Mobilní telefony pro zdatné seniory

Foto: Shutterstock

Na nedávný článek o výběru vhodného mobilního telefonu pro seniory jsem zaznamenal jsem řadu reakcí . Část z vás mi psala, že je tu nemalá skupina těch, kteří ještě nepotřebují jednoduchý telefon s velkými tlačítky a kterým chybí doporučení, jak vybrat chytrý telefon pro seniory zdatnější v oblasti ovládání mobilních zařízení.

Pojďme se tedy podívat na nejvhodnější mobily v této kategorii – seřazené vzestupně podle ceny a kvality. 

Část z vás mi psala, že je tu nemalá skupina těch, kteří ještě nepotřebují jednoduchý telefon s velkými tlačítky a kterým chybí doporučení, jak vybrat chytrý telefon pro seniory zdatnější v oblasti ovládání mobilních zařízení.

Foto:Shutterstock

Motorola Moto G8 Power Lite

Proč právě tato Motorola, kterou znáte spíš z devadesátých let s jejími vyklápěcími, „véčkovými“ mobily? Protože vyhrává výbornou cenou i skvělou výdrží baterie, a k tomu navíc disponuje dvěma zadními kamerami a odolnou konstrukci, takže se nemusíte zase tolik bát náhodného pádu (i když pouzdro samozřejmě doporučujeme na každý mobil). K dostání je již od 3 300 korun.

Foto: Mall.cz Motorola Moto G8 Power Lite

Huawei P Smart

Technologicky asi nejméně moderní ze všech dnes doporučovaných mobilních telefonů, ale přesto patří do tohoto výběru. Jednak je spolu s výše uvedenou Motorolou zásadně levnější než ostatní vhodné přístroje, představuje ale také jakýsi přechod mezi jednoduchými telefony, které jsme si představili v prvním čánku na toto téma (typu Nokia 3310), a těmi ostatními v tomto výběru. Ovládání tohoto mobilu je snadnější a ikony i písmo čitelnější pro uživatele se zrakem, který už není perfektní. Slušně fungující operační systém Android je dalším argumentem pro výběr Huawei P Smart, který koupíte už od 4 300 korun.

Foto: Duomobil Mobilní telefon Huawei P Smart

iPhone SE

Jde o nejlevnější iPhone a tento typ je také jedním z nejprodávanějších mobilních telefonů vůbec. Vyniká dlouhou výdrží baterie, kompaktními rozměry, atraktivním designem a operačním systémem iOS. Pokud nepotřebujete všechny špičkové funkce nejnovějších produktů firmy Apple, je tento typ mobilu jako dělaný právě pro vás. Ve své současné, druhé generaci se funkcemi přiblížil generaci iPhone 8 a upřímně, kvalita jeho displeje a jeho funkce většině uživatelů bohatě postačí. Jestliže potřebujete větší zařízení a pořídíte si iPad, velmi oceníte pro přístroje od Applu standardní jednoduchost přechodu mezi oběma zařízeními, kdy se vám veškerý obsah a nastavení vzájemně synchronizuje. Cena nového přístroje začíná na 11 000 Kč.

Foto: Alza Mobilní telefon iPhone SE

Samsung Galaxy S10e

Vynikající výbava, rychlé reakce na dotek a špičkový displej jsou hlavními přednostmi tohoto telefonu. Je dražší a možná nevyužijete možnost bezdrátového nabíjení, nicméně pokud potřebujete přístroj nabitý moderními technologiemi, je pro vás jako dělaný.

Jeho obrazovka je tak akorát padnoucí do ruky: dost velká, aby byla dobře čitelná, ale současně ještě ovladatelná jednou rukou. Jeho výborný procesor také zajišťuje rychlé reakce na pokyny, takže vás nebude nervovat čekání na odezvu po stisku jakéhokoliv tlačítka. Cenově od 13 000 Kč.

Foto Kickmobiles Mobilní telefon Samsung Galaxy S10e

iPhone XR

Doporučíme ještě jeden mobil od Applu, a tím je právě iPhone XR. Chcete-li něco z nové produkce této legendární firmy, a přitom nepotřebujete být úplně na špici trendů a utratit za mobil desítky tisíc, volte tento model. Je ještě stále cenově dosažitelný, nabízí krásný design (mimochodem, i poměrně širokou škálu barevných kombinací) a už je v něm i technologie Face ID, která umožňuje odemknout telefon pouhým pohledem na jeho obrazovku.

IPhone XR má rozhodně větší displej než dříve zmiňovaný iPhone SE, disponuje výborným 12Mpx fotoaparátem a bude mít (díky tomu, že je novějším modelem) i delší podporu v aktualizaci operačního systému iOS. Cena iPhone XR začíná na 14 300 Kč.

Foto: Apple Mobilní telefon iPhone XR

Další články z této rubriky

Závod hrůzy a nezlomné vůlegutentor-overlay

Závod hrůzy a nezlomné vůle

Rozvoj motorismu s sebou nesl i první pokusy o klání a srovnávání. Nejen na okruzích či okresních ce…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*