Trápí vás rýma?

Trápí vás rýma?
Foto: Freepik

Zde je několik doporučených metod, jak se s ní efektivně vypořádat

Potřebujete účinné řešení pro rýmu? Přečtěte si naše doporučené metody a tipy pro rychlé uzdravení.

Rýma je častým onemocněním, s nímž se setkáváme nejen v chladných měsících, ale může nás potkat kdykoliv v průběhu roku. Existuje několik typů rýmy, které mohou být vyvolány různými příčinami. Jakými způsoby můžeme tento nepříjemný problém řešit s pomocí homeopatie?

V první řadě je důležité poznat typ rýmy

Vazomotorická rýma reaguje na podněty jako změnu teploty, pikantní jídlo, fyzickou aktivitu či znečištěný vzduch, ale rychle mizí. Na druhou stranu, vodnatá rýma může být vyvolána viry nebo alergiemi. Virová rýma je následkem kapénkové infekce, je častá na místech s větším počtem lidí. Začíná suchostí a pálením sliznic, po čemž následuje vodnatý nebo hlenovitý výtok. Hnisavá rýma (často následuje právě rýmu virovou) je způsobena bakteriemi.

Virová rýma má čtyři fáze. První je charakterizována nespecifickými příznaky, jako je pocit nepohodlí, pálení v nose a mírná horečka. Ve druhé fázi nastupuje klasická rýma s čirým výtokem, kýcháním a suchým kašlem. Ve třetí fázi výtok z nosu zhoustne a může se stát hnisavým. Poslední fáze je doprovázena hnědým či zeleným sekretem, který může zaschnout do krust. Poté se může pacient buď uzdravit, nebo mohou nastat komplikace.

K léčbě rýmy můžeme použít homeopatika

První fáze nemoci se projevuje pouze nejasnými symptomy. Pokud však zahájíme homeopatickou léčbu již v tomto stadiu, můžeme často nemoc zastavit nebo významně zmírnit její následný vývoj. U homeopatik se léčivo vybírá především podle souboru příznaků pacienta, nikoliv podle konkrétního onemocnění.

Kromě homeopatického přístupu existují i další metody pro léčbu rýmy

Vitamín C – podporuje imunitní systém a pomáhá tlumit alergické symptomy. Krátkodobě jej můžeme užívat až v množství 1000 mg čtyřikrát denně.

Křen – bohatý na vitamín C a zároveň působí jako efektivní drenáž pro nosní dutiny. Toto je ovšem řešení vhodné pro odvážlivce. Méně stateční mohou vyzkoušet alternativy jako cibuli nebo česnek, které mají podobné účinky.

Péče o nosní sliznice je základním krokem, přičemž mořská voda nebo sprej s mořskou vodou bývají ideální volbou.

Extrakt z grepových jader – velice efektivní v boji proti chronickým zánětům nosních dutin.

Při jakýchkoli infekčních onemocněních je vhodné upravit jídelníček: omezit mléko, mléčné výrobky a rafinovaný cukr.

A v neposlední řadě, právě v době, kdy se objeví rýma, nezapomínejme na zvýšení příjmu tekutin.

Zdroj: redakce – Justýna Malásková, medicalnewstoday.com

Další články z této rubriky

Čím nahradit alkoholgutentor-overlay

Čím nahradit alkohol

Pití alkoholu vede ke zvýšeným ztrátám vody močí v důsledku prodloužené suprese antidiuretického hormonu (Sailer et al., 2020), což přetrvává…
Trendy aktivního stářígutentor-overlay

Trendy aktivního stáří

S tím, jak se prodlužuje délka dožití, leckdy žehráme na to, že se sice dožíváme vyššího věku, ale není to…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*