Tipy pro šťastné tlapky a teplá srdce

Tipy pro šťastné tlapky a teplá srdce
Foto: Freepik

Zima už klepe na dveře a s ní i zvýšená péče o domácí mazlíčky. Zatímco v létě si s počasím moc starostí dělat nemusíme, zima je pro všechny chlupáče mnohem náročnější. Máte doma psa nebo kočku?

Už pěknou řádku let jsou psi a kočky víc parťáky a rodinnými příslušníky než hlídači a lovci. Není se tedy co divit, že nám jejich blaho leží na srdci. Věděli jste, že starost o ně by se měla v průběhu roku měnit? Zatímco v létě si mazlíci vystačí s málem, zima je pro ně rizikovým časem.

  • Oblečení

Tak jako my v zimě přidáváme další vrstvy oblečení, hodí se i chlupatým parťákům. Přirozeně jim sice srst na podzim houstne, ale zvlášť ti, co jsou zvyklí žít v interiéru, trpí změnami teplot.

Oblečky jsou doménou především psů, na výběr je nespočet variant. V zimě sáhněte vždy po nepromokavém a „vytepleném“ kabátku, který chlupáčovi oblečte těsně před odchodem z domova a po návratu ho svlékněte a nechte uschnout. Až pak ho případně použijte znovu.

  • Mazání tlapiček

Pokud by kočky a psi běhali po trávě a přirozeném povrchu, s tlapkami by v zimě žádné trápení neměli. Jenže my je nutíme chodit po zmrzlém asfaltu, často ošetřeném nemrznoucími přípravky, které jsou velmi agresivní. Proto zvířata v zimě nezřídka trpí pálením tlapek, zarudnutím nebo popraskáním.

Před vycházkou jim proto tlapky namažte speciálními přípravky na zvířecí tlapky, ať je ochráníte před poraněním.

  • Venčení

V mírnějším počasí se nemusíte nijak omezovat, jakmile uhodí větší mrazy, společné vycházky bez obav omezte nebo zkraťte. Pejskům chraňte uši, které patří mezi nejcitlivější části psího těla, a nezapomínejte na hydrataci.

  • Venkovní psi a kočky

Jestliže máte pejska nebo kočku stále venku, poskytněte jim teplý pelíšek, kam se mohou podle libosti schovat. Úkryt by měl být umístěn tak, aby dovnitř nefoukalo a nesněžilo. Při extrémních podmínkách zvířátkům nabídněte úkryt doma a nikdy jim nezapomeňte nabízet dostatek vlažné vody.

Zdroj: redakce – Petra Matějková, newstoday.com

Další články z této rubriky

Domácí drinky pro zimní pohodugutentor-overlay

Domácí drinky pro zimní pohodu

Absence slunečních paprsků, chladno a nálada pod psa. Také máte chuť zalézt pod deku s něčím hřejivým v ruce? Zkuste…
Chybí vám psí či kočičí společník?gutentor-overlay

Chybí vám psí či kočičí společník?

Coby nového člena rodiny v podobě zvířátka si spousta lidí představí štěňátko nebo koťátko. Zvířátko, které už není mláďátkem, přitom…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*