František Niedl: Platnéř

Kniha Platnéř a obrázek staré Prahy
Foto: Freepik

Autor nabízí výlet do historie naší země okořeněný napětím a tajemnem.  Příběh nás provede starou Prahou za doby Václava IV., stejně jako spletitými vztahy a intrikami našich předků.

Kniha Platnéř a obrázek staré Prahy

Platnéř

František Niedl

Nakladatelství MOBA

2017

288 stran

Foto: Megaknihy

Hlavní postavou je platnéřský učeň Lukáš. Sirotek, který žije a pracuje v rodině svého strýce, kde pro něj jediným opravdu blízkým a milujícím člověkem je babička. Lukáš proto, aby zapomněl na nepřízeň osudu, využívá občas „ukradených“ volných chvil k prohlídkám pražských zákoutí a zajímavostí. Jeho záliba ho však brzy přivede do nebezpečí. Přestože jako hlavní přání má, složit  úspěšně učňovské zkoušky, osud mu zamíchá kartami. Seznámí se s významným italským šlechticem a jeho dcerou, do které se hned zamiluje. Zároveň je vtažen do dění, které děsí celé Staré Město pražské. Obyvatelé se bojí v noci vycházet,  nejsou si jisti životem ani za dveřmi svých domů. Město obchází strach.

Dokonce byly vyloupeny téměř všechny truhly cechů přímo na Staroměstské radnici. Rychtář Pardus se snaží ve městě nastolit pořádek a řád. Ovšem těžko se bojuje tam, kde lupičům pomáhá někdo mocný.

Každé klopýtnutí obou hrdinů může být posledním…

Kniha se čte jedním dechem. Při čtení toužíte co nejdříve „vědět, jak to dopadne“, nechce se vám přerušit děj. Na druhou stranu s poslední stránkou přichází zklamání, že příběh končí.

Zdroj: redakce – Zdeně Mášová

Další články z této rubriky

Sestry pod vycházejícím sluncemgutentor-overlay

Sestry pod vycházejícím sluncem

Heather Morrisovou z Nového Zélandu přitahují silné příběhy pozoruhodných lidí, kteří v životě projevili odvahu překonávat mezní situace. Vydala o…
Každý den je Valentýngutentor-overlay

Každý den je Valentýn

Nová kniha Anety Kollerové Maškové Každý den je Valentýn slibuje čtenářům humorný a něžný příběh, jehož hlavním motivem je láska.
Zbav se obavgutentor-overlay

Zbav se obav

Brigid Delaney se narodila v Melbourne. Dařilo se jí v právnické i novinářské profesi stejně jako psaní úspěšných knih Wild…
Zlo má více tvářígutentor-overlay

Zlo má více tváří

Robert Bryndza představuje další případ oblíbené šéfinspektorky Eriky Fosterové v bestselleru Anděl smrti.

1 Comment

  1. Dobrý večer, ráda bych Vás chtěla poprosit o kontakt. Ráda bych Vám poslala co jsem napsala a chtěla bych vědět jestli mám talent na spaní.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*