Tip na víkendový výlet: Pálava

foto_ Hotel Iris

Na mnohá doporučení jsme vyrazili na výlet na Pálavu, která doslova oplývá zajímavostmi a přírodními krásami. Ubytovali jsme se v malebném hotelu Iris, který je vyhlášený příjemnou atmosférou, a hned po ránu jsme vyrazili autobusem do nedalekého Mikulova.

Ubytovali jsme se v malebném hotelu Iris, který je vyhlášený příjemnou atmosférou.

Foto: Hotel Iris

Samotný Mikulov se zámkem nebo Svatým kopečkem necháme na samostatný článek. Pokračovali jsme přes Kozí hrádek k jeskyním Na Turoldu, kde se nachází i zajímavý geopark. Po prohlídce jeskyní jsme po červené vystoupali na malou náhorní plošinu zvanou Stolová hora a dál na zříceninu Sirotčího hrádku. Z tohoto místa je opravdu impozantní výhled na celou Pálavu a její nádherné svahy plné vinic. Tou dobou se už ozývaly naše hladové žaludky, a tak nebylo pochyb, že další zastávkou bude známá restaurace Café Fara v Klentnici. Odtud je ideální pokračovat po červené na Soutěsku a k zřícenině Dívčích hradů, známých také jako Děvičky. Rozvinul se před námi výhled na Pavlov, Dolní Věstonice, a především na blízkou vodní nádrž Nové Mlýny.

Rozvinul se před námi výhled na Pavlov, Dolní Věstonice, a především na blízkou vodní nádrž Nové Mlýny.

Foto: Pixabay

Nadšení jsme se vrátili k hotelu a na druhý den si u personálu rezervovali elektrokola. Večer jsme prožili v hezkém prostředí místní restaurace a dopřáli si zázemí privátního wellnessu, který hotel nabízí. A nemohla chybět degustace vína – byli jsme přeci na jižní Moravě.

Na druhý den jsme se prošli kolem vodní nádrže Nové Mlýny, jež se nachází jen pět set metrů od hotelu, a nemohli jsme vynechat ani moderní archeopark přímo v Pavlově. Po obědě na venkovní terase restaurace našeho hotelu Iris jsme na zmiňovaných elektrokolech vyrazili podél vodní nádrže do blízké Lednice na prohlídku zámku a tamního proslulého parku.

Nemohla chybět degustace vína – byli jsme přeci na jižní Moravě.

Foto: Hotel_Iris

Na takový víkend jen tak nezapomeneme a rozhodně jsme na Pálavě nebyli naposledy. V hotelové recepci už ostatně mají zapsanou naši rezervaci na jeden dubnový víkend v následujícím roce.

Další články z této rubriky

Stoletá Luftova zahradagutentor-overlay

Stoletá Luftova zahrada

Metropole Západočeského kraje odhaluje zároveň s novou tváří i mnohé přírodní krásy, jimiž město s p…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*