědčila se nám také možnost kalendáře vyprat a při použití pracích vůní podpořit vánoční atmosféru.

Někdo má rád „ponožky“, do kterých skryje různé dobroty nebo překvapení, jiný preferuje okénka, tedy českou klasiku. V látkové verzi je možné obojí.

Foto: U Regule

Deky a přikrývky

Moct se přikrýt u televize, knihy nebo v posteli dekou, kterou člověk dostal darem a má ji tak spojenou s milovanou osobou, nebo věnovat přikrývku, která bude po mnoho let obdarovanému připomínat dárce, to je prostě klasika, kterou zbožňují mladší i starší generace. Pro děti bývá oblíbená i tzv. „hrací deka“, kterou si rodiče i prarodiče mohou rozložit jak venku, tak doma a dítě je izolováno od studené země. Extrémně pracná, ale oblíbená je patchworková deka, která bývá sešita z více kusů látek, je prošívaná, a tím i zaručuje svou delší životnost a zachování tvaru. Moderní je dnes pro změnu minky deka, oblíbená u miminek a batolat. Variant je spousta a není nad to se příjemně přikrýt originálním kouskem. (odkaz zde)

Dárky pro miminka

Očekáváte, že se vaše rodina rozroste, a chcete dát dětem nebo vnoučatům dárek na míru? Za nás vede rychlozavinovačka, která buď může plnit funkci zavinovačky, nebo slouží jako přebalovací podložka, hrací deka nebo přikrývka. Ale možností je spousta, od setů po bodyčka, kostýmy, šité hračky. Vždy je ale dobré se s rodiči dítka předem domluvit, aby se jim nesešlo podobných nápadů více. (odkaz zde)

čím dál více saháme po věcech na míru, podle našich představ a přání. Ať už je to dárek pro někoho nebo pro nás samotné, originalita a myšlenka se cení.
Foto: U Regule Advent a Vánoce – čím dál více saháme po věcech na míru, podle našich představ a přání. Originalita a myšlenka se cení.

Okluzory a látkové panenky

Okluzory a látkové panenky Máte v rodině dítě, které musí mít k brýlím ještě okluzor? Alternativou k neoblíbeným nalepovacím okluzorům, která se těší čím dál větší oblibě, jsou okluzory látkové. U „Regule“ si můžete vybírat společně s dítětem oblíbený motiv i barvu, takže dítě okluzor nosit samo chce, a ten se dokonce kamarádům líbí. Pokud dítěti chcete nošení usnadnit, pořiďte mu motivační panenku! Mít tuto látkovou parťačku nebo parťáka do nepohody a nezvykat si na okluzor sám, to je obrovská pomoc. Panenka je vždy na míru a s „Regulí“ ji můžete přiblížit co nejvíce tomu, pro koho je určena. Zároveň je to opravdu krásný dárek, který potěší a zůstane, i když brýle nebo okluzor ze života zmizí. (odkaz zde)

Alternativou k neoblíbeným nalepovacím okluzorům, která se těší čím dál větší oblibě, jsou okluzory látkové.
Foto: U Regule Alternativou k neoblíbeným nalepovacím okluzorům, která se těší čím dál větší oblibě, jsou okluzory látkové.

Další články z této rubriky

2 Comments

  1. Všechny tyto výrobky jsou opravdu krásné :D. Možná by maminky, babičky i holčičky ocenily tak krásné zástěry a zástěrky.

    • Dobrý den, ano, z výrobků jsme opravdu nadšení.
      Děkujeme za tip, rádi jen předáme přímo paní, co tyto krásné výrobky šije.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*