Jak pečovat v zimě o pleť

Žena pečuje o pleť.
Foto: Freepik

Zima může být výzvou pro všechny typy pleti: normální, suché, mastné i smíšené. Hydratační krémy a pleťové vody je důležité používat po celý rok, ale v zimě to platí obzvlášť.

V zimě je postup péče o pleť relativně snadný:

1. Omyjte si obličej teplou vodou (pokud vám běžná napíná pokožku nebo je zarudlá, pak převařenou). Nepoužívejte žádné mýdlo, kterým si myjete ruce, ani příliš horkou vodu. Mýdlo vysušuje pokožku, horká voda způsobuje tepelné poškození.

2. Na vlhkou pokožku naneste denní hydratační krém. Pokožka se po omytí ještě nestačila „uzavřít“, proto je vhodné nanést vrstvu hydratačního krému právě v tomto okamžiku. Pokožka je po omytí jemnější a vypadá zdravěji.

3. Vybírejte produkty s kyselinou hyaluronovou a ceramidy. Pomáhají pokožce udržet a absorbovat vlhkost a obnovují její přirozenou ochrannou bariéru.

4. Pokud vás trápí akné, použijte krém na vodní bázi. Nadměrné vysušování vlivem zimního vzduchu nebo drsných produktů pouze vyvolá další praskliny. Vyhněte se krémům na bázi oleje, protože ucpávají kožní póry.

5. Nakonec platí, že je třeba častěji kontrolovat stav své pokožky. Pokud máte pocit, že se pleť během dne výrazně vysušuje, použijte znovu krém nebo pleťovou vodu.

Zdroj: Sberbankaktivo.ru

Další články z této rubriky

Dvě starší dámy se drží za ruce.gutentor-overlay

Rozdíl mezi slyšením a nasloucháním

Nestačí jen slyšet, je třeba umět naslouchat. Ano, umět, což znamená učit se naslouchat. Tato dovednost nám pomůže v porozumění…
Svatojánské byliny.gutentor-overlay

Sami sobě lékařem

Duševně mladá, bohužel už dlouho… Proto tělo vykazuje naprosto jiné znaky a signály než duše. Při běhu za vnoučaty mysl…
Starší žena vzpomínágutentor-overlay

Nenechme svůj mozek zahálet

Díky mnemotechnickým pomůckám a „tréninkům“ paměti můžeme i ve vyšším věku dosáhnout velmi dobrých mentálních výkonů.

Svatojánská noc a její tradice

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*