Ubrusy, ubrousky a běhouny na vánočním stole. Jak je používat a jaké jsou trendy letošního roku

Ubrusy, ubrousky a běhouny na vánočním stole. Jak je používat a jaké jsou trendy letošního roku
Foto: Freepik

Trendy vánočních ubrusů se mění s každým rokem a letošní rok je plný zajímavých a originálních nápadů.

Tradiční ubrousky a ubrusy na vánočním stole jsou obvykle bílé, ozdobené vánočními motivy: stromečky, hvězdami nebo sněhovými vločkami. Tyto ubrousky a ubrusy jsou vyráběné z různých materiálů, jako je látka, ale i z umělých, omyvatelných materiálů.

Jedním z nejpopulárnějších trendů je použití netradičních barev. Místo klasických bílých ubrusů se na stole objevují ubrusy v pastelových barvách, jako jsou růžová, modrá nebo žlutá. Díky těmto barvám získá sváteční stůl jemný a romantický vzhled.

scandishop.cz
Vánoční dekorace najdete na Scandishop.cz, širokou nabídku vánošních ubrusů, ubrousků a běhounů najdete na Vyprodejpovelceni.cz

Dalším trendem je použití přírodních materiálů. Můžete zvolit například bavlnu, len nebo kokosové vlákno. Tyto ubrusy dodají stolu příjemnou vůni a přirozený vzhled.

Jednoduchost a minimalismus jsou také velkým trendem. Ubrusy s výraznými vzory nahradily jednoduché a elegantní ubrusy bez vzorů. Právě tato jednoduchost dává stolu sofistikovaný a elegantní vzhled. Většinou jsou pak doplněny vánočními stolními běhouny.

Vánoční běhouny mohou být vyrobeny z různých materiálů, jako je bavlna, len nebo hedvábí, a můžete zvolit různé vzory a barvy. Trendem vánočních běhounů jsou motivy s hvězdami, stromečky, ozdobami, sněhovými vločkami nebo vzory se Santa Clausem. Trendem letošních Vánoc jsou i běhouny vyšívané nebo imitace vyšívaných běhounů, které jsou docílené potiskem.

Nejdůležitější na výzdobě je však to, aby jednotlivé prvky vánočního prostíraní spolu ladily a podpořily vytvoření příjemné rodinné vánoční atmosféry.

Podstatné je vybrat ubrousky a ubrusy, které ladí i s ostatními ozdobami a dekoracemi na stole a vytvářejí tu pravou vánoční atmosféru, která na vás dýchne při zasednutí ke sváteční tabuli.

Zdroj: redakce – Justýna Malásková, Scandishop.cz, Vyprodejpovleceni.cz

Další články z této rubriky

Topiary – strom štěstígutentor-overlay

Topiary – strom štěstí

Od miniaturních „stromků štěstí“ až po velké instalace, topiary dodávají kouzlo a styl, obohacující jakýkoliv prostor.
Tajemství a magie cesmínygutentor-overlay

Tajemství a magie cesmíny

Přineste do svého domova kousek magie pomocí cesmíny. Slouží jako ochranný talisman a přináší vánoční duch. Vše o historii, magii…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*