Boty do pohody i nepohody

Boty Rieker
Foto: Rieker-eshop.cz

Mnoho z nás má častý problém s výběrem bot. Někdo má vybočený palec, jiný vysoký nárt, úzkou nohu nebo široké lýtko. S přibývajícím věkem řešíme také pohodlnost obouvání a kvalitu stélky i zpracování boty. My jsme se poohlédli po recenzích a sepsali vám, podle jakých kritérií jsme vybírali boty pro sezónu podzim / zima.

Stélka: pohodlí na první došlap

Vybírat boty podle vzhledu je vcelku jednoduché, ale musíme myslet také na to, co je uvnitř boty. Naše nohy využívají při došlapu stélku, která je sice schovaná, ale velmi důležitá. Měli bychom hledět na to, aby stélka byla vyjímatelná, čímž si usnadníme péči o ni. Můžeme ji tak snadno očistit, nechat provětrat nebo i vyměnit. Kvalitu stélky není radno podceňovat, proto se vyplatí, pokud je vyrobena z paměťové pěny, která se přizpůsobuje tvaru chodidla, a boty potom můžeme mít bez obav na noze i delší dobu.

Podešev: kvalita došlapu

Každému sedí jiný typ podešve, někdo holduje podpatkům a platformám, někdo má rád jistotu bez podpatků. Rozhodně bychom ale měli volit lehkou podešev, která nezatíží naše nohy více, než je třeba, flexibilní, aby se přizpůsobovala naší chůzi a povrchům, po kterých chodíme, a v neposlední řadě našim nohám uleví, pokud je podešev obohacena o prvek, který absorbuje nárazy při došlapu. Tyto technologie se nám osvědčily u výrobků firmy Rieker, která má podešve opravdu propracované.

Zateplení: zima nás nedostane

Mít nohy v teple je základ a správným zateplením předejdeme mnohdy i nachlazení nebo pocitu nepohody, když trávíme čas venku. Pro fanoušky přírodního materiálu je ideální podšívka z ovčí vlny. Má skvělé vlastnosti a udrží nohy opravdu v teple. Pokud ale nejste zastánci produktů ze zvířat, funkci zastane umělá kožešina nebo velur. Že neznáte velur? Je to označení pro různé druhy textilií s krátkým vlasem, které se vyznačují sametovým, jemně „chlupatým“ povrchem. Zde je potřeba vybírat podle toho, jak velké teplo máte rádi a který povrch vám je nejpříjemnější.

Membrána: suchou nohou i v dešti

Od podzimu do jara se počasí často mění, kolikrát i během dne. Pokud nechceme řešit promáčené boty, je důležité zvolit obuv s kvalitní membránou. Ta samozřejmě nebývá u všech typů obuvi, ale primárně u bot, které nosíme celodenně a často. Membrána je vlastně funkční vrstva, která zajišťuje, aby obuv nepromokla, ale zároveň byla prodyšná. Rozhodně se vyplatí mít v botníku alespoň jedny boty s touto vlastností. Doporučit můžeme obuv s membránou Rieker-TEX.

Design: na vzhledu záleží

Na co by nám byla kvalitní a pohodlná obuv, kdybychom se v ní necítili dobře, i co se týče vzhledu. Vybírejme tedy i očima! Ať už zvolíme obuv z kůže, umělé kůže nebo látky, je dobré vybírat kvalitní značky, na kterých již na první pohled poznáme kvalitu. Outfit vypadá skvěle i ze „sekáče“, ale boty by měly být jeho pilířem. My teď máme oblíbené značky Rieker a Remonte, které se osvědčily ze všech úhlů, vždy je ale také důležité vybrat, odkud si boty koupíme, abychom předešli případným komplikacím při vrácení, výměně nebo reklamaci.

Komerční spolupráce

Další články

Jak si uchovat zdravígutentor-overlay

Jak si uchovat zdraví

Zdraví je nejen ve stáří prostě to vůbec nejdůležitější, oč je třeba denně pečovat. Každý, kdo se ptá, jak si…

1 Comment

  1. Boty Rieker mám doma dvoje na léto a jaro a jsem spokojená. Vybírám podle došlapu. Pokud bych si koupila zimní, tak aby byla podrážka hrubá a byly nepromokavé.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*