Jak načerpat novou energii?

Jak načerpat novou energii?
Foto: Pixabay

Praktické kroky k duševní vyrovnanosti

V dnešním uspěchaném světě je klíčem k šťastnému životu správná rovnováha. Ale jak ji najít? Nabízíme vám 8 tipů!

Často nám různé rady a doporučení na zlepšení naší pohody znějí povrchně a běžně. Ovšem, zastavme se na chvíli a zamysleme se. Jak dlouho ve skutečnosti spíme? Kdy si dáváme pauzu od elektroniky? Najdeme si čas na to, co nás skutečně těší?

Pozitivní návyky pro lepší duševní pohodu:

  • Kvalitní spánek je klíčový. Nic nenahradí dobrý 7–8hodinový spánek. Přes všechny závazky a technologie musíme najít čas na regeneraci. Uvědomme si, že několik šálků kávy nenahradí odpočinek během noci.
  • Stravujte se rozumně. Rychlý oběd ve stoje (někdy i v poklusu) nám mnoho nepřinese. Naopak kvalitní snídaně, vyvážený oběd a lehká večeře mohou mít pozitivní dopad nejen na naši váhu.
  • Pohyb je život. I malá fyzická aktivita dokáže zázraky. Sejděme pár pater pěšky, udělejme si procházku nebo zařaďme do svého programu plavání.
  • Zpomalte tempo. Náš životní styl nás často tlačí k limitu. Někdy je dobré z našeho harmonogramu vymazat nepodstatné a načerpat novou energii.
  • Udělejte si radost. Aktivity, které nás těší, nám mohou nabídnout obrovské uvolnění. Ať už je to pěstování květin, dobrá káva, nebo odpočinek v sauně. Věnujme se tomu, co nás baví.
  • Omezte svou online přítomnost. Neustálá dostupnost nám může vysávat energii. Dělejte si offline pauzy – ať už při venčení psa, na procházce nebo na dovolené.
  • Přednostně pečujte o sebe. Je důležité se postarat především o sebe, než se obětovat pro ostatní. Ať už si čteme knihu, nebo sledujeme oblíbený seriál, najděme si čas pro svoje oblíbené činnosti a nenechme se vyrušovat.
  • Zažijte zelený únik. Výlety do přírody nabízejí únik z ruchu města. Sluneční vitamín D a čerstvý vzduch může zlepšit naši náladu a energii.

Pokud budeme dbát na tyto jednoduché, ale účinné návyky, můžeme výrazně zlepšit svou psychickou pohodu a celkovou kvalitu života.

Zdroj: Justýna Malásková, medicalnewstoday.com

Další články z této rubriky

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*