Linda Castillo: Pocit hanby

Linda Castillo: Pocit hanby
Foto: Pixabay

Některá tajemství Amišů jsou příliš děsivá na to, aby byla odhalena. Přesto Linda Castillo jako empatická autorka věrně zachytila ve své knize amišskou kulturu.

Linda Castillo: Pocit hanby
Foto: Nakladatelství MOBA

V srdci ohijského venkova se Kate Burkholderová, bývalá amiška a dnes policejní náčelnice v Painters Millu, setkává s vážným případem. Byla zavražděna stará paní, amišská babička, a také byla unesena jedna její vnučka.

Pětitisícové městečko prožívá šok.

Všichni si uvědomují, že čas je nebezpečný nepřítel, hlavně při hledání sedmileté Elsie. Čím déle bude dívka pohřešovaná, tím menší je šance, že se ji podaří nalézt živou a zdravou.

Snad pomůže, že Kate zná zvyklosti a jazyk komunity.

Nebo naopak bude handicapem, že z komunity po dovršení plnoletosti odešla? Podaří se Kate rozkrýt tajemství vážené amišské rodiny a přimět její členy ke spolupráci s policií? Podaří se dívku nalézt včas?

Vyšetřování Kate zavede do další amišské osady, tentokrát na jih, kde „snad“ žijí amiši do případu zasvěcení.

Zvítězí víra a zvyklosti komunity, nebo snaha pomoci nalézt malou Elsii?

Thriller ukazující život amišské komunity, setkávající se s životem běžných lidí. Nabízí více pohledů na celý problém a úchvatně vypráví příběh, který nemá jednoznačné rozuzlení. Určitě má ale náboj, který čtenáře udrží až do konce v napětí.

Zdroj: redakce – Zdena Mášová (autorské dílo), mobaknihy.cz

Další články z této rubriky

Lenka Špaček: Zdravě jístgutentor-overlay

Lenka Špaček: Zdravě jíst

Jíst zdravě a ještě si pochutnat? Oblíbená blogerka Lenka Špaček vás o tom snadno přesvědčí ve své kuchařce Zdravě jíst,…
Celeste Ng: Ohníčky všude kolemgutentor-overlay

Celeste Ng: Ohníčky všude kolem

Oceňovaná spisovatelka Celeste Ng (nar. 1980), jejíž rodiče se do USA přistěhovali z Hongkongu, patří k nejúspěšnějším americkým autorům. Proslavila…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*