Chytré obojky, vážně?

Foto: Whistle

Představíme vám novinky v nositelných věcech, které se už dříve objevily v potřebách pro domácí mazlíčky a u nichž letos došlo k dalším vylepšením. Jde především o chytré obojky.

Whistle

Technologie, které byly dosud dostupné pro lidi (především pro sportovce, ale i seniory), se velmi rychle posouvají i k domácím zvířatům. Má váš pes dostatek pohybu? Je baculatější, než by měl být? Má dostatek tekutin, nebo bývá dehydratovaný?

Tato technologie umožňuje sledovat také počet potřebných kalorií k výživě vašeho miláčka nebo sleduje jeho pohybovou aktivitu podobně jako náramky u lidí.

Foto: Pikwizard

Tato technologie umožňuje sledovat polohu psa, takže se vám nikdy neztratí, ale také vám pomůže určit počet potřebných kalorií k výživě vašeho miláčka nebo sleduje jeho pohybovou aktivitu podobně jako náramky u lidí.

Věřte, nevěřte, dnešní technologie už dokážou sledovat třeba u psů nejen jejich aktivitu, ale i právě to, kolik toho snědí, kolik vody vypijí nebo třeba olizování a škrábání. Výstupy pak majitel vidí v aplikaci svého mobilního telefonu. Vcelku překvapivě pak tato data pomáhají i lidem: sledování pohybové aktivity zvířecího člena rodiny totiž podle jedné vědecké studie zvyšuje motivaci majitele posilovat svou vlastní fyzickou aktivitu, zároveň utužuje pouto mezi člověkem a psem a majitel získává lepší povědomí o potřebách svého mazlíčka.

Změny ve škrábání a olizování pak vedou ke včasné návštěvě veterináře v případech, kdy by si jich člověk jinak ani nevšiml.

FitBark

Toto zařízení sleduje nejen každodenní aktivitu psa, ale i jeho spánek a upozorňuje majitele na potenciální problémy s pohyblivostí, úzkostí a kůží zvířete.

Foto: Petbet Upozorňuje na problémy s pohyblivostí, úzkostí a kůží zvířete.

PitPat

PitPat poskytuje personalizovaná doporučení pro cvičení a umožňuje majitelům, kteří se připojí k aplikaci, porovnávat denní pohybové výkony svých domácích mazlíčků. I v tomto případě díky tomu, že majitel sleduje denní objem pohybu svého psa, je sám motivován k fyzické aktivitě, a tudíž i vhodněji sleduje své vlastní zdraví. Chytrý obojek také umožňuje zjistit, jestli se zvíře pohybovalo v době, kdy je majitel mimo byt, a tedy zda je potřeba mazlíčka následně vzít na delší procházku nebo si s ním více pohrát.  

Foto: Rsagroup PitPat poskytuje doporučení pro cvičení.

Takové nositelné zařízení pro psy nebo kočky pomáhá majitelům uvědomit si, jak je důležité držet domácí zvíře v létě v chladu a bránit přehřátí: ať už lepší hydratací, nebo i chozením na procházky v chladnější části dne. Zrovna PitPat obojky seženete za cenu kolem 1 500 korun.

V době apelu na sociální distanc kvůli koronaviru je právě kontakt s domácím zvířetem a i tato forma sdílení dobrou psychickou podporou jak pro majitele, tak pro zvíře samotné.

Chytré obojky, vážně?
Foto: Pixabay

Zdroj: redakce – Milan Dobrovský

Další články z této rubriky

Proč nepijeme dost?gutentor-overlay

Proč nepijeme dost?

Když dostatečně pijeme, umožnujeme celému organismu optimálně fungovat. Podporujeme metabolismus, trávení, hubnutí i kvalitu pleti, pozitivně ovlivňujeme také psychiku a…

Další články z této rubriky

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*